SAMSUN'DA 200 KİLOLUK DEV YAYIN BALIĞI YAKALANDI

6 Şubat 2017 Pazartesi
2 tane dev yayın balığı yakalayan Samsunlu balıkçılar, 2 metre 20 santim uzunluğundaki balığı kilosunu 25 liradan satacaklar.
1
Samsun'da 200 Kiloluk Dev Yayın Balığı Yakalandı
Samsunlu balıkçılar, Çarşamba Suat Uğurlu Barajı'nda 2 metre 20 santim boyunda ve 200 kilo ağırlığında, Vezirköprü'de Altınkaya Barajı'nda da 1 metre 80 santim uzunluğunda ve 80 kilo ağırlığında 2 dev yayın balığı avladı.
2
Samsun'da 200 Kiloluk Dev Yayın Balığı Yakalandı
Samsun'un İlkadım ilçesindeki balıkçılar tarafından satılmak üzere tezgahlarında sergilenen dev balıklar vatandaşların ilgi odağı oldu. Dev balığa merakla bakan vatandaşlar, fotoğrafını çekip onu ellemeye çalıştı.
3
Samsun'da 200 Kiloluk Dev Yayın Balığı Yakalandı
Dev yayının büyük uğraşlar sonucu yakalandığını söyleyen balıkçı Hasan Köse, “Dev yayın balığı 2 metre 20 santim uzunluğunda. Bugün saat 05.00'e doğru yakalandı. Balığı bugün tezgahımızda sergileyeceğiz. Daha sonra da kesip satacağız. Bu balık herkese ilaç gibi gelir. Herkesin yemesini tavsiye ederiz. Kilosunu 25 liradan satacağız. Balık tam 220 kilo ağırlığında. Yiyecek olanlara afiyet olsun” dedi.
4
Samsun'da 200 Kiloluk Dev Yayın Balığı Yakalandı
Balığın kilosunu 25 liradan satacaklarını ifade eden balıkçı Kurtça Aydın ise, “Bu balık Vezirköprü'de tutuldu. 1 metre 80 santim uzunluğunda, 80 kilo ağırlığında. Ben 55 kiloyum, balığı yerden zor kaldırdım. Kaldırdığımdan beri hala kollarım ağrıyor. Ama balık çok büyük. Kilosunu 25 liradan satışa sunacağız. Şu anda yarısı sipariş edildi” diye konuştu.
5
Samsun'da 200 Kiloluk Dev Yayın Balığı Yakalandı
Gördükleri dev balıklar yüzünden şaşkınlık yaşayan vatandaşlar ise hayatlarında ilk bez bu kadar büyük balık gördüklerini söylediler.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler