YERDE CESETLER VAR!

25 Şubat 2009 Çarşamba
1
Yerde Cesetler Var!
Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin, Hollanda'da düşen uçağın THY yönetiminin kaltesini ortaya koyduğunu belirterek, ağır eleştirilerde bulundu. Ayçin, 'Kazadaki sebep-sonuç ilişkisinin bir parçası da bu yöneticilerdir' dedi. iŞTE Atilay Ayçin'in açıklamaları...
2
Yerde Cesetler Var!
'Uçağın neden düştüğü konusunda hiçbir açıklayıcı bilgi daha yokken, THY yönetimi içgüdüsel bir savunma mekanizmasıyla, kaderci bir mantıkla ölüm olmadığını söyledi. Acıdır, THY gibi uluslararası bir havayolu şirketinin yöneticisi, ölmüş olan pilotla telefonda konuştuğunu iddia ederek, 'Pilotumuzun üstün başarısıyla kaza hafif kırımla atlatıldı' diye açıklama yaptı. THY, 3'e bölünen uçak için 'hafif kırım' demiştir!
3
Yerde Cesetler Var!
Hafif kırım denilen kazada 9 ölü, 50 küsur yaralı vardır.Bbu nasıl bir hafif bir kazadır. Biz bu kazanın oluş biçimine bir sebep sonuç ilişkisinden bakıyoruz. Kazayla ilgili bilgisi olan olmayan açıklamalar gerçekten üzücüdür. Esef verici açıklamalardır.
4
Yerde Cesetler Var!
Bu seferki kazanın farkı THY'nin, bir başka ülkenin sınırları içinde yeni bir kaza yapmış olmasıdır. THY yönetimine biz biliriz biz yaparız mantığı yerleştiren, krizi bile yönetmekten aciz yapılanma derhal istifa etmelidir yada görevden alınmalıdırlar. Şu anda tüm dünya medyasına yerleşen bu kaza görüntüsü tüm sivil havacılığın saygınlığını düşürmüştür. Bu kaza aynı zamanda bir iş kazasıdır. Bir iş cinayetidir. Bunun sorumlularını sorgulamaya devam edeceğiz.
5
Yerde Cesetler Var!
6
Yerde Cesetler Var!
Tüm sivil havacılık sektörü, sıfır kaza için göreve adlı bir panele davet ediyor, sivil havacılık genel müdürlüğü buraya temsilci bile göndermiyor. 2006 Nisan ayında THY neden mutsuz adlı basın açıklaması yapıyoruz, medyada yer almıyor. Önce uçuş emniyeti başlıklı yarım sayfa gazete ilanı veriyoruz, THY ve Atlas Jet bizi dava ediyor. THY yönetimini şikayet ediyoruz, savcılık takipsizlik kararı vermeden önce, suç duyurusunda bulunan başkanı çağırıp, neden suç duyurusunda bulunuyorsunuz deniyor,
7
Yerde Cesetler Var!
üstü kapalı tehdit ediliyor. İşte ülkemizdeki bu yasaklayıcı zihniyet sürdükçe bu kazaların oluşma riski artacaktır. Sıfır kaza riskini sağlamak her zaman mümkün olmamaktadır. THY yönetimi çağ dışı bir insan kaynakları politikasıyla en önemli çalışanlarını işten çıkarırsa, sindirirse, motivasyonlarını yok ederse personel ne yapabilir?
8
Yerde Cesetler Var!
Onlarla hukuk önünde de hesaplaşmaya hazırız. Baskı tehdit ile susturulan personel gerçekleri bize elbette fısıldıyor. Olayın daha başından az ölümlü bir kırım, buna da şükür gibi kaderci bir yaklaşım bile, bu ülkede kazalardan hiç ders alınmadığını göstermektedir. Buna kulak tıkamaya devam edilirse yaşanacaklar için kahin olmaya gerek yoktur. Sadece uçak al yeni hatlar aç seferleri artır, zihniyeti sakat bir zihniyettir.
9
Yerde Cesetler Var!
Bu kez bu kaza dolayısıyla artık hiçbir zihniyet değişikliği yaparak, olaya yaklaşılması, politikaların değiştirilmesini temenni ediyoruz. Bu iş gerilla yöntemiyle öğrenilmez dedik. Ölümler üzerinden kazalar üzerinden yaralanmalar üzerinden sadece bir geçmiş olsun ve başsağlığı dilekleriyle sahte gözyaşı dökülerek öğrenilmez dedik. Biz iktidarız her şeyi biliriz mantığıyla bu konuda uzmanlaşmış kişilerin söylediklerini kulak arkasına atmadık.
10
Yerde Cesetler Var!
