Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

31.01.2011 13:18
Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Türkiye'nin en yakışıklı oyuncularından biriyle beraber olan Özge Özpirinççi şimdiden evlilik baskısı hissediyor.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Radikal gazetesinden Ali Tufan Koç, Özge Özpirinççi'yle bir araya geldi ve hayatı hayalleri ve geleceğiyle ilgili güzel bir söyleşi gerçekleştirdi.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Türkiye'nin en yakışıklı oyuncularından biriyle beraber. Kıskananı çok. Daha 24 yaşında ama şimdiden evlilik, çoluk çocuk baskısı hissediyor. Özge Özpirinççi'yle sevgilisi Engin Altan Düzyatan'ı, yeni programını ve ünlülerin 'yakalanma' hallerini konuştuk

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Diziye başladığımda 22 yaşımdaydım. Tam da spora başladığım döneme denk gelmişti. Ölçümler sırasında metabolojik yaşım 18 çıktı. Seviniyorum, Oh ne güzel, 18liğim diye. Dizi bitti. Yaş 24, biyolojik yaş ise olmuş 26! Melekler Korusun iki yıl sürdü, fakat beni altı yıl yaşlandırdı!

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Özge Özpirinççi buluşma yerini Moda Teras olarak belirleyince, Anadolu yakasında oturduğunu öğrenmek pek de sürpriz olmuyor. "Sete yakın olsun diye Bostancı'da ev tuttum. Dizi bitti. Şimdi Avrupa yakasında ev bakıyorum" diyor. Nişantaşı'nın Cihangir'in insanı tüketen hızından uzakta, sakin bir semt arayışında.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Sevgilisi Engin Altan Düzyatan'la birlikte yaşama fikrine sıcak bakmıyor: "Kendine ait bir çatın, cumhuriyetin olmalı. 24 yaşında kendi evine çıkmış bir genç kız olarak saltanatımın keyfini sürmek istiyorum. Zaten beraberiz, bir bende, bir onda, evcilik misali..." diyor ve 'Evli çiftlerin bile kendine ait ayrı evleri olmalı.' gibi iddialı bir söz konduruyor sonuna.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

TRT'nin yeni kanalı TRT Eğitim'de skeçlerden oluşan bir programın sunuculuğunu yapacak oyuncu Özpirinççi, idolü olmayan, kendine özgü oyunculardan... "İdol demek, beklenti demek. Hırs yapmak demek! Bana göre değil. Hayat sana ne veriyorsa onun en iyisi yapmaya bak. Limon veriyorsa limonata yap" diyor. Özge'nin limonatası ise kendine has, tatlı bir tada, orijinal ve sağlam bir duruşa sahip.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

TRT Eğitim'de başlayacak yeni programla başlayalım... Kanal, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlarını hedef alıyor. Programın adı Toplu Hayat. Tamamı komedi ağırlıklı skeçler üzerine kurulu bir program. Bizi sinir eden ama artık hissizleştiğimiz durumların skeç halini sunuyoruz.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Çekirdek minik bir ekip çalışıyoruz. Işık yok, kostüm yok... Biraz tiyatro gibi aslında. Bir önceki işim, gayet büyük prodüksiyon, 'Deli Saraylı' dizisiydi. Dizi bittikten sonra tekrar büyük bir yapıma girmek beni biraz korkuttu. Böyle alternatif bir iş gelince hemen kabul ettim.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Biraz da nefes almak ister bir haliniz var... Bu proje bana çok iyi geldi. Kendi kendime olmak, arada boş boş tavana bakmak/bakabilmek büyük lüksmüş.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Tiyatro var mı aklınızda? Tiyatronun eğitimsiz yapılmasını çok zor buluyorum. Tiyatroda beni korkutan şey hata yapamama lüksü. Sahne savaş meydanı gibi. Çıkmak için yürek lazım. Henüz kendimde o yüreği göremedim.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Dot'un bir parçası olmak ister miydiniz? Onların içinde olmaktan ziyade, ne içinde ne dışında, yakın bir çizgide durmak beni daha motive ediyor. İsminden ziyade içinde benim için doğru malzeme olması önemli. Ben, tiyatrocu değil oyuncuyum. Geçen gün, Dot'un yeni oyunu Feslen/Kutlama'yı izlemeye gittik

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Dönüş yolunda lastik patladı. Arabada Altan, Rıza, ben ve Cemil var. Yolun ortasında kaldık, Rıza çıktı lastik değiştiriyor. "Allahın işine bak! Bir saat önce sahnede ne yapıyordum, şimdi yolun ortasında durmuş kir pas içinde lastik değiştiriyorum." O sıra, yoldan geçen Serkan (Altunorak) durdu. "Oğlum ne işiniz var burada? Burası benim evin önü." Yol ortasında bildiğin tiyatro! Çok komik...

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

İlk filminizin 'Veda' olduğunu düşünürsek sinemaya sert, bodoslama bir giriş yapmış oldunuz. Set ortamına, kamera karşısında olmaya diziden antrenmanlıyım. Sinemadan korkmuyordum. Ta rolümün Fikriye olduğunu öğrenene kadar...

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

O ana dek ne biliyordunuz Fikriye hakkında? Fikriye'yle ilgili kimse bir şey bilmiyor aslında. Veda'da fazla yorum katmadan, gerçeklerden yola çıkarak bir kurgu yaratıldı. Araştırmaya kalktığımda fazla kaynak bulamadım. Hakkında üç kitap okudum. Hayatı ve nasıl öldüğüne dair bir muamma var. İntihar etmediğini, vurulduğunu düşünüyorum. Bu benim tarihi yorumlama biçimim. Atatürk'e karşı duyduğu şey aşk değildi bence. Kendini tamamen adama hali... Onun için yaşadığını düşünüyor.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Fikriye'nin sevdiğine kendini adama haliyle kendinizi özdeşleştirdiğiniz oldu mu? Olmadı. Maalesef, 21. yüzyılda yaşayan bir kadınım ben.Bencil jenerasyonun çocuğuyuz

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Günümüzde de varlığını, bir başkasının üzerinden tanımlayan kadınların sayısı hayli fazla... Evet, ama benimle aynı geçmişe sahip kadınlar değil onlar. Aile yapım, büyütülme tarzım, yakın çevrem farklı. Bencil olmayı öğrenmiş bir jenerasyonun çocuklarıyız. Negatif anlamda söylemiyorum bunu. Bencillik insan için iyi bir şey. Yeri geldiğinde hayatta tek başına kalmanı sağlar. En kötü huyum bencillik değil de kararsızlık. Her zaman ilk karar verdiğime dönüyorum, orası ayrı.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Dört sene önce Engin Altan Düzyatan ile tanışmamış, ilişkiniz başlamamış olsa bugün oyunculuk kariyeriniz farklı bir yerde olur muydu? Belki de yurtdışında olurdum, bilmiyorum. Altan'ın varlığı kariyerimi olumlu ya da olumsuz etkilemedi. Zaten ne yapmak istediğimi biliyordum. O sadece benim kafamın içinde bir ekstra ses oldu. Altan'a dair en çok sevdiğim şey arkadaşlığı.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Ne olursa olsun o benim her zaman arkadaşım olarak kalacak. Duymak istediğim bir ses, fikrini merak ettiğim bir insan, geyik muhabbeti yapmayı çok sevdiğim bir arkadaşım. Aşk ve sevgiden öte vazgeçilmesi zor bir insan haline geldi artı

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Şöhret neleri değiştirdi ilişkinizde? İkimizin arasında hiçbir değişiklik olmadı. Sokaktan çevirenlerin sayısı artıyor. Artık yurtdışına da sıçradı bu durum. Yılbaşında Roma'daydık mesela. Türk kaynıyordu her yer. Buradan hiçbir farkı yoktu. Şöhret kavramı reddedilecek bir şey değil.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Paketin içinde gelen bir şey... 'Sokakta yürüyememe derecesi' biraz da oyuncunun elinde. Hiçbir zaman o noktaya gelmek istemem. Hâlâ Kadıköy'e dolmuşla gidiyorum. Karşıya vapurla geçiyorum. İsteklerimden ve davranış biçimimden hiçbir zaman ödün vermedim.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Kendinden ödün vermeden nasıl yürüyor 'şöhret-hayran' ilişkisi? Dışarıdayken kimi sanki sen onun malıymışsın gibi davranıyor. Ünlü birini bulduk hemen etinden sütünden yararlanalım misali "Gel, imzala, şimdi benimle fotoğraf çek" diyip kaçıyorlar. Merhaba, ben de insanım. Gel, tanışalım, sohbet edelim. Bana neyi beğendiğini, neyi beğenmediğini söyle. Kendini anlat bana. İnsan hikayelerini dinlemeyi seven bir insanım.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Kahve içmenizden tutun sinemaya gidişinize attığınız her adım haber niteliği taşıyor. Yormuyor mu bu durum? Sabahın ikisinde Taksim'de sen beni yakalamıyorsun. Ben zaten oraya eğlenmeye, içmeye, sarhoş olmaya, müzik dinlemeye gidiyorum. Ben oraya son beş altı yıldır gidiyorum. Sen beni son iki yıldır keşfettin sadece. Değişen hiçbir şey yok. Geçenlerde abim geldi yurtdışından. Altan arkadaşlarıyla beraber, ben de abimle oturmuş hasret gideriyoruz.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Bir anda magazin ordusu üşüştü tepemize. "Altan'ı aldatıyor" diye konuşmalar filan... Abim panik oldu birden, "Eyvah, yakalandık." diyor. Döndük kameralara poz verdik. "Arkadaşlar tanıştırayım abim" deyince "Amaaan" diyip sırtlarını döndüler. Altan bir kere İstiklal'de yeğeniyle yürürken çekmeye başlamışlar. Gizem hemen panik olmuş, ağlamaklı sesle aradı "Biz yakalandık!" diye.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Hayatınızda artık 'yakalandık' diye bir jargon var... Aynen. Bir de evlenme mevzusu... Tutturmuşlar, "Ne zaman evleneceksiniz?" diye sorup duruyorlar. Niye evlenecekmişim? Daha 24 yaşındayım. Tabii, bizde şöyle bir döngü var: Doğuyorsun, büyüyorsun, iş güç sahibi oluyorsun, sevdiğin adamla tanışıyorsun. Sonra da evlenmen, çoluk çocuk sahibi olman gerekiyor. Normal olan bu. Ama kime ve neye göre. Bana göre değil mesela.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Sevgiliyi 'En çekici erkek' başlığıyla dergi kapaklarında görmek ne hissettiriyor? Ufak tatlı bir kıskançlık tabii ki var. O da olsun zaten. Kapakta gördüğüm zaman gurur duyuyorum tabii. O değişime şahit olmak, bizzat yaşamak ayrı bir gurur kaynağı. Ortalığa çıkıp "O benim" diyesiniz geliyor mu? Babam hep "Kızım hayatında bir erkek varsa, onu serbest bırak. Sıkma, yapma etme" der. Babamın nasihatine uyuyorum. Bana yapılmasını istemediğim bir şeyi ben de yapmıyorum.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Altan'ın hayran kitlesi arttıkça size 'tepkili' insan sayısı da artıyordur. Olmaz mı? Bir ara Twitter hesabı açmıştım, nedir, ne oluyor bakayım diye. Bir keresinde "Bir erkeğin iyi araba kullanıp kullanmadığını yanında rimel sürerken anlarsınız" diye bir tweet attım. Gayet şirin, 'hihi' yapıp sonraki tweet'e geçeceğim türden. Hemen mesajlar yağdı, "Yanımda Engin Altan olsa, rimelim hiç eksik olmazdı zaten" diye.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Son dizi 'Deli Saraylı' düşük reyting nedeniyle yayından kaldırıldı. Reyting kaygısı oyuncu üzerinde baskı oluşturuyor mu? 2 bin 500 tane, küçük dekodere benzer bir alet senin kaderini belirliyor. Kimin evinde, nerede olduğu meçhul. Ben o aleti görmedim. Sen gördün mü?

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Maalesef... Bunu düşünmesi gereken biz değil televizyon yapımcıları. Milyon dolarlık yatırımları 2 bin 500 haneden gelecek verilere bağlıyorsa herkesin oturup düşünmesi lazım. 'Melekler Korusun'da Hümeyra; 'Deli Saraylı'da Perran Kutman ile karşılıklı oynadınız. Bu iki oyuncu sizin için ne ifade ediyor? Onlarla annemin arkadaşı, arkadaşımın annesi gibi yakın olmaya çalışıyorum. Oyunculuğu zaten öğrendim, şimdi hayatı öğrenmeye çalışıyorum onlardan.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Şanslı olduğunuza inanıyor musun? Çok. Aç kalmıyorum en azından. Hayatın hangi noktasındasınız? Kendimi 'stand by' moduna aldım, bekliyorum. "Sabredelim, gelecek. Evet, evet, hissediyorum" deyip duruyorum.

Özge Özpirinççi Evliliğe Karşı

Sırada ne var? Güney Afrika tatili! Martta abim ve arkadaşlarıyla gidiyorum. En çok istediğim yer. Bir aralar da kürk olayına taktım. Aktivist bir topluluğa yardım etmek istiyorum. Onun dışında yeni bir filmin seçmelerine gittim. Dua et olsun!

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 03 Haziran 2020 Çarşamba 15:06:25