SÜPER AJAN YİNE KAFA KARIŞTIRDI

15 Ocak 2009 Perşembe
1
Süper Ajan Yine Kafa Karıştırdı
Tuncay Güney ile aynı günlerde sorgulanan gazeteci Oğuztan'ın görüntülü sorgu kaydında ilginç ayrıntılar var. Kayıtta bazı ünlü isimlerle ilgili özel bilgiler bulunuyor. Bu bilgiler Sisi olarak tanınan kişinin neden gözaltına alındığına da ışık tutuyor.
2
Süper Ajan Yine Kafa Karıştırdı
Tuncay Güney'in sorgu kaydının ardından NTV merakla beklenen bir başka sorgu kaydına da ulaştı. Tuncay Güney'in sorgulandığı koltukta bu kez bir dönem birlikte çalıştığı gazeteci Ümit Oğuztan oturuyor. Ergenekon davasına bakan mahkeme, Tuncay Güney'in sorgu kaydıyla birlikte Oğuztan ile ilgili kayıtları da dağıtmayı düşünüyordu ancak bu sorgu kaydındaki müstehcen sayılabilecek ve özel hayatı ilgilendiren bilgiler olduğu gerekçesiyle bundan vazgeçildi.
3
Süper Ajan Yine Kafa Karıştırdı
Gazeteci Ümit Oğuztan, 2001 yılında Tuncay Güney'in karıştığı bir dolandırıcılık olayı ile ilgili olarak gözaltına alınmış ve serbest bırakılmıştı. Ümit Oğuztan'ın bu sorguda anlattıkları Sisi olarak tanınan Seyhan Soylu'nun tam 7 yıl sonra neden gözaltına alınacağının da işaretlerini veriyor. Oğuztan, bu sorguda birçok politikacı, sanatçı, gazeteci ve işadamlarının özel hayatlarıyla ilgili iddialarda bulunuyor.
4
Süper Ajan Yine Kafa Karıştırdı
Oğuztan'ın Tuncay Güney'in bu iş karşılığında maaşını nereden aldığı konusunda şaşırtıcı bir iddia ortaya atıyor. Oğuztan, Tuncay Güney'in bu bilgilerin düz yazıya dönüştürülmesi sonucunda yine Veli Küçük'ün talimatıyla Davutpaşa Kışlası'ndan maaş aldığını da söylüyor. Oğuztan, bu yazıların Tuncay Güney tarafından Aydınlık Dergisi'ne ve Doğu Perinçek'e ulaştırıldığını da iddia ediyor. KAynak NTV
5
Süper Ajan Yine Kafa Karıştırdı
Kanada'da yayınlanan Toronto Star gazetesine, "James Bond'dan üstünüm, süper ajanım" demecini veren Tuncay Güney'in dün TV'lerde yayınlanan 2001 tarihli ifade görüntüleri yine kafa karıştırmıştı .
6
Süper Ajan Yine Kafa Karıştırdı
Güney'in Ergenekon iddianamesiyle birlikte dosyaya konulan ifadesinin DVD görüntüleri dün sanık avukatlarına teslim edildi. Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, mahkeme açıldığı için avukatların isteği üzerine DVD'nin teslim edildiğini hatırlatarak, "Ancak görüntüleri tüm televizyonlar birden görünce bende şaşırdım. Ama mahkeme dosyasında yer aldığı için bu yayınların davayı etkilemesi söz konusu değil" dedi.
7
Süper Ajan Yine Kafa Karıştırdı
Güney'in dün yayınlanan ve 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bulunan mülakatında Veli Küçük'ün, 2005 yılında bir yerel yönetimle yaşadığı heykel uyuşmazlığı anlatılıyor. Güney, bu olayın 2005 yılında yaşandığını söylüyor. Konuyu araştıran İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in avukatı Mehmet Cengiz, Küçük'ün belediye ile olan anlaşmazlığı haberini 2005'te yayımlanan bir gazetenin arşivinde buldu ve mahkemeye sundu.
8
Süper Ajan Yine Kafa Karıştırdı
Mülakat, sorgucunun "sonra devam ederiz" sözleriyle bitiyor. Güney'in bundan sonra mülakatına devam edildiyse, onların nerede olduğu da merak konusu oldu. Cengiz, "Bunları da mahkemeye sunduk. Bu gösteriyor ki, soruşturmada gıyabi tutuklu olarak aranmakta olan Güney'in getirilip soruşturmayı yürütenlerle birlikte çalıştığı anlaşılmaktadır" dedi.
9
Süper Ajan Yine Kafa Karıştırdı
Kuşkulu açıklamalar TUNCAY Güney'e, sorgucu bir gazetenin adını vererek, "Neydi o reklam müdürünün adı" diye soruluyor. Güney bu soruya, "Çok iyi hatırlamıyorum. Genç bir çocuktu. Benden 3 yaş küçük. Şimdi 33 yaşındadır" yanıtını veriyor. Bu da konuyu bilen uzmanların dikkatini çekti.
10
Süper Ajan Yine Kafa Karıştırdı
Uzmanlar, yaş çelişkisini "Bu sözünden Güney'in mülakat tarihinde 36 yaşında olduğu anlaşılıyor. Mahkeme dosyasındaki kimlik bilgilerine göre Güney 1972 doğumlu. Bu durumda 2001'de Güney'in 29 yaşında olması gerekir. 36 yaşında olduğunu söylüyorsa mülakat, 2008 yılında yapılmış olmalı" sözleriyle ortaya koydular.
11
Süper Ajan Yine Kafa Karıştırdı
Oğuztan o dönemde Tuncay Güney'in yeni bir gazeteci olduğunu ve kendisine yardım etmek için getirdiği bilgileri düzenli yazılara dönüştürdüğünü söylüyor. Oğuztan'a göre bilgilerin getirildiği adres Tuğgeneral Veli Küçük.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.