Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Tarihin En İlginç Ölümleri

27.02.2010 11:22
Tarihin En İlginç Ölümleri

CANLI YAYINDA İNTİHAR Christine Chubbuck canlı yayında intihar eden ilk haber sunucusu. 15 Temmuz 1974'te, canlı yayın başladıktan sekiz dakika sonra genç sunucu "Kanal 40'ın en güncel haberleri ekrana getirme politikası olarak bir tane daha izleyeceksiniz: bir intihar girişimi." Dedi ve belindeki silahı kafasına dayıyarak tetiği çekti.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Cinayetin ardından Christine'in odasının ergenlik çağında bir kızın odası gibi döşenmiş olduğu gazetelerde yazar. Ailesinin onun intihar eğiliminden haberdar olduğu ancak işini kaybetmemesi için kimseye söylemedikleri ortaya çıkar. Otuzuncu yaş gününde hala bakire olduğu için işarkadaşlarına sızlandığı ve hiçbir zaman ikili ilişkilere uyum sağlayamadığı intiharının sebepleri arasında gösterilmektedir.

Tarihin En İlginç Ölümleri

DİLİNİ ISIRARAK ÖLDÜ Allan Pinkerton, dedektiflik ajansı sahibi ve yaptığı soruşturmalarla ünlenmiş biriydi. Onu öldüren ise, kaldırımda düşüp dilini ısırarak enfeksiyon kapmasıydı.

Tarihin En İlginç Ölümleri

PORTAKAL KABUĞUNA BASTI VE... Bobby Leach Niagara şelalerinden bir fıçı içinde atlayan dünyadaki ikinci kişi. Bu atlayıştan başka ölüme meydan okuyan başka girişimleri de bulunuyor. Bu kadar cesur birisinin ölümü ise oldukça ironik. Leach, bir gün bir Yeni Zellanda sokağında yürürken bir portakal kabuğuna basınca kayarak düştü ve bacağını kırdı. Öylesine kötü bir kırıktı ki bacağın kesilmesi gerekiyordu. Cesur adam bir süre sonra kırıkta oluşan hastalıklar yüzünden öldü.

Tarihin En İlginç Ölümleri

KASAYI AÇMAK İSTEDİ Ünlü Tenessa'lı viski üreticisi Jack Daniel bir sabah iş yerine erken gitti. Para kasasını açmak istedi ancak şifresini hatırlayamadı. Sinirlenen Daniel da kasaya bir tekme attı. Bu tekme yüzünden ayak baş parmağına zarar verdi ve bir süre sonra da orada oluşan bir enfeksiyon yüzünden hayatını kaybetti.

Tarihin En İlginç Ölümleri

KATİL BIYIK Avusturyalı Hans Steininger 1,4 metre ile dünyanın en uzun bıyığına sahip olmakla ünlüdür. 1567 yılında bir gün yaşadığıo şehirde yangın çıktı. Hans da kaçarken bıyığını toplamayı unuttu. Koşarken bıyığının üzerine bastı ve dengesini kaybederek düştü. Yuvarlanırken boynunu kırdı ve öldü.

Tarihin En İlginç Ölümleri

AYA SARILMAK İSTEDİ Çin şair Li Po, Çin'in edebiyat dünyasındaki en iyi şair olarak kabul ediliyor. Şair aynı zamanda liköre olan düşkünlüğüyle de biliniyor. En iyi şiirlerini de sarhoşken yazmıştır. Bir gece Li Po Yangtze nehrinde sal ile gezinirken ayın su üzerindeki yansımasını kucaklamak isteyince nehre düşerek boğuldu.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Yazdır Gönder Eksenim RSS SMS Güncelleme:27 Şubat 2010 09:06 ÇILGIN TERZİ Fransız terzi Franz Reichelt bir manto-paraşüt dikmişti. İlk başta medyaya cansız bir manken kullanarak icatını test edeceğini söylese de sonradan kendi atlayacağını açıkladı. Eyfel kulesinin 60 metre yükseklikteki ilk katından 1911 yılının soğuk bir şubat günü atladı ve yere çakıldı.

