SANDIK BAŞINDA CİNAYET

29 Mart 2009 Pazar
1
Sandık Başında Cinayet
Yerel seçimlere kan bulaştı... Şanlıurfa, Diyarbakır, Ağrı, Kars ve Afyon'da çıkan silahlı kavgalarda 4 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı...
2
Sandık Başında Cinayet
ŞANLIURFA'da, köy muhtarlığına aday iki grup arasında çıkan taş, sopa ve silahların kullanıldığı kavgada muhtar adayı 39 yaşındaki Müslüm Babacan öldürülürken, 12 kişi de yaralandı.
3
Sandık Başında Cinayet
Merkeze bağlı Bezirci Köyü'nde sabah saatlerinde mevcut köy muhtarı Ali Çetindağ ile muhtar adayı Müslüm Babacan taraftarları köy okulunda karşılaştı. Muhtar adaylarının okul bahçesinde başlattıkları sözlü tartışma yakınlarının da katılımıyla kısa sürede kavgaya dönüştü.
4
Sandık Başında Cinayet
Bir anda taş ve sopalarla saldıran iki grup üyeleri daha sonra üzerlerinde bulunan tabanca ve tüfeklerle birbirlerine rasgele ateş etmeye başladı. Köyün savaş alanına döndüğü kavga, ihbar üzerine olay yerine gelen jandarmaların müdahalesi ile sona ererken, yaralananlar ise otomobiller ile Şanlıurfa'daki çeşitli hastanelere götürüldü.
5
Sandık Başında Cinayet
Kavgada, muhtar adayları Ali Çetindağ ve Müslüm Babacan'ın yanı sıra, 75 yaşındaki Mehmet, 40 yaşındaki Mehmet Nur, 37 yaşındaki Reşit, 58 yaşındaki Nasih ve 33 yaşındaki Bakır Babacan ile Müslüm Çetindağ ile ismi öğrenilemeyen 5 kişi daha yaralandı.
6
Sandık Başında Cinayet
Yaralılardan muhtar adayı Müslüm Babacan, Şanlıurfa Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.
7
Sandık Başında Cinayet
Babacan'ın yakınları ölüm haberiyle yıkıldı. Acil servis önünde Kürtçe ağıtlar yakıp, sinir krizi geçiren kalabalıkta bazı kadınlar baygınlık geçirdi. Bayılanlara acil serviste müdahale edilirken, bu sırada acil servis önünde ölüm haberiyle birlikte zaman zaman Babacan ailesi fertleri arasında da gerginlik yaşandı.
8
Sandık Başında Cinayet
Cinayetle sonuçlanan seçim kavgasının ardından yeni bir olay yaşanmaması için jandarma köyde, polisler ise Şanlıurfa'daki hastanelerde geniş güvenlik önlemi aldı.
9
Sandık Başında Cinayet
Yaklaşık 15 kişinin gözaltına alındığı olayla ilgili soruşturma devam ediyor
10
Sandık Başında Cinayet
KARS: Kars'ın Kağızman ilçesi'ne bağlı Karabağ Köyü'nde muhtarlık seçimi yüzünden çıkan kavgada, muhtar adayı Zeki Demir yaşamını yitirdi, 2'si ağır 5 kişi yaralandı.
11
Sandık Başında Cinayet
DİYARBAKIR : Diyarbakır'ın Lice ilçesinde muhtar adayları ve yakınları arasında çıkan kavgalarda 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
12
Sandık Başında Cinayet
Buminağa Mahallesi'nde muhtar adayı Şirin Çamlı ile bazı seçmenler arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında muhtar adayı Şirin çamlı kalp krizi geçirerek öldü.