Daha henüz yaş itibari ile bu şirkete uzun yıllar hizmet edecek teknisyenini hostesini tüm arkadaşlarımızı, giden birinin yerine kendi adamlarından birini alalım diye kapıya koyduklarında, uyarıcı görevimizi yaptık. burası hasan ağa'nın teneke fabrikası değil, hasan ağanın teneke fabrikasında bir tenekenin ağzını yanlış lehimlersin bir teneke peyniri çürütürsün OKADAR
11
Yerde Cesetler Var!
Siz hiç biliyor Musunuz ki ama hava koşulları nedeniyle, ama teknik bir arıza nedeniyle, pas geçecek bir kaptanın nasıl bir sorgu suale tabi tutulduğunu...- Grev oylamasında hayır çıkması için nasıl baskı altında kaldığını biliyor musunuz. Olmazsa olmaz faktörü insan olan bir kaptanın kabindeki görevlinin, hatasız kusursuz iş yapmasını bekleyebilir misiniz? Emeklilik yaşını 70'e çıkaran iktidarlar değil miydi? Bu yasanın zorunlu bir yasa olduğunu söylemediler mi?
12
Yerde Cesetler Var!
Bu şirkete, mesleki bilgisiyle daha uzun yıllar hizmet yapacak insanları 45 yaşında emekli olursan ol, olmadıkları için işten atan siz değil misiniz?Teknisyenlerin lisans almalarının önündeki engellemeleri kaldırmanız gerekirken, siz bu insanları kapının önüne koyduktan sonra, 55 yaşındaki adamları getirip bunları yetiştireceksiniz diyen siz değil misiniz?
13
Yerde Cesetler Var!
Uçma yeteneği olmayan insana, uçuş belgesi ver diye zorladığınız, buna hayrı dediği için öğretmenlik görevinden alınan markalaşmış insanları görevden alanlar siz değil misiniz?
14
Yerde Cesetler Var!
Bütün bunlardan sonra neyin nedenlerinden bahsediyorsunuz siz? Bu şirket bu mantıkla yönetilmez. Bu mantık yönetse yönetse İstanbul Büyükşehir belediye'sinin İkitelli Halk Ekmek fabrikasını yönetir. Eğer bu şirketi seviyorlarsa, bu ülkeyi seviyorlarsa, bu kazaların bir daha yaşanmasını istemiyorlarsa, başta ulaştırma bakanı, sivil havacılık genel müdürü, THY başkanı ve yönetim istifa etmelidir.
15
Yerde Cesetler Var!
“Kayıp bir yolcu var. Kesin değil ama bir bilinmezlik var. Sürekli ortada bir eğitim pilotunun olduğu ve uçağı onun düşürdüğü dedikoduları dolaşıyor. Ancak ne onunla ilgili bir açıklama geldi ne de kendisi ortaya çıktı. Sağsa kendisi ortada yok, hayatını kaybetmiş ise cesedi yok. Bu dedikodular böyle dolaşıyor. Bu basiretsizliği ortaya koyuyor. Adam gibi bir açıklama yapılması gerekiyor' dedi.
16
Yerde Cesetler Var!
Bakanlığın, kaç yaralının Türkiye'ye getirileceği, kaçının Hollanda'da tedavi göreceği, kaç yaralının hastaneden çıktığı gibi ayrıntılara açıklık getirmediğine işaret eden Ayçin, “Bunu yapmak yerine ortada bıraktılar..'
17
Yerde Cesetler Var!
Atilla Ayçin basın toplantısında, 3 kaptan yaşamını yitirdiği öğrendiklerini belirtti. Ayçin, hosteslerden Figen Eren'in tek bacağı kesildiğini, Perihan Özden'in ise vücudunda çok sayıda kırık olduğu ifade etti.Ayçin, hosteslerden Yasemin Vural ise kazayı hafif yaralı olarak atlattığını öğrendiklerini açıkladı. Atilay Ayçin, kabin görevlisi Ulvi Eskin'in akıbetinin belirsiz olduğunu kaydetti..
18
Yerde Cesetler Var!
19
Yerde Cesetler Var!
20
Yerde Cesetler Var!
21
Yerde Cesetler Var!
22
Yerde Cesetler Var!
23
Yerde Cesetler Var!
24
Yerde Cesetler Var!
25
Yerde Cesetler Var!
26
Yerde Cesetler Var!
27
Yerde Cesetler Var!
28
Yerde Cesetler Var!
29
Yerde Cesetler Var!
30
Yerde Cesetler Var!
31
Yerde Cesetler Var!
32
Yerde Cesetler Var!
33
Yerde Cesetler Var!
34
Yerde Cesetler Var!
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler