Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Platonik Aşk Yaşıyorlar

23.11.2010 19:24
Platonik Aşk Yaşıyorlar

Erdoğan: CHP-BDP platonik aşkının ilk emaraleri referandum sürecinde görüldü. BDP boykot ile CHP'nin 'hayır' cephesine gizliden gizliye destek vermiş ve ittifakın ilk adımları atılmıştı. Merak ediyorum. BDP'mi statükocudan medet umuyor, CHP'mi etnik milliyetçilikten medet umuyor? Başbakan Erdoğan ile birlikte Meclis'e gelen Sümeyye Erdoğan da, ilk defa AKP grup toplantısına katıldı

Platonik Aşk Yaşıyorlar

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu... İşte konuşmasından satırbaşları...

Platonik Aşk Yaşıyorlar

Öğretmenlerimiz gençlerimizin yetişmesi için çalışıyor. Milletimizin kumaşını dokumak gibi son derece kutsal bir vazifeyi ifa ediyorlar. Biz hayatta üç kişinin elini öperiz. Anne, baba ve öğretmenler. İşte bizde hepimizin üzerinde emeği olan en önemlisi de hakkı olan öğretmenlerimizin, sadece 24 Kasım öğretmenler gününü tebrik etmekle kalmıyor, her birinin tek tek saygıyla ellerinden öpüyoruz.

Platonik Aşk Yaşıyorlar

Dün eğitim sistemimiz adına çok büyük ve tarihi bir adım attık. Sekiz yıllık iktidarımız süresince Türkiye genelindeki okullara yaklaşık 750 bin adet bilgisayar göndermiş, 10 ve üzeri sınıfa sahip her okula bilişim teknoloji sınıfları kurmuştuk. 2002'de çok az sayıda okulda bilgisayar vardı. Bugün ilköğretim okullarımızın yüzde 96'sına, ortaöğretim okullarımızın tamamına bilgisayar ulaştırdık.

Platonik Aşk Yaşıyorlar

2002'de 85 öğrenciye bir bilgisayar düşerken, bugün 15 öğrenciye bir bilgisayar düşüyor. Buraya kadar bu adımı çıkarttık. Dün başlattığımız fırsatları artırma ve teknoloji projesi, FATİH Projesiyle şimdi artık okullara değil, sınıflara bilgisayar ulaştırma aşamasına geldik. 620 bin dersliğe, bir dizüstü bilgisayar, bir projeksiyon cihazı ve geniş bant internet bağlantısı kazandırıyoruz. Yani artık kara tahtaya veda ediyoruz. Bu adımı atıyoruz.

Platonik Aşk Yaşıyorlar

6-7 ay öncesine kadar CHP üst yönetiminin Kürt meselesine nasıl baktıklarını tüm Türkiye tarafından gayet iyi biliniyordu. Eski genel başkanında, şimdi genel başkanında, parti sözcülerinin de, Milli birlik ve kardeşlik projesi karşısında nasıl bir uzlaşmaz tutum izledikleri Meclis'in kayıtlarında yer alıyor. Bizim BDP'yle yaptığımız görüşmelerden sonra bizi neyle suçladıklarını gördük. Öte yandan BDP'nin tutumunu da çok iyi biliyoruz.

Platonik Aşk Yaşıyorlar

Bu platonik aşkın ilk emaraleri referandum sürecinde görüldü. BDP boykot ile CHP'nin 'hayır' cephesine gizliden gizliye destek vermiş ve ittifakın ilk adımları atılmıştı...

Platonik Aşk Yaşıyorlar

CHP lideri Diyarbakır'da 'Aşk ölmez eğer gerçekse' diyerek niyetini ortaya koymuştur. CHP ve BDP üst yönetimini örtüştüğünü zaten biliyoruz.

Platonik Aşk Yaşıyorlar

Seçim öncesinde birden bire külleniveren bu aşkın, CHP'yi de BDP'yi de hangi hülyalara sevk edeceğini göreceğiz. Merak ediyorum. BDP'mi statükocudan medet umuyor, CHP'mi etnik milliyetçilikten medet umuyor?

Platonik Aşk Yaşıyorlar

Siyaset dürüst olmayı gerektirir, ilkeli olmayı gerektirir. AKP, Doğu ve Güneydoğu meselesine oy kaygısı ile yaklaşmıyor.

Platonik Aşk Yaşıyorlar

CHP BDP'nin Paris'te Sosyalist Enternasyonal'de terör örgütünü meşrulaştırma girişimine nasıl bakıyor? BDP'de CHP'nin Ergenekon'un avukarı olması durumuna nasıl bakıyor?

Platonik Aşk Yaşıyorlar

Halkçı olmakla popülüst olmak farklı şeylerdir. Biz siyaseti bir halkla ilişkiler faaaliyeyi olarak görmüyoruz. Halkın sorunlarına çözüm üretmezseniz halkçı olamazsınız.

Platonik Aşk Yaşıyorlar

Füze savunma sistemi ile ilgili yazılıp çizilenler bakınca ciddi bir bilgi eksikliği olduğunu görüyorum. Bu ülkenin başında AKP iktidarı var. Bu iktidar kimseye bu ülkenin değerleri ile oynattırmaz. Hiç tartışmasız bu zirveye Türkiye damgasını vurmuştur. Ülkemizin çıkarları en etkili şekilde savunulmuş ve kayda geçirilmiştir.

Platonik Aşk Yaşıyorlar

Bazılarının burada İran hedef gösterildi demesi kafa bulandırma çabasıdır. Fransa ısrar etmiştir ama bu ifade konulmamıştır. Sarkozy'nin 'Biz kediye kedi deriz' yaklaşımı mugalatadan başka birşey değildir.

Platonik Aşk Yaşıyorlar

Türkiye kesinlikle bir cephe ülkesi değildir. Soğuk Savaş kavramları ile hareket edemeyeceğimizi biz vurguladık. Komşularımızn da ülkemize dönük olarak hiçbir sıkıntısı yoktur. Bizim temel yaklaşımımız düşman üretmek değil, dost kazanmaktır.

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29 Mart 2020 Pazar 06:53:30