Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Ponpon Kızlar Bir Harika

02.09.2010 12:59
Ponpon Kızlar Bir Harika

New York Times, Türkiye'de Sürdürülen Dünya Basketbol Şampiyonasında "En Büyük Tartışmayı" Yaratan "Ekibin" Molalarda Gösteri Yapan Ponpon Kızların Olduğunu Belirtirken "Türkiye Oynadığında Yarı Çıplak Dansçılar Ortada Yok" İfadesini Kullandı.

Ponpon Kızlar Bir Harika

Türkiye'de sürdürülen dünya basketbol şampiyonasında Türk takımının oynadığı maçlarda ponpon kızların bulunmaması tartışması, New York Times gazetesinde de haber oldu. "Türkiye oynadığında yarı çıplak dansçılar ortada yok" diyen gazete, Türkiye maçlarında ponpon kızların gösteri yapmamasının şampiyonadaki en büyük tartışmayı yarattığını da yazdı.

Ponpon Kızlar Bir Harika

New York Times gazetesi, "Türkiye oynadığında yarı çıplak dansçılar ortada yok" başlıklı haberinde "Dünya basketbol şampiyonasında en büyük tartışmayı, molalarda oynayan ekip yaratıyor" ifadesini kullandı.

Ponpon Kızlar Bir Harika

Ukraynalı Red Foxes dans grubunun Ankara'daki yapılan C grubu maçlarının çoğunda gösteri yaptığını belirterek, "Ancak, biri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir diğeri de Dışişleri Bakanı Ahmet Davutloğu tarafından izlenen, Türkiye'nin son üç maçının tümünde dansçılar yok oldular" diye yazdı.

Ponpon Kızlar Bir Harika

"Yarı çıplak dansçıların Türk hükümet yetkililerinin önünde gösteri yapmamaları için çekildiği spekülasyonları var ancak nedeni konusunda görüş birliği yok" da diyen gazete,

Ponpon Kızlar Bir Harika

dans ekibi teknik direktörü Elena Rozhkova'nin ekibinin Türkiye maçlarından "siyasi" bir nedeniyle geri çekildiğini öne sürerken FİBA'nın "kültürel ayarlamaları" yaptığını kabul ettiğini ancak, Türk Basketbol Federasyonu'nun dansçıların gösterisinin planlanmadığını bildirdiğine dikkat çekildi. NYT şu yorumu yaptı:

Ponpon Kızlar Bir Harika

"Tümüne yakın bir bölümü Müslüman olan, Asya ile Avrupa'nın birleştiği, laik Batı ile daha dindar Müslüman kültürlerin karıştığı bir ülke, konu bölücü bir hal aldı. Müslüman kadınlarının giyim konusunda sık sık daha tevazu göstermeleri bekleniyor."

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 03 Haziran 2020 Çarşamba 15:53:20