VALİ İLE VEKİL BÖYLE ATIŞTI

15 Mart 2009 Pazar
1
Vali İle Vekil Böyle Atıştı
KONYA'da Yargıtay Onursal Başkanı Prof. Dr. Sami Selçuk'un katkılarıyla gerçekleştirilen 'Konya değişiyor, gelişiyor, kucaklaşıyor' konulu toplantıya Merkez Valisi Muammer Muşmal ve AKP Konya Milletvekili Özkan Öksüz, arasında yaşanan tartışma damgasını vurdu. Tartışma sırasında Milletvekili Öksüz, konuşma yapan Merkez Valisi Muşmal'ın kürsüden inmesini istedi. Vali kürsüden inmeyince, salonu terk etmek isteyen Öksüz, yanında bulunanlar tarafından sakinleştirildi.
2
Vali İle Vekil Böyle Atıştı
Yargıtay Onursal Başkanı Sami Selçuk'un katkıları ile Konya Genç İşadamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Konyalılar Dernekleri Birliği Federasyonu, 'Konya değişiyor, gelişiyor, kucaklaşıyor' adı altında program düzenledi. Dedeman Otel'de düzenlenen programa başta Konyalı olan Yargıtay onursal başkanı Sami Selçuk olmak üzere, Konyalı bürokratlar ve AKP Konya Milletvekil Özkan Öksüz, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, katıldı.
3
Vali İle Vekil Böyle Atıştı
Konya'nın imajı ve Konya'nın geleceğinin konuşulduğu gecede, AKP'li Konya Milletvekili Özkan Öksüz ile 2008 yılında çıkan son kararname ile Elazığ Valiliğini sürdürürken merkeze alınan Konyalı Vali Muammer Muşmal, arasında tartışma çıktı.
4
Vali İle Vekil Böyle Atıştı
Kürsüde konuşma yapan Merkez Valisi Muammer Muşmal'ın,'Konyalı 16 milletvekili var.Konyamıza niye sahip çıkmıyorsunuz ? Kaç tane bürokratı yanınızda çalıştırdınız' şeklindeki konuşmasına sinirlenen AKP Konya Milletvekili Özkan Öksüz, tepki gösterdi.Oturduğu yerden kalkan Öksüz, 'Konuşan biraz önce konuştu.Ne konuştuysak, yaptık.Bunlar yanlış.Konyalı bürokrata sahip çıkıyoruz.70'in üzerinde genel müdür ve müsteşarımız var.Arkadaşımız yanlış, konuşuyor.İnsin o kürsüden'diye bağırdı.
5
Vali İle Vekil Böyle Atıştı
Öksüz'de, 'Babamın kürsüsü. Biz siyaset yapmıyoruz. Terk ediyorum burayı' diyerek salondan çıkmak istedi. Öksüz, yanında bulunanlar tarafından sakinleştirilerek yeniden yerine oturturuldu. Konuşmasına devam eden Vali Muşmal, 'Arkadaşlar, şimdi burada kimseye hakaret etmiyoruz. Kimseye ithamda bulunmuyoruz
6
Vali İle Vekil Böyle Atıştı
Burada fikirlerimizi söylüyoruz. Ben bu ülkenin şerefle valiliğini yapmış bir insanım. Şuanda da merkez valisiyim. Müsade edin de konuşayım.' dedi. Vali Muşmal, konuşmasını tamamladıktan sonra yerine oturdu. Olayın ardından salonda bulunanlar, programın kuçaklaşma adını taşınıdı hatırlarak, vali ve milletvekilinin kuçaklaşmasını istedi.
7
Vali İle Vekil Böyle Atıştı
Programın sunucusunun çağrısı üzerine kürsüye çıkan Vali Muşmal ve Milletvekili Öksüz, tokalaşıp, öpüştü. Mikrofonu eline alan Öksüz, 'Biz bugün burada bir Konyalılar gecesi yapıyoruz. Siyasi partilerden arkadaşlarımız vardı. Burada hiç siyaset yapmadık. Ama konuşmalardan sonra iki arkadaşımızın buradaki havayı değiştirdiğini gördük. Şunu iddia ediyorum.
8
Vali İle Vekil Böyle Atıştı
Tüm Konyalı arkadaşlarım çetere tutsun. Bizim devrimizde, AKP iktidarında Konyalı olarak ne kadar genel müdür, ne kadar müsteşar, ne kadar daire başkanı varsa, tespit etsinler ondan sonra burada konuşsunlar. Biz Konyalılara sahip çıktık. Bir yerlere getirmeye gayret etmişiz. Sayın valilimiz, valilik yapmıştır. Bizim devrimizde atanmıştır.
9
Vali İle Vekil Böyle Atıştı
Herkese devamlı valilik yapacak diye bir şey yok. Valilik yaptı, geri geldi, merkeze alındı. Bunda alınacak bir şey var mı? Ben bugün milletvekiliyim. Diğer dönemde olmayabilirim. Hiç birimize devamlı makam ve mevki verilecek diye bir şey yok' dedi.
10
Vali İle Vekil Böyle Atıştı
11
Vali İle Vekil Böyle Atıştı
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler