ŞIRNAK'TA PATLAMA

11 Kasım 2010 Perşembe
1
Şırnak'ta Patlama
Şırnak'ın İdil İlçesi Kovak Mezrası'nda bir evin bahçesinde meydana gelen patlamada 4 yaşındaki Rujiyan İdem, öldü, ağabeyi 5 yaşındaki Beşir İdem, ağır yaralandı. Ölen ve yaralanan çocukların babasının gönüllü geçici köy korucusu olduğu belirtildi.
2
Şırnak'ta Patlama
Olay, 1990'lı yıllarda terör olayları nedeniyle boşaltılan İdil'in Sırt Köyü'ne bağlı Kovak Mezrası'nda bugün öğle saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, köyün boşaltılmasının ardından bölgeye askeri askeri birlikler konuşlandırıldı.
3
Şırnak'ta Patlama
Mevzilerin kazıldığı ve kontrol noktalarının oluşturulduğu bölgede, 1994 yılıdan itibaren 2004 yılına kadar yol üzerinde bulunduğu gerekçesiyle askerler tarafından kontrol noktaları oluşturuldu. Askerler 2004 yılında kontrol noktalarını tamamen kaldırıp, ayrılırken, bölgede boş olan kulübeler kaldı.
4
Şırnak'ta Patlama
Köye dönüş kapsamında iki aile mezraya yaklaşık 2 yıl önce dönüş yaptı. Gönülü geçiçi köy korucusu olduğu belirtilen Abdulgaffur İdem'in çocukları Rujiyan İdem ile Beşir İdem, çevrili olmayan evlerinin bahçesindeoynarken şiddetli patlama meydana geldi. Patlamada Rujiyan İdem, olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan Beşir İdem, Cizre evlet Hastanesi'ne götürülüp tedavi altına alındı
5
Şırnak'ta Patlama
Patlamanın ardından savcı ve jandarma olay yeri inceleme ekipleri olay yerine giderek detaylı bir inceleme yaptı. Yapılan ilk incelemede patlamaya bir el bombasının neden olabileceği belirtildi.
6
Şırnak'ta Patlama
El bombasının yıllar öncesi askeri birlikten mi kaldığı ya da gönüllü köy korucusu olan babaya mı ait olduğu da araştırılmaya başlandı. Yetkililer, patlamanın kesin nedeninin detaylı incelemenin sonucunda belli olacağını kaydetti.
7
Şırnak'ta Patlama
Bu arada patlamada kızını kaybeden, oğlu da ağır yaralanan 5 çocuk annesi Hacer İdem ile yakınları ağıtlar yakıp gözyaşları döktü.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler