Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Roman Açılımında Kibariye Şov

15.03.2010 12:41
Roman Açılımında Kibariye Şov

Yurdun dört bir yanından gelen Roman vatandaşlara seslenen Başbakan Erdoğan, “Sizler benim Roman kardeşlerimsiniz. ‘Kırmızıyı severler', biliyorum, ‘pembeyi severler, birbirini överler, Romanlar böyledirler, çalgısız yaşayamaz ölürler” dedi.

Roman Açılımında Kibariye Şov

Şarkıcı Kibariye toplantıya katılan romanları coştururken, Başbakan Erdoğan'a 'Başbakanım çok güzel, çok yakışıklı bir adamsın. Üstüne tanımam anacım' dedi.

Roman Açılımında Kibariye Şov

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen“Roman Buluşması”nda konuştu. Romanlara 100-120 lira taksit ve 20 yıl vadeyle ev vereceklerini belirten Erdoğan, “Roman kardeşlerimi çadırda, derme çatma binalarda görmek istemiyorum” dedi. Erdoğan özetle şunları söyledi:

Roman Açılımında Kibariye Şov

“Ben, Kasımpaşa Kulaksız'da, siz değerli kardeşlerimin içinde doğdum. Orada biz beraber büyüdük. O günden bilirim, kimileri sizlere ‘Şopar' der, kimileri, ‘Elekçi' der, kimileri de ‘Çingene' der. Her ne derlerse desinler sizler Rom'sunuz, yani insansınız, yani cansınız. Sizler benim Roman kardeşlerimsiniz. İlle de Roman olsun, ister taştan, çamurdan olsun, o da Allah kuludur, her kim olursa olsun'.”

Roman Açılımında Kibariye Şov

Başbakan Erdoğan, Çingeneler Zamanı filminde geçen, “Kendime yalan söylemeye başladığım andan itibaren, artık kimseye inanmaz oldum” cümlesine atıfta bulunarak, şöyle devam etti:

Roman Açılımında Kibariye Şov

“Fakat biz, birbirimize inanıyoruz. Biz, birbirimize güveniyoruz. Biz birbirimize gönül kapılarımızı açtık ve kendimize de karşımızdakine de samimiyet diliyle, gönül diliyle konuşuyoruz. Bizim ülkemiz, bizim topraklarımız, bizim medeniyetimiz, kaynağını ve ilhamını sevgiden alır. Hoşgörüden alır, bu topraklarda hoş görülmeyen yegane şey, hoşgörüsüzlüktür. Bizim bu topraklarımız tarihin hiç bir döneminde ırkçılığa sahne olmamıştır.”

Roman Açılımında Kibariye Şov

Başbakan Erdoğan, Romanların Fatih Sultan Mehmet'in fermanı ile İstanbul'da güvence altına alındığını, Sultan 2'nci Selim'in Bosna-Hersek'te Romanları vergiden muaf tuttuğunu söyledi. Osmanlı coğrafyasının her köşesinde Romanların zanaatlerinden istifade edildiğini, askerlik hizmetinde üstün başarı göstermiş Romanların da bu noktada değerlendirildiğini belirtti.

Roman Açılımında Kibariye Şov

İSTANBUL Abdi İpekçi Spor Salonu önüne gelen Romanlar toplantı öncesi çaldıkları davul ve klarnet eşliğinde bol bol göbek attılar.

Roman Açılımında Kibariye Şov

Başbakan Erdoğan, “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla karşılandı. Başbakan Erdoğan, 4 Roman'a nüfus, dört çifte de nikah cüzdanı verdi.

Roman Açılımında Kibariye Şov

Başbakan Erdoğan, Kibariye'yi kendisi anons etti. Kibariye bir şarkısını Başbakan Erdoğan'ın yanına gidip elini tutarak seslendirdi. Kibariye, Erdoğan'a, "Emine Hanım nasıl, iyi mi? Selam söyleyin. Başbakanım çok güzel, çok yakışıklı bir adamsın, çok güzel konuşuyorsun. Helal olsun sana. Olay bir adamsın üstüne tanımam anacım" dedi.

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 05 Nisan 2020 Pazar 08:00:42