OTOMOBİL, KİLİSEYE UÇTU

28 Ocak 2009 Çarşamba
1
Otomobil, Kiliseye Uçtu
Almanya'nın Chemnitz kenti yakınındaki Limbach-Oberfrohna kasabasında meydana gelen feci kazada, bir otomobil kilise çatısının üzerine uçarak burada takılı kaldı.
2
Otomobil, Kiliseye Uçtu
Chemnitz polisi, 23 yaşındaki bir gencin kullandığı otomobilin aşırı hız nedeniyle yoldan savrulduğunu ve yol kenarındaki çitleri kırarak 400 yıllık bir kilisenin çatısına doğru uçtuğunu açıkladı.
3
Otomobil, Kiliseye Uçtu
Çatıya saplanmış halde kalan otomobilin sürücüsünün ağır şekilde yaralandığını, bununla birlikte ancak hayati tehlikesinin bulunmadığını ifade eden polis, sürücünün ifadesinin henüz alınamadığını, olayın yaşandığı sırada alkollü olup olmadığının da henüz bilinmediğini kaydetti.
4
Otomobil, Kiliseye Uçtu
Kilisenin rahibi Johannes Schubert, bu olayda iki mucize birden yaşadıklarını belirterek, hem sürücünün hayatta kaldığını, hem de otomobilden benzin ve yağ akmasına rağmen kilisede yangın çıkmadığını söyledi.
5
Otomobil, Kiliseye Uçtu
Schubert, kilisenin iç mekanının da zarar görmediğini, ancak çatıda on binlerce Avro'luk hasarın oluştuğunu sözlerine ekledi.
6
Otomobil, Kiliseye Uçtu
Köln kenti yakınlarındaki Hürth kasabasında bulunan ''Action Concept'' adlı film prodüksiyon şirketinde hareketli sahnelerin çekimlerini yapan rejisör Stefar Richter, böyle bir olayın özel olarak hazırlanacak setlerle bile zor yaşanabileceğini, bir otomobilin bu olayda olduğu gibi takla atmadan düz bir şekilde uçabilmesi için hem çok hızlı gitmesi, hem de 4 metre genişliğinde ve 10 metre uzunluğunda bir rampanın hazırlanması gerektiğini söyledi.
7
Otomobil, Kiliseye Uçtu

Diğer Galeriler