Tarihin En İlginç Ölümleri

RASPUTİN EFSANESİ Tasavvuf ehli Rus Grigori Rasputin ilk olarak on kişiyi zehirleyebilecek güçteki siyanürden kurtuldu. Onun halen yaşadığını gören katilleri onu dört kere vurdu. Bu kurşunlamadan da canlı çıkan Rasputin'i katilleri elini kolunu bağlayarak denize attı ve ondan kurtuldular.

Tarihin En İlginç Ölümleri

ŞİŞENİN KAPAĞINI YUTTU Amerikan senarist Tennessee Williams 1983 senesinde bir otel odasında alkol alırken şişenin kapağını yutarak öldü.

Tarihin En İlginç Ölümleri

BEYZBOL TOPU Amerikan Cleveland Indians'ın efsanevi oyuncusu Ray Chapman oyun sırasında başına vuran ve kafatasını parçalayan beyzbol topuyla yaşamını yitirdi.

Tarihin En İlginç Ölümleri

TİMSAH AVCISI AVLANDI AvustralyalI vahşi doğa uzmanı Steve Irwin ‘Timsah Avcısı' olarak anılıyordu. Irwin, Great Barrier Reef'de belgesel film çalışması sırasında dikenli bir vatozun göğsüne iğnesini fırlatması sonucunda öldü.

Tarihin En İlginç Ölümleri

ROL DEĞİL! Amerikalı komedyen Dick Shawn kahkaha dolu şovu sırasında meslektaşlarını eleştiriyordu. ‘İşim için hiçbir zaman yerlere kapanmam' derken sahnenin zeminine düşen Shawn'ı hayranları çılgınca alkışladı. Shawn 10 dakika boyunca aralıksız süren alkışlardan sonra kalkmayınca yanına gelen güvenlik görevlileri öldüğünü fark etti.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Yazdır Gönder Eksenim RSS SMS Güncelleme:27 Şubat 2010 09:06 TATLI TATLI GÖÇTÜ İsveç Kralı Adolf Frederick tatlıya düşkünlüğüyle tanınıyordu. ‘Ölümüm savaş arenasında değil yemek masasında olsun' sözüyle ünlü olan İsveç kralının istediği oldu. Hazımsızlık sorunu olan kral 1771'de 61 yaşındayken havyar, havuç çorbası, ringa balığı, karidesli börek, 10 kadeh şampanya ve 14 porsiyon tatlısını bitirdikten beş dakika sonra dünyaya veda etti.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Rusya'daki gizemli ölüm 2 Şubat 1959'da Rusya'nın Ural Dağları'nda yaşanan olay, ülkenin en ünlü çözülememiş gizemi oldu. 28 Ocak' ta Ural Politeknik Enstitüsü'nden on öğrenci kış yürüyüşü ve kısa süreli kamp için yola çıktı. Bir öğrenci kendini kötü hissedince dağda uygun bir bölgede kendini toparlayabilmek için kaldı. Diğer dokuzu ise ormanda bulundu.Terk ettikleri çadırları içerden yırtılmış bir şekilde bulundu.

Tarihin En İlginç Ölümleri

İlk iki ceset ormanın içinde yalınayak ve sadece iç çamaşırları ile, sonraki üç ceset ise benzer bir durumda yakın bir yerde bulundu. Bundan iki ay sonra ise, son kurbanlar 75 metre uzaklıkta kar altında gömülü bulundu. Dört öğrencide büyük iç yaralanmalar, kırık kaburgalar ve ezilmiş kafatasları vardı. Birinin dili yoktu. Gerçek şu ki müfettişler saldırıya benzer herhangi bir bulgu bulamadı.Çığ, uzaylılar ve askeri test ölüm olaylarıyla ilgili olarak ortaya atılan teorilerden birkaçı.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Çöp evde gelen ölüm Langley ve Homer Collyer, yirmili yaşlarındayken New Yorka taşındılar. Zengin bir ailenin iki çocuğu olan kardeşler etraftaki çöpleri evlerinde biriktirmeye başladı. Buldukları herşeyi evlerine getiren iki gencin oturduğu apartmanda tam 180 ton çöp bulunduğu tahmin ediliyor.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Avizeler, kırık bebekler, arabalar ve çatlak saatler topladıkları eşyalar arasında. 1930'lu yıllarda kör olan Homer, on yıl sonra da romatizma yüzünden yatalak oldu. İşin ilginç tarafı, evde yabancıları uzak tutmak için bubi tuzakları vardı ve Langley bu tuzaklardan birine takılarak, çöp yığının altında kaldı. Kardeşine yardım edemeyen Homer ise açlıktan öldü.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Hollywood uğruna ölüm Hollywood'da şöhret ve servet sahibi olma arzusu birçok kişiyi perişan etti. Hatta birkaç kişinin hayatına bile mal oldu. Bu hikayelerden en üzücü olanı ise Peg Entwistle aslı genç vevtalihsiz oyuncunun başına geldi. Entwistle, New York City'deki Broadway'da bile rol almayı başaran genç bir oyuncuydu.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Kaliforniya'dayken, ‘Thirteen Women' (On Üç Kadın) adlı filmde küçük bir başarı kazandı, ama asıl şöhretini buna borçlu değil. 12 Eylül 1932 yılında büyük bir reklam reklam filmi için için Hollywood'a geldi. Tüm eşyalarını ve bir intihar mektubunu bıraktıktan sonra Hollywood'un girişinde yüksek bir tepede bulunan ve şehrin her yerinden görülebilen ‘Hollywood' yazısının H harfinden atladı. Cesedi 2 gün orda kaldıktan sonra yakınlarda yaşayan amcası tarafından tespit edildi.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Melas öldürdü Bu tuhaf olayda sadece tek bir kişi değil, tam 21 kişi öldü. 1919 yılının ocak ayında, 2.5 milyon galon melas taşıyan büyük tank, North End şehri yakınlarında patladı. Melas, şeker fabrikalarında şeker pancarı ve şeker kamışı üretiminde fabrikasyona geri alınamayan son şuruptur.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Alkol, maya ve yem sanayisinde temel hammadde olarak bu madde yapışkan ve pekmez rengindedir. Kimse patlamaya neyin sebep olduğundan emin değildi. Ama biliyoruz ki bu patlama ile etrafa saçılan yapışkan madde, insanları devirip içine çekerek kalın ve kahverengi bir sıvı içerisinde boğulmalarına neden oldu. Geride kalan pisliği temizlemek ise tam bir ay sürdü. Şanssız şehir sakinleri, hala bazı sıcak yaz günlerinde melas kokusunu aldıklarını belirtiyor.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Video oyunu ile gelen ölüm Piyasa araştırma şirketi NPD Grup, 2009'da Las Vegas'ta düzenlenen DICE (Tasarım, Yenilik, İletişim ve Eğlence) Zirvesi'nde oyun endüstrisinin geçen yıla oranla iki kat daha büyüdüğünü ortaya koydu. Bu sektörün içinde bulunanlar, ürünlerinin ciddi şekilde büyüdüğünü biliyordu ancak altı milyon potensiyel müşterinin bu sektörün bir parçası haline gelmiş olması, üreticileri de oldukça şaşırttı. Fakat bu sefer de bu oyunlara bağımlılık konusu gündeme geldi.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Endişeler, 2005 yılında Güney Kore'de genç bir adamın aralıksız elli saat boyunca Starcraft oyununun online versiyonunu oynaması ile doğrulandı. 28 yaşındaki genç adam, bir internet kafede elli saat boyunca bu oyunu oynadı ve sadece önemli ihtiyaçlarını gidermek için kısa molalar verdi. Elli saat sonunda acilen hasteneye kaldırılan genç adam, kısa sürede öldü.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Sütyenle gelen ölüm Tam olarak sütyenin neden olmadığı bu ölüm şekli hala gizemini koruyor.1999 yılında İngiltere'de yürüyüş yapan iki genç kadın yağmur fırtınasıyla karşılaştılar.Sağanaktan saklanmak için dev bir ağacın altına saklanan çift bunun sonlarına neden olacağını bilemezdi. Aniden çakan şimşek, sütyenlerindeki balenlerin iletkenliğiyle elektirk akımını direk olarak iki kadının üzerine çekti. O anda hayatlarını kaybeden talihsiz kadınların bedeni tam 15 saat ağacın altında kaldı.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Aç koyun öldürdü Koyunlar oldukça sakin hayvanlardır ve genelde günlerinin büyük bir bölümünü sakince otlayarak geçirirler. 67 yaşindaki Betty Stobbs bir çiftçinin karısıydı. Birgün çiftlikte her zamanki gibi ATV'sine binerek koyunları beslemeye başladı. Bu sırada koyun avı için bekliyordu. Aç koyun, kadın ATV'siyle yaklaşırken, onun üzerine atladı ve ATV'den düşürdü. Talihsiz kadın düştüğü ATV'nin altında kalarak can verdi.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Tarihte pek çok kişi sakal uzatıp Guiness Rekorlar Kitabı'na girmeye çalıştı ama hiçbiri 1500'lü yılların ortalarında yaşayan Avusturyalı Steininger kadar talihsiz bir olayla karşılaşmadı.Sakalı 1.4 metre uzunluğunda olan bu adam, onu rulo yapıp deri bir bezin içine yerleştiriyordu; ta ki 1567'ye kadar.O talihsiz günde tüm kasabayı etkisi altına alan bir yangın çıktı.Evinden çıkmaya çalışırken ayağı sakalına takılan adamın ya düşüp boynunu kırdığı, ya da alevler arasında kaldığı düşünülüyor.

Tarihin En İlginç Ölümleri

1998 yılında kullandığı aşırı miktardaki deodorant yüzünden kalp krizi geçiren 16 yaşındaki genç çocuk öldü.BBC'de yer alan habere göre,1971 yılından beri 130 kişi aşırı dozda deodorant gazını içine çekerek intihar girişiminde bulundu.Ama bu talihsiz çocuğun durumu tamamen kazaydı. Kişisel hijyenine oldukça düşkün olan bu kurban günde iki kez tüm vücuduna deodorant sıkıyordu. Abartılı bir şekilde deodorant sıkan çocuğun, bulunduğu yerde fazla temiz hava girişi olmadığı için öldüğü düşünülüyoR

Tarihin En İlginç Ölümleri

Koyunlar saldırdı 67 yaşındaki İngiliz Betty Stobbs, motosikletiyle birlikte koyun sürüsünü otlatmaya gitmişti. Fakat koyunlar o kadar açtı ki hepsi birden kadının üstüne doğru koşmaya başladılar ve kadın yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki bir tepeden aşağıya düştü. Betty düştüğünde hâlâ yaşıyordu ama motosikletinin üstüne düşmesiyle hayatını kaybetti.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Katil şemsiyeler 1991 yılında sanatçı Christo ve Jeanne-Claude, Kaliforniya ve Japonya'da binlerce devasa şemsiyeden oluşan sanatsal bir çalışma yaptılar. Her biri 6 metre uzunluğunda olan şemsiyeler oldukça turist çekmişti. Bu turistlerden biri olan 33 yaşındaki Lori Rae Keevil-Mathews şemsiyelerden birinin aşırı rüzgar sebebiyle yerinden kopup üzerine düşmesiyle yaşamını yitirdi.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Göbeğiyle öldürdü İngiliz güreşçi Mal Kirk rakibi Shirley Crabtree'nin göbeği altında öldü. 1987'nin ağustos ayında yapılan maçın son anlarına doğru Crabtree, Kirk'ün üzerine çullandı. Crabtree'nin bu göbek darbesiyle kalp krizi geçiren Kirk ringde son nefesini verdi.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Pervaneler kafasını uçurdu Film çekimleri için kullanılacak olan helikopter kontrolden çıkınca ‘ Twilight Zone: The Movie' setinde acı kayıplar yaşandı. Aktör Vic Morrow bu faciada başı koparak can verdi.

Tarihin En İlginç Ölümleri

Tuvalette ölüm Tuvalette ölenlerin en ünlüsü hiç kuşkusuz Elvis Presley'dir. Rock'n Roll'un kralı malikanesinin tuvaletinde oturur vaziyette ölü bulunmuştu. Doktorlarına göre Elvis'in ölüm nedeni aldığı kilolar ve kullanmakta olduğu ilaçlardı.

Yorumlar (1)
ADINIZI YAZIN:gerçekten çok tuhaf ya böyle ölümler oluyor mu :
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 05 Temmuz 2020 Pazar 14:29:11