VAHŞET ADASI

2 Mayıs 2009 Cumartesi
1
Vahşet Adası
HER yıl on binlerce turistin ziyaret ettiği, Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Gümüşlük Beldesi'nde yer alan Tavşan Adası, köpeklerin istilasına uğradı. Suların iyice çekilmesiyle, zaten yürüyerek geçilebilen adaya akın eden köpekler, tavşanlara saldırdı. 100'e yakın tavşan köpekler tarafından parçalanırken, adayı leş kokusu sardı.
2
Vahşet Adası
M.Ö. 2500 yıllarına ait Myndos Antik Kenti'nin kalıntılarını görmek için adaya gelen turistler, kötü koku nedeniyle ziyaretlerini yarıda kesmek zorunda kaldı. Parçalanmış tavşan leşlerini gören yerli- yabancı tatilciler, burunlarını tutarak, vakit geçirmeden adayı terk etti, hayvan katliamına tepkilerini dile getirdi.
3
Vahşet Adası
Gümüşlük'te aç kalan köpeklerin, özellikle geceleri adaya geçerek, turistlerin havuç ve marullarla besledikleri tavşanları yakalayıp parçaladığı belirlendi.
4
Vahşet Adası
50 kişilik Danimarkalı ve Belçikalı turist grubunu adaya getiren Scanway Turizm Acentesi rehberi Damien Hoolstern, 'Yaklaşık 10 yıldır Bodrum'da turistleri tarihi ve doğa güzellikleriyle ünlü mekanlarda gezdiriyorum. Tavşan Adası'nda tur güzergahındaki en önemli duraklarımızın başında geliyordu. Adaya yaklaştığımızda gelen pis koku nedeniyle bazı turistler geri dönmek zorunda kaldı.
5
Vahşet Adası
Adaya geçebilenler ise kokudan fazla duramadı. Adaya tavşanlar çok farklı bir güzellik veriyordu. Köpeklerin tavşanları öldürdüğünü öğrenince üzüldük. Mutlaka köpeklerin adaya geçmesini engelleyecek tedbir alınması gerekirdi. Manzara hiç hoş değil' dedi.
6
Vahşet Adası
26 Nisan günü, Tavşan Adası'ndaki vahşeti belgeleyen fotoğraf sanatçısı Feray Umut, 'Adaya geçen kasım ayında gelmiştim ve çok hoşuma gitmişti. O zaman adada yüzlerce tavşan vardı. Bildiğim kadarıyla dünyada yürüyerek geçilebilen tek ada olan bu yer, tavşanlarıyla ünlüydü.
7
Vahşet Adası
Ancak geçen 26 Nisan'da yeniden adaya gittiğimde tam bir şokla karşılaştım. Bütün tavşanlar ölmüş, adada korkunç bir koku vardı. Bütün ada köpek doluydu. Gözümün önünde küçük bir tavşanı yakalayıp yediler.
8
Vahşet Adası
Yürüyüş yolundaki sular da ölü tavşanlarla doluydu. Bir sürü turist adaya geçmişti fakat hiçbiri canlı tavşan göremedi. Katliama birçok turist de tanık oldu' diye konuştu.
9
Vahşet Adası
Gümüşlük Belediye Başkanı DP'li Mehmet Tire ise yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirterek, zabıta ekiplerini adaya gönderip tavşan leşleri ile başıboş köpekleri toplattıklarını söyledi.
10
Vahşet Adası
11
Vahşet Adası
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.