TÜRKMENİSTAN'IN ÇÖL PAZARI AÇILDI

16 Şubat 2011 Çarşamba
1
Türkmenistan'ın Çöl Pazarı Açıldı
Türkmenistan'da 200 yıllık geçmişiyle tarihi bir simge olma özelliğine sahip Çöl Pazarı, Genç Çelikler inşaat tarafından yapılan dev tesis ile yeniden hizmete girdi. Yeni adı "Altın Asır Gündoğar Pazarı' olan tesis Orta Asya'nın en büyük açık pazarı olduğu belirtildi.
2
Türkmenistan'ın Çöl Pazarı Açıldı
Açılış törenine katılan ve yapılan tesise hayran kalan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, Genç Çelikler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ufuk Çelik'e diğer 4 vilayet için de yeni pazar projelerinin çalışmalarının hemen başlatılmasını istedi.
3
Türkmenistan'ın Çöl Pazarı Açıldı
'Genç Çelikler İnşaat' tarafından yaklaşık 152 milyon dolara inşa edilen "Altın Asır Gündoğar Pazarı"na açılış törenine yaklaşık 50 bin kişi katıldı. 200 yıllık geçmişiyle tarihi bir simge olma özelliğine sahip Çöl Pazarı, yeni yerine taşınarak 'Altın Asır Gündoğar Pazarı' ismiyle Orta Asya'nın en büyük ticaret merkezi oldu.
4
Türkmenistan'ın Çöl Pazarı Açıldı
Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov gerçekleştirdiği açılışta, Türk Büyükelçisi Şevki Mütevellioğlu'nun yanısıra Türkmenistan'daki 28 ülkenin büyükelçileri, üst düzey yöneticiler de katıldı.

Diğer Galeriler