PARALARI BÖYLE ‘HACK'LADI

27 Ekim 2008 Pazartesi
1
Paraları böyle ‘hack'ladı
İstanbul Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bazı banka müşterilerinin kontrolü dışında hesaplarından paralarının çekildiği bilgisini aldı. Brezilya'ya karnavala gidip yılbaşında düzenlenen operasyonla yakalanan çeteyi araştıran polis, “Rus Ali” lakaplı hacker Ali Akgün'ün bu kişilerle bağlantısı olduğunu tespit etti.
2
Paraları böyle ‘hack'ladı
Bunun üzerine hemen teknik ve fiziki takip başlatıldı. Karnaval Operasyonu'nda yakalanıp cezaevine konulan İbrahim Aydınlı, kız kardeşi Sevgi Aydınlı aracılığı ile Ali Akgün ile görüşmeye devam etti. Bu şeklide Ali Akgün ile Sevgi Aydınlı tanışıp sevgili oldu.
3
Paraları böyle ‘hack'ladı
4 yabancı dil bilen Akgün, özellikle yüklü miktarda para bulunan şirket hesaplarını hedef aldı. Bu hesaplara “trojen” , yani virüs yüklü e-posta atarak hesap bilgilerine ulaştı. Daha sonra da çetenin diğer üyeleri bu bilgilerle sahte kimlik kartları düzenledi. Ardından bu kimlik kartları ile hesaplardaki paraları çekti
4
Paraları böyle ‘hack'ladı
Akgün'ün sevgilisi Sevgi Aydınlı ile elebaşılığını yaptığı çetede bulunan üç kadının sahte kimliklerle bankalara giderek paraları çektiği, çetenin diğer üyelerinin de sahtecilik yolu ile evrak düzenledikleri, Bayrampaşa Nüfus Müdürlüğü'nde görevli bir memurun da çeteye hesap bilgileri ele geçirilen kişi ve kurumlarla ilgili bilgileri verdiği ortaya çıktı.
5
Paraları böyle ‘hack'ladı
6
Paraları böyle ‘hack'ladı
Ali Akgün'ün polisin teknik takibine karşı cep telefonu kullanmadığı, çete üyeleri ile cep telefonunda bulunan MSN programı ile görüştüğü belirlendi.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler