Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Unutulmaz Film Hataları

Milyonlar izledi; çok az kişi fark etti...

27.05.2013 16:53
Unutulmaz Film Hataları

Tekrar tekrar izleyip de tadına doyamadığımız ünlü filmlerin hepsinde çoğumuzun gözünden kaçan öyle inanılmaz hatalar var ki... İşte sadece dikkatli izleyicilerin gözüne takılan ve görünce 'nasıl kaçırdım' diyeceğimiz o hatalar...

Unutulmaz Film Hataları

Gladiator (Gladyatör) – At arabasındaki tüp Colosseum'daki savaş sırasında yan yatan at arabalarından birinin altındaki gaz tüpünü görmek mümkün...

Unutulmaz Film Hataları

The Dark Night (Kara Şövalye) – Ölü bedenin yok olması Bank sahnesi sırasında Joker otobüs şoförünü vuruyor ve otobüs şoförü ölerek otobüsün önüne düşüyor. Joker'in Banka müdürünün ağzına birşeyler sokmaya çalıştığı sahnede otobüs şoförünün ölü bedenini hala görebiliyoruz(üstteki resim) ancak Joker'in maskesini çıkarıp otobüse doğru yürüdüğü sahnede otobüs şoförünün ölü bedeni bir anda yok oluyor.(Alttaki resim)

Unutulmaz Film Hataları

Spider Man 3 (Örümcek Adam 3) – Deliğin Küçülmesi Üstte gördüğümüz resimde sol kolun olduğu tarafa bakarsak deliğin büyük olduğunu ve daha sonra alttaki resme bakarsak deliğin bir anda daraldığını görüyoruz.

Unutulmaz Film Hataları

Fight Club (Dövüş Klübü) – Kapının önündeki bankın kaybolması Filmin sonlarına doğru Edward Norton boş binanın önüne doğru koşar ve camları bir bank ile kırmaya çalışır ancak başarılı olamaz.(Üstteki resim) Bankı olduğu yere bırakır ve cama ateş ederek camı kırıp içeri girer. Kamera binanın içine girişini çekerken arkadaki bank bir anda kaybolur.(Alttaki resim)

Unutulmaz Film Hataları

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği) – At arabasının arkasındaki malzemelerin yer değiştirmesi Gandalf ile Frodo'nun ilk kez karşılaştıkları ve Gandalf'ın arabasıyla kısa bir tur attıkları bölümün başlangıcında Gandalf'ın eşyaları Frodo'nun arkasında, hatta neredeyse sağ omuzuna değecek.(Üstteki resim) Sahnenin devamında ve kameranın arkadan çekime geçtiği kısımda ise Gandalf ile Frodo tam köprüden geçecekken Gandalf'ın malzemelerini vagonun arka kısmında görmek mümkün.(Alttaki resim)

Unutulmaz Film Hataları

Star Wars (Yıldız Savaşları) - Darth Vader'ın göğüsündeki plakanın dönmesi Darth Vader ile Ben'in savaştıkları sahnede Darth Vader'ın göğüsündeki metal plaka üzerindeki tuşlardan anladığımız üzere tam tersine dönmüş durumda.

Unutulmaz Film Hataları

The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli) – Hücreyi işaret eden elin değişmesi Andy'nin firar ettiğinin farkedildiği ve hapishane müdürünün onun hücresine doğru gittiği sahnede, müdür gardiyana Morgan Freeman'ı göstererek sorgulanmasını ister ancak kameranın çekim açıları değiştiğinde ilk başta sol el ile işaret edilen Morgan Freeman'ın sağ el ile işaret edildiğini görebilirsiniz.

Unutulmaz Film Hataları

The Good, the Bad and the Ugly (İyi, Kötü ve Çirkin) – Halatın pozisyon değiştirmesi Blondie'nin Tuco'yu çölde terkettiği sahnede, Tuco'nun boynundaki halata dikkatlice bakarsak sahneler arasında bazen aşağıya doğru sarktığını bazen de sol omzunun üzerinde olduğunu görebiliyoruz.

Unutulmaz Film Hataları

The Lord of the Rings: The Return of the King (Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü) – Yaranın yer değiştirmesi Filmin ikinci yarısında Frodo çenesinin sağ tarafının alt kısımlarında bir yaraya sahip görebiliyoruz ancak filmin ilerleyen sahnelerinde bu yaranın yer değiştirdiğini hatta boyutunun da büyüyüp küçüldüğünü görebilirsiniz.

Unutulmaz Film Hataları

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği) – Boromir'in elinin kaybolması Boromir'in ölümünden önce Aragorn ile konuştukları sahnede, arkadan çekimde Boromir'in sağ elini Aragorn'un sol omuzuna koyduğunu görebiliyoruz. Kamera açısı Boromir'in perspektifine döndüğü zaman ise Boromir'in elinin artık Aragorn'un omuzunda olmadığını görebilirsiniz.

Unutulmaz Film Hataları

The Usual Suspects (Olağan Şüpheliler) – Uçağın motorlarının yok olması Polis arabasının soyulduğu sahnenin hemen öncesinde dört motorlu bir Boeing 747'nin iniş yaptığını görüyoruz ancak uçağın arkadan çekildiği sahnede ise bir anda iki motorun kaybolduğunu görebilirsiniz. Muhtemelen bu sahnedeki bir Boeing 767'ydi.

Unutulmaz Film Hataları

The Matrix – Neo'nun ışınlanması Ajan Smith'in Neo'yu sorguladığı bölümde, Smith Neo'nun lafını kesip köşeye doğru ittikten sonra kamera ajan Smith'in suratına yakın çekim yapıyor ve normalde köşede ve ayakta olan Neo'nun ajan Smith'in gözlüğündeki yansımada sandalyede oturduğunu görüyoruz.

Unutulmaz Film Hataları

American Beauty (Amerikan Güzeli) – Yastığın yer değiştirmesi Lester'ın karısıyla maddiyata değer vermemesi konusunda tartıştığı sahnelerde yastığı fırlattıktan sonra yastığın sekerek koltuğun üzerine düştüğünü görebiliyoruz ancak kamera açısı değiştiğinde yastığın ilk düştüğü pozisyonda olmadığını da görebilirsiniz.

Unutulmaz Film Hataları

American History X – Sayfaların yere düşüp tekrar ortaya çıkması Danny'nin filmin sonlarına doğru vurulduğu sahnede, elindeki kağıtlar da kendisi gibi havalanır ama Danny'nin vurulduktan sonra yerde yatarken çekildiği sahnede bu kağıtların hala elinde olduğunu görebiliyoruz.

Unutulmaz Film Hataları

Amelie – El yazısının değişmesi Nino'nun ilk kez ‘Les deux Moulins' e (Amelie'nin çalıştığı restorant) gittiği sahnede Amelie'yi camın üzerine menüyü yazarken görüyoruz. Birkaç sahne sonra Amelie'yi tekrardan görürüz ama bu sefer el yazısı tamamen farklıdır. “d” harfine dikkatlice bakıldığında bunu anlamak oldukça kolay.

Unutulmaz Film Hataları

Forrest Gump – Ütünün hareket etmesi Forrest Gump'ın Jenny ziyaret etmeye gittiği ve oğluyla tanıştığı sahnelerde ütü masasının üzerindeki ütünün ilk önce ayakta olduğunu ancak sahne değiştiğinde yatık olduğunu görüyoruz. Daha sonraki sahnelerde duvarda asılı olan resimin de kaybolduğunu görebilirsiniz.

Unutulmaz Film Hataları

The Shining (Cinnet) – Çekim helikopterinin gölgesi Nicholson'ın araba sürdüğü sahnede sağ alt kısımda çekim helikopterinin gölgesini görmek mümkün...

Unutulmaz Film Hataları

Reservoir Dogs (Rezervuar Köpekleri) – Kelepçelerin yer değiştirmesi Marvin Nash'in işkence yapmak amacıyla getirildiği sahnede, ellerinin arkadan kelepçelendiğini görürüz ancak Marvin Nash'i tekmelemeye başladıkları sahnede ise ellerinin önden kelepçelendiğini görürüz. Birkaç sahne sonra ise ellerinin yeniden arkadan kelepçelendiğini görürüz.

Unutulmaz Film Hataları

Terminator 2: Judgement Day (Terminatör 2: Mahşer Günü) – Helikopter camı T-1000'in kendini helikopetere doğru attığı ve ön camı kırarak girdiği sahneden birkaç sahne sonra camın ortasındaki deliğin bir anda kaybolduğunu görüyoruz.

Unutulmaz Film Hataları

Back to the Future (Geleceğe Dönüş) – Göstergenin değişmesi Marty'nin Libya'lılar tarafından kovalandığı sahnede, kamera birkaç kez arabanın içini gösteriyor. İlk sahnede göstergeler 33064,2 ve 88.8 mili göstermektedir. İkinci sahnede ise göstergeler geriye giderek 33061,8 ve 86,4 mili göstermektedir

Unutulmaz Film Hataları

Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo) – Poşet değişikliği Dişçinin Nemo'yu poşete koyduğu sahnede ilk başta fermuarlı bir poşete Nemo'yu sokmaya çalışırken sahne değişip de Nemo'yu yakaladığında elindeki torbanın artık normal bir torba olduğunu görebiliyoruz.

Unutulmaz Film Hataları

The Incredibles – Brokolinin yer değiştirmesi Akşam yemeği sahnesinde, Helen Dash ile konuşmak için döndüğünde Dash'in tabağındaki brokoliler etin etrafındayken sahne değiştiğinde ise brokoli parçalarından birisi artık etin üzerindedir.

Unutulmaz Film Hataları

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti) – Ekip çalışanlarının görünmesi Jack Sparrow'un mürettebatıyla konuşma yaptığı bir sahnede, görüntünün sol kısmına, Jack'in omuzunun üzerine baktığımızda kovboy şapkalı, tişörtlü ve güneş gözlüklü bir ekip çalışanının gemide gezindiğini görüyoruz

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 07 Haziran 2020 Pazar 13:00:30