VAJİNİSMUSA 10 DAKİKADA ÇÖZÜM

1 Eylül 2014 Pazartesi
1
Vajinismusa 10 Dakikada Çözüm
Vajinismusun en önemli ve öncelikli tedavisi, altta yatan psikolojik bozuklukları ortadan kaldırmayı hedefleyen psiko-seksüel terapidir. Bunu destekleyen fizik tedavi yöntemleri ile hastanın vajen çevresinde istemsiz olarak kasılan kasları tanıması sağlanır.
2
Vajinismusa 10 Dakikada Çözüm
Aynı sırada vajinal dilatörler yardımıyla deconditioning-desensitization (duyarsızlaştırma) gerçekleştirilir. Ancak bu tedaviden bir sonuç alamayan kadınlar veya bu tedavi yöntemini uygulamak istemeyen kadınlar için günümüzde botoks tedavisi bir alternatif oluşturur.
3
Vajinismusa 10 Dakikada Çözüm
Vajen kaslarına tek seansta ve anestezi altında klinikte uygulanan botoks enjeksiyonları bu kasları tamamıyla gevşetir. Bunun sonucunda cinsel ilişki sırasında istemsiz kasılmalar olmaz. Cinsel ilişkinin kendisi yukarıda belirtilen vajinal dilatörlerin görevini görür.
4
Vajinismusa 10 Dakikada Çözüm
Hasta çok duyarlı yaklaştığı cinsel birleşme olgusunu, rutin ve ağrısız olarak da yaşayabildiğini fark eder, hassasiyet kazanılmış bu konuda bir duyarsızlaşma kazanılır. Yapılan çalışmalara göre; botoksun etkisi geçtikten sonra da cinsel birleşme sırasında vajinismus tekrarlanmaz.
5
Vajinismusa 10 Dakikada Çözüm
Uygulama poliklinikte hafif bir sedasyon (uyutma) altında yapılır, ameliyathane gerektirmiyor. İşlem 10 dakika sürer ve 1 saat sonra hastalar yürüyerek işlerine veya evlerine gidebilir.
6
Vajinismusa 10 Dakikada Çözüm
Çalışmalarda bugüne kadar bildirilmiş herhangi bir kalıcı yan etki bulunmuyor ve cinsel yaşamda çok iyi bir etkiye yol açması bekleniyor. Bilimsel çalışmalar, vajinismus kasık ağrısı ve ağrılı cinsel ilişkide, bu tedavinin çok etkin olduğu yolunda birleşiyor.
7
Vajinismusa 10 Dakikada Çözüm
Botoksun kas gevşetici etkisi yaklaşık 3-4 ay sürüyor. 23 vajinismus hastası üzerinde yapılan ve 2004 yılında yayınlanan bir çalışmada, vajen kaslarına 1 seans botoks uygulanması sonucunda 18 hastada tam iyileşme (ağrısız ve başarılı cinsel birleşme) görülürken, 4 hastada hafif ağrı eşliğinde olmakla beraber; cinsel birleşmenin mümkün olduğu; sadece 1 hastanın 2. seans tedaviye gerek duyduğu görüldü.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler