Zavallı Köpek Ne Hale Geldi!

30.10.2012 12:20

1

Zavallı Köpek Ne Hale Geldi!

Antalya'da hayvanseverlerin sokakta açlıktan ölmek üzereyken, bir diri bir kemik kalmışken bulup 'Efe' adını vererek tedavisi için sosyal paylaşım sitesinde seferber olduğu köpeğin 10 gün sonra can vermesi olması, hayvan dostlarını üzdü. Efe'yi kurtarma çabaları sonuç kaldı, Efe için çok geç kaldık.

2

Zavallı Köpek Ne Hale Geldi!

Antalyalı hayvanseverler, Habibler Mahallesi'nde bakımsızlık nedeniyle ölmek üzereyken buldukları köpeğin yaşama tutunması için seferber oldu.

3

Zavallı Köpek Ne Hale Geldi!

Beslenemediği için zayıflayan, vücudunda yaralar oluşan köpek, Antalya Hayvan Dostları Derneği üyeleri tarafından özel bir veteriner kliniğine götürüldü. Veterinerde yapılan kontrollerde uyuz teşhisi konulan köpeğin, beslenme sorunu nedeniyle böbrek ve karaciğerinin rahatsızlandığı belirlendi.

4

Zavallı Köpek Ne Hale Geldi!

Ölmek üzereyken bulunan köpek, veteriner hekim Mahmut Keskin tarafından 24 saat gözetim altında tedaviye alındı. İlaç ve serumlarla bakımı yapılan, kilo alması için de protein destekli mama ile günde 4 öğün beslenen köpeğin yaklaşık 3 ay sürecek tedavisinin masrafı ise 1300 lira olarak belirlendi.

5

Zavallı Köpek Ne Hale Geldi!

Hayvanseverler 'Efe' adını verdikleri köpeğin fotoğrafını çekerek, sosyal paylaşım sitesi 'Facebok'tan, tedavisine başlandığını duyurdu. Türkiye genelindeki çok sayıda hayvanseverin yardım elini uzattığı 'Efe', 10 günlük tedavi sonrası hayatını kaybetti.

YORUMLAR

    Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.