RENKLER VE ŞİFALARI

11 Kasım 2013 Pazartesi
Hangi renk hangi hastalığa iyi geliyor. İşte detayları...
1
Renkler ve Şifaları
Hangi renk hangi hastalığa iyi geliyor. İşte renkler ve sağlığımıza faydaları...
2
Renkler ve Şifaları
Mor: Duygusal, agresif kişilerin tedavisine uygun ayrıca aşırı yemek isteyenleri sakinleştirir ve yeme isteklerini kontrol altına alır.
3
Renkler ve Şifaları
Çivit mavisi- Lacivert: Zekayı harekete geçirir. İnsana cesaret, otorite ve iç huzuru verir. Göz, kulak, burun ve sinüslerin tedavisinde kullanılır. Damar problemleri(varis), sinir sistemi hastalıkları, çıban, ülser, cilt problemlerinde de kullanılır.
4
Renkler ve Şifaları
Şok geçirenlere mavi iyi gelir. Mavinin soğutucu etkisi vardır. Telaşlı ve korkmuş insanlara yardım eder. Uykudan önce mavi rengine odaklanarak meditasyon yapmak kabus görmeyi önler. Şok veya sinir krizi geçiren insanlara tavsiye edilir.
5
Renkler ve Şifaları
Yeşil: Hamileler için yeşil stresi azaltır. Kalp sorunu olan insanlara yardımcı olur. Büyümeyi uyarır, kırık kemiklerin iyileşmesine yardım eder ve dokunun tekrar büyümesini uyarır. Huzurlu bir ortam yaratmak için hamile bayanlara önerilir.
6
Renkler ve Şifaları
Sarı: Zekayı harekete geçirir. İnsanlarda mutluluk etkisi yaratır. Sindirim sistemini harekete geçirmede ve cilt problemlerini tedavi etmekte yararlı olduğu bulunmuştur.
7
Renkler ve Şifaları
Turuncu: Yalnız ve depresiflere portakal rengi meyvesi gibi enerji verir. Safra taşı, sindirim sistemi problemleri, göğüs problemleri ve artritlerde etkilidir. Yalnız ve depresif insanların spiritüel ruhlarını yükseltir.
8
Renkler ve Şifaları
Kırmızı: Anemiye karşı kırmızı kan dolanımına adrenalin salgılanmasını sağlar, hemoglobinin çoğalmasına sebep olur. Kişinin daha güçlü olmasını sağlar. Kırmızı renk giymek anemi ve diğer kan hastalıkları şikayeti olan kişiler için iyidir.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.