13
Sandık Başında Cinayet
Sığınak Köyünde de muhtarlık seçimi nedeniyle iki grup arasında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. silahların da kullanıldığı kavgada, Adnan Yalçın adlı bir kişi ile henüz kimlikleri belirlenemeyen 3 kişi yaralandı. Olaylarla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
14
Sandık Başında Cinayet
AFYON : Afyonkarahisar'ın Çobanlar İlçesi Göynük Köyü'nde muhtar adayları arasında seçim nedeniyle çıkan kavgaya akrabalar da karışınca silahlı çatışmaya dönüştü.
15
Sandık Başında Cinayet
Çatışmada 6 kişi tabanca ve tüfeklerden çıkan kurşunlarla yaralandı. Yaralılar Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.
16
Sandık Başında Cinayet
ŞANLIURFA :Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ne bağlı Boztepe Köyü'nde muhtarlık seçimleri nedeniyle çıkan kavgada 18 kişi yaralandı.
17
Sandık Başında Cinayet
Sabah saatlerinde Boztepe Köyü'nde muhtarlık seçimleri nedeniyle Özbaş ve Kara Aileleri arasında yaşanan tartışma kısa sürede taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Kavgada çeşitli yerlerinden yaralanan 18 kişi yakınlarının yardımıyla Suruç Devlet Hastanesi'ne götürüldü.
18
Sandık Başında Cinayet
Yaralılardan 15'i tedavilerinin ardından taburcu edilirken, Sinan, Halil ve Ahmet Kara ise ilk müdahaleden sonra Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Olayla ilgili 7 kişiyi gözaltına alan jandarmanın, köyde geniş güvenlik önlemi aldığı ve soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
19
Sandık Başında Cinayet
AĞRI : AĞRI'nın Patnos ilçesine bağlı Dedeli beldesinde AKP ile DP Belediye Başkan adaylarının yakınları arasında çıkan kavgada bir kişi bıçakla yaralandı.
20
Sandık Başında Cinayet
Olay, bugün (Pazar) saat 12.30 sıralarında Dedeli Belde İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. 1095 nolu sandıkta oy kullanan AKP Belde Belediye Başkan adayı Naim Durak ile DP adayı Ekrem Geçer'in yakınları tartışmaya başladı. Kavgaya dönüşen olayda kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, Belediye Başkan adayı Naim Durak'ın yeğeni Adem Durak'ı (16) sırtından bıçakladı.
21
Sandık Başında Cinayet
Yaralı genç çevredekiler tarafından Ağrı Devlet Hastanesi'ne götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatan Jandarma beldedeki güvenlik tedbirlerini artırdı.
22
Sandık Başında Cinayet
KOCAELİ: Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde çıkan kavgada 2 kişi darp edildi. Ak Parti'lilerin Atatürk İlköğretim Okuluna minibüslerle seçmen taşıdığını ileri sürerek bunu cep telefonlarıyla görüntülemek isteyen Demokrat Partililerle Ak Parti'liler arasında, tartışmanın ardından kavga çıktı. Kavgada 2 kişi çeşitli yerlerinden darp edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri kavgayı ayırarak grubu okul bahçesinin dışına çıkarttı.
23
Sandık Başında Cinayet
Ak Parti Karamürsel İlçe Başkanı Ahmet Türkel, “olayı fazla büyütmeye gerek yok. Olağan davranışlar olağanüstü gibi gösterilmemeli. Olanlar üzüntü verici ancak kimsenin seçim huzurunu bozmaya hakkı yok. Herkes temkinli olmalıdır” dedi. Demokrat Parti İlçe Başkanı Hayati Erdoğan da “Seçimi germeye kimsenin hakkı yok. Ancak yapılanları da anlamakta zorlanıyoruz. Bazı çevreler kasıtlı olarak ortamı germek istiyor” diye konuştu.
24
Sandık Başında Cinayet
MANİSA: Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde, AKP'li belediye meclis üyesi adayı İbrahim Çevikbudakçı saldırıya uğradı, başına 4 dikiş atıldı. Aynı zamanda Turgutlu Sulama Birliği Başkanı olan İbrahim Çevikbudakçı, oy kullanmaya gittiği Gazi İlköğretim Okulu'nun önünde, belirlenemeyen bir nedenden öfkelenen, bisiklet kilidiyle kendisine vurmaya başlayan G.P.'nin (40) saldırısına uğradı.
