PEYGAMBERE HAKARET CEZASIZ KALMADI

2 Aralık 2008 Salı
1
Peygambere Hakaret Cezasız Kalmadı
Hz. Muhammed'e (Sav) 'Çocuk Tacizcisi' Diyerek Hakaret Eden ve Bundan Dolayı Hakkında Soruşturma Açılan Aşırı Milliyetçi Milletvekili Susanne Winter'in Dokunulmazlığı Kaldırıldı.
2
Peygambere Hakaret Cezasız Kalmadı
Avusturya'nın Graz kentinde yapılan yerel seçimler öncesi Hz. Muhammed'e (SAV) 'çocuk tacizcisi' diyerek hakaret eden ve bundan dolayı hakkında soruşturma açılan aşırı ırkçı Özgürlükçüler Partili (FPÖ) Milletvekili Susanne Winter'in dokunulmazlığı kaldırıldı. Dokunulmazlığının kaldırılmasıyla yargılanmasının önü açılan Winter, 22 Ocak 2009'da hâkim karşısına çıkacak.
3
Peygambere Hakaret Cezasız Kalmadı
Hz. Peygamber'e hakaret eden Winter hakkında, Graz savcılığınca dini inançlara ve liderlere hakaret davası açılmış ancak milletvekili seçilen Winter dokunulmazlık zırhına bürünmüştü. Savcılık, Federal Meclise başvurarak Winter'in dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulundu. Geçtiğimiz hafta yapılan meclis oturumunda FPÖ Graz Milletvekili Susanne Winter'in yargılanabilmesi için dokunulmazlığı kaldırıldı.
4
Peygambere Hakaret Cezasız Kalmadı
Daha önce Graz yerine Viyana'da yargılanma isteğinde bulunan Winter'in bu isteği kabul edilmemişti. O nedenle Winter, Graz'da mahkeme önüne çıkacak. Avukatları Winter'in kendi şehrinde yargılanmasının adil olmayacağını belirtiyor. Yüksek Mahkeme ise, bu tartışmaların yersiz olduğunu vurgulayarak, yargı sürecinde bütün güvenlik önlemlerinin de alınacağını söylüyor.
5
Peygambere Hakaret Cezasız Kalmadı
Graz'da yapılan belediye seçimleri öncesi, yeni yıl dolayısıyla Steiermark Eyaleti'nin başşehri Graz'a bağlı Schwarzl kentinde siyasi partiler arasında gerçekleşen geleneksel buluşmada İslam karşıtlığı ve yabancı düşmanlığı ile bilinen FPÖ'nün başkan adayı Susanne Winter, Hz. Muhammed (SAV) 'çocuk tacizcisiydi' diyerek hakaret etmişti. Avusturya savcılığı, İslamiyet'i ve peygamberini hedef alan bu sözlerinden sonra Winter'e dava açmıştı.
6
Peygambere Hakaret Cezasız Kalmadı
Susanne Winter,Graz'da yapılacak belediye seçimleri öncesi, yeni yıl dolayısıyla Steiermark Eyaleti'nin başşehri Graz'a bağlı Schwarzl kentinde siyasi partiler arasında gerçekleşen geleneksel buluşmada FPÖ'lü başkan adayı Winter, İslam'a ve Peygamber Efendimiz'e hakaretler içeren sözler sarfetmişti.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler