RAMAZAN VAZGEÇİLMEZİMİZ HURMA, 10 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

25 Mayıs 2018 Cuma
Hindistan'da meyve yarasalarının taşıdığı Nipah virüsü hurmalarda büyük bir tehlikeye yol açtı. Hindistan'da 10 kişinin ölümüne neden olan virüsün hurma ve çeşitleri üzerinde bulaşma ihtimali oldukça yüksek. Tehlike saçan Nipah virüsü nedir, gelin birlikte göz atalım.
1
Ramazan Vazgeçilmezimiz Hurma, 10 Kişiyi Öldürdü
Hindistan'da 10 kişinin ölümüne neden olan ve Dünya Sağlık Örgütü'nün yaptığı açıklamalara göre aşısı bulunmayan Nipah virüsü tehlike saçıyor. Nipah virüsünün etkilerini sizler için araştırdık, işte o detaylar…
2
Hurmadan bulaşıyor
Ramazan Vazgeçilmezimiz Hurma, 10 Kişiyi Öldürdü
Hindistan'da Kerala bölgesinde, meyve yarasalarının taşıdığı Nipah virüsü ölüm saçıyor. 10 kişinin ölümüne neden olan, 20 kişinin gözetim altına alındığı virüs özellikle hurma ve hurma özünden yapılan şuruplardan bulaşabiliyor.
3
Belirtileri neler?
Ramazan Vazgeçilmezimiz Hurma, 10 Kişiyi Öldürdü
Nipah virüsünün sık görülen belirtileri arasında baş dönmesi, yorgunluk, yüksek ateş, baş ağrısı ve bilinç değişiklikleri yer alıyor. Virüsün sık görülmeyen belirtileri arasında ise kaslarda ve boğazlarda ağrı yer alıyor.
4
Sık görüldüğü yerler
Ramazan Vazgeçilmezimiz Hurma, 10 Kişiyi Öldürdü
Meyve yarasaları tarafından hurmalara taşındığı belirtilen Nipah virüsünün sık görüldüğü yer arasında Malezya, Singapur, Bengladeş ve Hindistan yer alıyor.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler