Reeder A7i Tablet

02.01.2015 17:59

reeder A7i zarif bir tablet. Kasası yekpare. Arka tarafı alüminyum. Dışarıdan bakıldığında şık bir görünüm sağlıyor.

1

Reeder A7i Tablet

reeder A7i zarif bir tablet. Kasası yekpare. Arka tarafı alüminyum. Dışarıdan bakıldığında şık bir görünüm sağlıyor. Hafif ve ince bir yapısı var. 260 g ağırlığında. Taşıması kolay olmuş. Çantada ağırlık yapmadan taşınabilir. Cihazın boyutları da 189x106.8x7.9 mm.Kaynak :

2

Reeder A7i Tablet

3

Reeder A7i Tablet

A7i'nin sağ tarafında güç ve ses düğmeleri, sol tarafında microSD kart girişi, alt tarafta USB ve kulaklık girişi buluyor.

4

Reeder A7i Tablet

Tablette 7 inç'lik 1920x1200 çözümürlüğünde IPS ekran var. IPS teknolojisinin en iyi yönlerinden biri farklı açılardan görüntü kaybı yaşatmaması. Bu konuda A7i başarılı. 180 derecelik görüş açısına sahip. Renkler canlı. Genel olarak tabletin ekranı temiz ve güzel bir görünüm sağlıyor. Dokunmatik performansı da yüksek.

5

Reeder A7i Tablet

Tablette 64 GB'a kadar microSD kart desteği var. Böylece arşivinizi tablet içine atabilirsiniz.

6

Reeder A7i Tablet

USB ve kulaklık girişi birbirine yakın şekilde konumlandırılmış.

7

Reeder A7i Tablet

Cihazın ön kamera değeri 0.3 MP.

8

Reeder A7i Tablet

Tablet inceliği ile dikkat çekiyor.

9

Reeder A7i Tablet

Tabletin önünde 0.3, arkasında ise 2 MP'lik kamera bulunuyor. Kameralardan beklentiniz olmasın. Sadece fotoğraf çekiyorlar. Kaliteleri kendi ölçülerinde. Arka kamera biraz geç çekim yapıyor.

10

Reeder A7i Tablet

Tabletin kasasının altında çift çekirdekli 1.2 GHz'lik Intel Atom Clover Trail Z2520 işlemci, 1 GB RAM ve 8 GB depolama birimi bulunuyor. Tabletin normal kullanımı iyi, arayüz akıcı. Bununla birlikte oyun performansına da baktık. A7i Dead Trigger 2'nin yüksek grafikli ayarında başarılı olamadı. Cihaz takıldı ve FPS düşüşleri olduğunu gözlemledik. Grafik ayarını düşürdüğümüzde ise oyun oynanabilir hale geldi. Subway Surfers iyi rahat şekilde çalıştı. Ağır grafikli oyunlarda performans düşük olabiliyor.

11
Reeder A7i Tablet

Cihazı AnTuTu ve Geekbench 3'le denedik. Geekbench 3'te tekli çekirdekte 336, çoklu çekirdekte ise 791 puan aldı. AnTuTu'dan ise 15906 puan almayı başardı.

12
Reeder A7i Tablet

Cihazda Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi bulunuyor. Özel bir arayüz yok. Tabletin performanslı olmasının diğer nedenlerinden biri de safkan Android işletim sistemiyle çalışması. Bunun yanında reeder'ın kendi uygulamaları olan reederKitap ve reedershop var. Kitap, müzik veya filmleri reederShop'tan alabilirsiniz. Kutunun içinden 30 TL'lik hediye kuponu çıkıyor.

13
Reeder A7i Tablet

Tabletin pili hakkında firma herhangi bir değer bilgisi vermemiş. Buna karşılık 10 saate kadar pil süresinin olduğunu belirtmiş. Yaptığım ölçümlerde kullanım süresi 9-9.5 saat gibi çıktı. Yani neredeyse verilen süreye yakın. reeder A7i internette sörf yapmak, sosyal ağlara bakmak, kitap okumak, film izlemek gibi normal işlevler için güzel bir tablet. 329 TL'lik fiyatı ile alınabilecek cihazlar arasında değerlendirilebilir.

YORUMLAR

    Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.