Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

03.05.2014 10:17
Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

İnternette dolaşan birçok popüler fotoğraf ilk bakışta 'bu kadarı da olmaz' dedirtiyor. Ancak hepsinin orijinalliği kanıtlandı. İşte şaşkına çeviren 20 gerçek...

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Büyük beyaz köpek balıklarını inceleyen bir araştırmacı, bu fotoğrafa şöyle bir yazı yazdı: '4 metrelik kanoda, 4 metrelik büyük beyaz'ı beklemek.." Aslında daha önce boş kanoyla testler yapılıp, büyük beyazın tepkileri gözlemlenmiş ve hiçbir agresif tavır sergilememesi üzerine bu fotoğraf çekilmişti.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Kameraman Marco Queral, 16 metre uzunluğundaki dişi bir balinanın Hawaii açıklarında birçok fotoğrafını çekti. Bu fotoğraf ise Queral'in bir dalgıç arkadaşı tarafından çekildi.Fotoğrafta balinaya dokunmaya çalışan Marco'ya, balina da yüzgecini uzatarak cevap veriyor.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Amerika'daki Buffalo Bill Barajı'nın dik yamaçlarında dolaşan koyunların fotoğraflarına kimse inanmadı. Çünkü fotoğraftaki baraj, Buffalo Bill Barajı değildi. İtalya'daki Cingino Barajı idi. Ayrıca resimdekiler koyun değil keçiydi.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Bu fotoğraf bir piton yılanının, sudan kanguruyu çıkardığı sırada çekildi. Bazıları kangurunun bir inek olduğunu söylemektedir.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Amerika'nın Montana eyaletinin batısındaki Bitterroot Ormanı'nda korkunç bir yangın başladı. John McColgan yaklaşık 16 bin km2 alanın kül olduğu yangından bu kareyi yakaladı. Fotoğrafta geyiklerin alevlerin yayılmasını izledikleri görülebiliyor.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Kaldırımlara yaptığı 3 boyutlu çalışmalarla ün kazanan Kurt Wenner, gençliğinde NASA'da teknik çizer olarak çalıştı. İlk 3 boyutlu çalışmasını 80'li yıllarda Santa Barbara Sanat Müzesi'nde sergileyen Wenner, yıllar geçtikçe tüm dünyada tanınır hale geldi.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

2006 yılının Şubat ayında Kylie ve Remi Horder çiftinin ikiz kızları oldu. Hem Kylie hem de Remi melezdi, yani anne ve babalarından biri beyaz, diğeri ise siyahtı. Sonuç olarak ikiz kızlarının her birinde farklı genler toplanmış ve biri siyah, diğeri beyaz doğdu.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Güney Georgia'da nadir de olsa insanlar timsah görüyorlardı, fakat timsahın yemek için geyik taşıdığı pek görülmüş birşey değildi.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Erik Rue, 2007 yılının Haziran ayında Louisiana Amerika'da pembe bir yunusun fotoğrafını çekti. Su altı bilimcisi Dagmar Fertl'e göre bu fotoğrafı çekilen yunus Amerika'da görülen üçüncü, dünyada görülen ondördüncü pembe yunustur.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Melanizm, hayvanların aşırı ölçüde siyah pigmentlenmesine denilir. Yüksek melaninli bir hayvan, kendi türünün yaygın renginin aksine tamamen siyah renkte olur ve bu bakımdan en ünlü hayvan kara panterdir.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Robert W. Madden tarafından çekilen bu fotoğrafta, yardım götüren bir kurtarma uçağının, iniş sırasında kontrolü kaybederek kamyona çarptığı görülüyor.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

2001 yılının Ekim ayında Alaska'da çekilen bu fotoğrafta, Amerikalı pilot Ted Winnen tarafından vurulan boz ayı görülüyor. Winnen ayının kendisine saldırdığını ve kendini korumak için vurduğunu söylüyor. Bu boz ayı 3.2 m uzunluğunda ve yaklaşık 500 kg ağırlığındadır.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

İspanya'nın ünlü matadorlarından Julio Aparicio, 2010 yılında Saint Isidro Festival'inde gösterisini yaparken boğanın saldırısına uğradı. Boğanın boynuzu Aparicio'nun çenesinde girdi, ağzından çıktı. Bu olaydan sonra 2 kez ameliyat olan Aparicio hayata döndü.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Bu fotoğrafta kutup ayısı Sibirya kurtlarıyla oynuyor. İlk başta kutup ayısının saldıracağını düşünen Rosing, kutup ayısının tekrar Sibirya kurtlarını ziyarete geldiğini söylüyor.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

2006 yılının Aralık ayında Utah'ta 61 metre yüksekliğindeki bu uçurum kenarında bir trafik kazası meydana geldi. 1991 model GMC kamyonet bariyerleri geçip 180 derece spin attıktan sonra, uçuruma 30 cm kala durdu ve bu muazzam anın bir fotoğrafı çekildi.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

2007 yılının Mayıs ayında Alabama'da çekilen bu fotoğrafta, Jamison Stone isimli 11 yaşındaki bir çocuk tarafından vurulan 477 kg ağırlığında ve 2.84 cm uzunluğundaki dev domuz görülüyor. Jamison Stone bu dev domuzu Smith & Wesson 500 tüfeğiyle avlamıştır.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Bu fotoğrafla ilgili birkaç hikaye var: Birincisi geyiğe bir trenin çarptığı ve geyiği direğin tepesine fırladığı, diğeri de çevredeki birkaç muzip insanın böyle birşey yapmış olduğu…

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

15 Ocak 2010 tarihinde meydana gelen ve 11 dakika 7.8 saniye süren bu güneş tutulmasında, ay, dünya ile güneş arasından geçerken o sırada geçmekte olan bir yolcu uçağının silüeti görülüyor. Fotoğraf Bangkok Tayland'da çekilmiştir.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Anjana isimli maymun, Güney Carolina'da nesli tehlikedeki hayvan türlerinin bulunduğu Tıgers isimli bir enstitüde yaşıyor.Anjana çok küçük yaşlardan itibaren hayvanat bahçesindeki görevliye, yavru hayvanlara bakarken yardım ediyor.

Şaşkına Çeviren 20 Gerçek

Agamidae familyasından Agama Mwanzae cinsi bu kertenkele Tanzanya, Kenya ve Ruanda'da yaşıyor. 2009 yılında çekilen bu fotoğraftaki kertenkele, örümcek adam karakterine benzemesiyle o kadar popüler oldu ki; bu tür insanların evlerinde besledikleri birer evcil hayvan haline geldi.

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 03 Nisan 2020 Cuma 07:34:31