SERBESET KALAN AYGÜN KONUŞTU

15 Temmuz 2008 Salı
1
Serbeset Kalan Aygün Konuştu
ATO Başkanı Sinan Aygün, darbe ve darbeciliğin lügatında bulunmadığını belirterek, 'Ben demokrasinin ülkemiz için tek seçenek olduğunu inanıyorum' dedi. Demokratik düzenden hiç ayrılmadığını söyleyen Aygün, mahkeme kararıyla aklanacağından hiç kuşku duymadığını söyledi.
2
Serbeset Kalan Aygün Konuştu
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve dün tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Sinan Aygün, ATO Meclis toplantısına katıldı. ATO'da çalışanlar, meclis üyeleri ve sevenleri tarafından alkışlarla karşılanan Aygün için kurban kesildi.
3
Serbeset Kalan Aygün Konuştu
ATO'nun başında 11 yıldan beri görev yaptığını belirten Aygün, şöyle konuştu: 'Bu sürede sizi kazanmış olduğumu anladım. Demokrasiden hiç ayrılmadım Ben demokrasinin ülkemiz için tek seçenek olduğunu inanıyorum. 11 yıldır başında bulunduğun ATO'nun bu anlayış ve felsefe içerisinde başkanlığını yürüttüm.
4
Serbeset Kalan Aygün Konuştu
11 yılda ben demokratik düzenden hiç ayrılmadım, hukuktan hiç ayrılmadım, mevcut yasalar çerçevesinde işlerimi sürdürdüm. Benimle ilgili iddiaların yargı sürecinde mahkeme kararıyla aklanacağımdan hiç kuşku duymuyorum. Türk yargısına sonuna kadar güveniyorum. Adil bir karar vereceklerine yürekten inanıyorum.
5
Serbeset Kalan Aygün Konuştu
Aygün, 14 günlük süre zarfında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin misafiri olduğunu ifade ederek, 'Ankara Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Savcılık sürecinde günde üç öğün yemeğimizi verdiler. Daha sonra Metris'te devlet tarafından ağırlandık. Sonra da Kandıra Cezaevine geçtim.
6
Serbeset Kalan Aygün Konuştu
Devletin ekmeğini yedim. Fakat 14 gün boyunca devletin ekmeğini hak etmeden yedim. 14 gün boyunca sırt üstü yattım. İnşallah borcumu Türk Devletine en kısa sürede öderim' diye konuştu.
7
Serbeset Kalan Aygün Konuştu
Aygün, 'Benim gibi devamlı konuşan insan hakkında dava açılmamışsa ve hakim karşısına çıkmamışsam doğru yapmışım demek ki. Türk yargısına sonuna kadar güveniyorum ve doğruyu bulacağı inancındayım' dedi.
8
Serbeset Kalan Aygün Konuştu
Aygün, dünkü bırakılış sürecini de anlatarak, 'Saat 19.00 gibi televizyonda benim çıkacağım haberlerini gördük. İnfaz memurlarını çağırdım, sordum. Onlar böyle bir şey olmadığını söyledi. Sonra CNN'de bir alt yazı geçti. Yine infaz memurlarını çağırdım, böyle bir şey yok dediler.
9
Serbeset Kalan Aygün Konuştu
Sonra Star'da değerli arkadaşımız Uğur Dündar, haberin ilk açılışında bırakılacağımı söyledi. İnfaz memurlarını yeniden çağırdım, sonra infaz memuru 'yukarı çıkıp sorayım' dedi. Geldi, böyle bir şey olmadığını söyledi.
10
Serbeset Kalan Aygün Konuştu
Fakat bir süre sonra yanlış haber diye düşündüm. Daha sonra odanın yağsız kapısı gıcırdayarak açıldı. Sonra 'faks yeni geldi hayırlı olsun çıkıyorsunuz' dediler. 19.00'da başlayan bu süreç 21.15'te bitti' diye konuştu.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.