25
Sandık Başında Cinayet
Bisiklet kilidiyle AKP belediye meclis üyesi adayı Çevikbudakçı'nın başına vuran G.P. okulun önünde bekleyen polislerce etkisiz hale getirildi. Hastaneye kaldırılan Çevikbudakçı'nın başına 4 dikiş atılırken, gözaltına alınan G.P.'nin bir süredir psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
26
Sandık Başında Cinayet
HATAY: Hatay'ın Samandağ İlçesi'nde AKP'li Belediye Başkan adayı Mehmet Özçelik'in, engelli bir yakınına oy kullandıran kişiye tepki göstermesi üzerine çıkan kavgada, 5 kişi yaralandı. AKP adayı Mehmet Özçelik beraberindeki 6 kişi, Yeşilada Mahallesi'ndeki bir okulda çalışmaları yerinde inceleme yaptı.
27
Sandık Başında Cinayet
Bu sırada Özçelik, bedensel engelli bir yakınının oy kullanmasına yardımcı olmak isteyen kişiye tepki gösterdi. Bunun üzerine çıkan tartışma okul bahçesine taşındı. AKP'li adayın yanındakiler ile mahalliler arasında çıkan kavgaya polis biber gazıyla müdahale etti. Kavgada 5 kişi de yaralındı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
28
Sandık Başında Cinayet
IĞDIR: Iğdır'da seçim sırasında çıkan tartışmalarda Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Mücahit Yalçın darbedildi. Kars'ta çıkan kavgada 4 kişi bıçakla yaralandı. Iğdır'a bağlı 12 Eylül Mahallesi'ndeki Mimar Sinan İlköğretim Okulu'nda oy kullanma işlemi devam ederken tartışma çıktı. Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Yalçın, bir grup tarafından darbedildi. Yalçın, Iğdır Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
29
Sandık Başında Cinayet
MARDİN: Mardin'in Nusaybin ilçesinde oy verme sırasında çıkan kavgada 6 kişi yaralandı. Girmeli beldesinde Girmeli İlköğretim Okulunda oy kullanma işlemi sırasında Ak Parti'lilerle DTP'liler arasında çıkan tartışma taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Kavgada, 6 kişi hafif yaralandı. Yaralılar Nusaybin Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Olay nedeniyle Kaymakam Yücel Gemici, Jandarma İl Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Alaattin Katı ve DTP Mardin Milletvekili Emine Ayna beldeye geldi.
30
Sandık Başında Cinayet
ERZURUM: Erzurum'da Dumlupınar İlköğretim Okulu'nda çıkan tartışmalar yüzünden seçim süresi yarım saat durduruldu. Güvenlik güçleri çevrede geniş önlem aldı. Mersin'in Mut ilçesinde, oy verme işlemi sırasında kalp krizi geçiren vatandaş öldü.
31
Sandık Başında Cinayet
Hatice Kara (74) oy vermeye gittiği Meydan Mahallesi Endüstri Meslek Lisesinde muhtarlık seçimleri için oy kullandığı sırada kalp krizi geçirdi. Çevredeki vatandaşların yardımıyla Mut Devlet Hastanesine kaldırılan Kara, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
32
Sandık Başında Cinayet
ADANA: Adana'da, oy verme işlemi sırasında çıkan tartışma sonrasında meydana gelen kavgada, 7 kişi tüfekle yaralandı. Sabah saatlerinde Tepebağ Mahallesi'ndeki Tepebağ Lisesinde oy kullanan Ramazan A. ile Cengiz Ç. arasında sıra nedeniyle tartışma çıktı. Birbirleriyle küfürleştikleri belirtilen iki kişi, araya giren vatandaşların müdahalesiyle ayrıldı.
33
Sandık Başında Cinayet
Daha sonra, Cengiz Ç, beraber alkol aldıkları Yusuf Ç, Hüseyin T, Levent P. ve Kadir S.Ş. ile Ramazan A'nın evine giderek, kendisiyle görüşmek istediler. Burada çıkan tartışma sırasında, Ramazan A'nın oğlu Cengiz A, av tüfeğiyle ateş açtı. Olayda, Cengiz Ç. ve beraberindeki 4 kişi ile çevredeki vatandaşlardan Edibe Y. ile Suzan B. yaralandı. Yaralılar Adana Devlet ve Numune hastanelerine kaldırıldı.
34
Sandık Başında Cinayet
Bu arada, Ramazan A. ile oğlu Cengiz A. olayda kullanılan av tüfeği ile yakalanarak polis merkezine götürüldü. Ramazan A'nın ifadesinde, Cengiz Ç'nin oy kullanılırken kendisine küfür ettiğini iddia ederek, “Oradaki vatandaşlar araya girince ayrıldık. Bana hakaret etmeye devam etti. Giderken de hakaret etmeye devam ediyordu. Ben de evime gittim. Bir süre sonra evimi basıp küfür etmeye başladı. Bana saldırmak isterlerken oğlum tüfekle ateş açtı” dediği öğrenildi.
35
Sandık Başında Cinayet
Şanlıurfa'da dün sabah saatlerinde çıkan muhtarlık kavgasında adaylardan biri hayatını kaybederken bu sabah da kesin sonuçların açıklanmasından sonra Bozova ilçesine bağlı Üçdirek Köyü Muhtarı öldürüldü.
36
Sandık Başında Cinayet
Alınan bilgiye göre, Bozova'nın Üçdirek Köyü Muhtarı Derviş Çetintaş, yakınları olduğu iddia edilen 4 kişiyle sonuçlanan muhtarlık seçimleri yüzünden tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Çetintaş ve yakınları arasında kavga çıktı. Çıkan kavgada silahla ateş edilerek vurulan Çetintaş, hayatını kaybetti.
37
Sandık Başında Cinayet
Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınırken, Çetintaş'ı vuran kişinin olduğu tahmin edilen Mehmet Ali D.'nin yakalanmasına çalışıldığı belirtildi. Kavganın bir dönem önce de köy muhtarı olan Derviş Çetintaş'ın bu dönemde seçilmesinden dolayı duyulan rahatsızlıktan kaynaklandığı ve kavganın bu yüzden çıktığı ileri sürülüyor.
38
Sandık Başında Cinayet
Erzurum'un Karaçoban ilçesinde seçim sonuçları nedeniyle iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
39
Sandık Başında Cinayet
Edinilen bilgiye göre, yerel seçimlerde Karaçoban'da DTP'den belediye başkan adayı olan Sıddık Uğun'un bulunduğu grup ile CHP'den İl Genel Meclisi üyesi adayı olan Emin Çağlar'ın bulunduğu grup arasında Hacılar Mahallesi'nde tartışma çıktı. Tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi üzerine Çağlar, kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi tarafından silahla vuruldu. Ağır yaralanan Çağlar, kaldırıldığı Karaçoban Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti
40
Sandık Başında Cinayet
Kavgada yaralanan 4 kişinin ise söz konusu hastanede tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. İlçede yoğun güvenlik önlemleri alındı
41
Sandık Başında Cinayet
42
Sandık Başında Cinayet
43
Sandık Başında Cinayet
44
Sandık Başında Cinayet
45
Sandık Başında Cinayet
46
Sandık Başında Cinayet
47
Sandık Başında Cinayet
48
Sandık Başında Cinayet
49
Sandık Başında Cinayet
50
Sandık Başında Cinayet
51
Sandık Başında Cinayet
52
Sandık Başında Cinayet
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler