Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Onlar da Yahudi Ama Bir Farkla

09.06.2010 21:17
Onlar da Yahudi Ama Bir Farkla

Onlar da Yahudi. Tıpkı İsrail'dekiler gibi. Onlar da din konusunda İsrail'deki bazı Yahudiler kadar keskin ve radikal. Ancak bu hahamları diğerlerinden ayıran bir özellikleri var. O da İsrail devletinin varlığını reddetmeleri ve anti siyonist olmaları.

Onlar da Yahudi Ama Bir Farkla

Ortodoks olan bu Yahudiler, İsrail devletinin varlığını reddetmeleri ve anti siyonist olmaları nedeniyle, İsrail'in her türlü saldırganlığını reddediyor. Bu nedenle de İsrail'in kan kusturduğu her an ve alanda ortaya çıkıp, İsrail vahşetine karşı duruyorlar. Son olarak Mavi Marmara baskınına karşı Türkiye'ye gelen bu Yahudiler, İsrail aleyhindeki hemen her organizasyonda yerlerini alıyor.

Onlar da Yahudi Ama Bir Farkla

Ünlü bir anti siyonist haham İsrail karşıtlığını ve kendilerini şöyle özetliyor: Organizasyonumuz adı “Siyonizm'e Muhalif Gerçek Tevrat Yahudileri” ve bizler iki temel amaç güdüyoruz:

Onlar da Yahudi Ama Bir Farkla

Bizim inancımızda Yahudilerin herhangi bir ulus ile savaşa kalkışması haramdır. Mesih, mucizeler ortaya koyan, tüm Yahudileri Tevrat'a sadık kalmaya davet eden ve bir Mesih olarak meşruiyeti tüm insanlar tarafından kabul edilecek bir peygamber olacaktır. Üstelik, Mesih geldiğinde, diğer milletlerin (topraklarının) fethedilmesi ve (topraklarından) sürülmesi diye bir şey de olmayacaktır.

Onlar da Yahudi Ama Bir Farkla

Tüm milletler birbirleriyle ve Yahudi milletiyle barış içinde yaşayacaklar; Yahudi milleti kendi atalarından yadigar topraklara kavuşturulacak ve Mesih onların kralı olacaktır. Yahudilere düşen görev, yalnızca beklemek ve hiçbir siyasi ya da askeri faaliyet içinde bulunmamaktır. Bu, sırf bize ait olan bir inanç değidir; her yer ( ve zamandaki) Yahudilerin daimi inancı olagelmiştir. Sadece son zamanlarda, Siyonistlerin girişimleri vasıtasıyla, Yahudilere bu inançları unutturulmaya başlamıştır.

Onlar da Yahudi Ama Bir Farkla

Umudumuz ve hedefimiz, tüm Yahudilerin, Siyonizm'in Tevrat ve öğretilerine muhalif olduğunun farkına varıp pişman olmaları ve neticesinde, İsrail Devleti'ni hükümsüz kılıp barış içinde sürgünde yaşamalarıdır. Bu, sadece Yahudi ve Yahudi olmayan hayatları korumakla kalmayacak, bununla beraber bizim için fevkalade önemi haiz Tevrat hükümlerine riayet etmek demek olacak.

Onlar da Yahudi Ama Bir Farkla

Organizasyonumuz Yahudi olmayan dünyaya da ulaşmaya da gayret ediyor. Siyonist devlet (İsrail) tüm dünya Yahudiliğini temsil ettiğini iddia ettiği ve bu Siyonist devlete karşı olan bir çok insan netice olarak müştereken Yahudilerden nefret etmeye başladığı için, biz, Siyonizm'in Yahudilik (Judaizm) demek olmadığını dünyaya izah etmeye çalışıyoruz.

Onlar da Yahudi Ama Bir Farkla

Siyonizm, Yahudilik inancından kökten bir kopuş hareketidir. Biz, kimsenin Yahudileri, özellikle dindar Yahudileri İsrail Devleti'nin yaptıkları yüzünden suçlamasını istemiyoruz.

Onlar da Yahudi Ama Bir Farkla

Biz, herhangi bir ülkenin fethedilmesi beklentisi içinde değiliz ;zira Yahudilere başka halklarla savaşa kalkışmak kesin bir şekilde yasaklanmıştır.

Onlar da Yahudi Ama Bir Farkla

Son zamanlarda Siyonistler anti-semitizm suçlamasını muhaliflerini bastırmaya çalışmak için istismar ediyor ve biz bunun yanlış olduğuna inanıyoruz. Siyonistler ve Filistinliler arasındaki çatışma, din ya da ırklara ilişkin bir çatışma değil, siyasi ya da askeri bir çatışmadır ve bir insan sırf Filistinliler yanında saf tutması yüzünden Yahudilere karşı olmaz.

Onlar da Yahudi Ama Bir Farkla

Aslında biz, siyasi değil, dini bir organizasyonuz ve hiçbir siyasi ilişki içinde değiliz. Biz, Filistinlilere ulaşmaya, onlara sempatiyle baktığımızı ve şiddetle İsrail'in onları maruz bıraktığı zulme karşı olduğumuzu bilmelerini temine çalışıyoruz.

Onlar da Yahudi Ama Bir Farkla

Daha çok müslümana ulaşmayı ve her iki tarafın, Judaizm ve İslamiyet'in güzel ve barışçıl doktrinler olduğunu, bunun yanı sıra şiddet ve savaşın, kendi dinlerini suistimal eden ya da yanlış yorumlayan insanlar yüzünden ortaya çıktığını idrak etmeleri için bir tür diyalog sürdürmeyi arzu ediyoruz.

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 09 Nisan 2020 Perşembe 17:46:43