DENEY YAPIP ÖLDÜRDÜKLERİ FARELERİN BİR DE ANITINI DİKTİLER!

26 Aralık 2018 Çarşamba
Rusya'da, deney esnasında ölümüne sebep oldukları fareler için anıt diktiler.
1
DENEYDE ÖLEN FARELERE MİNNET DUYULUYOR
Deney Yapıp Öldürdükleri Farelerin Bir de Anıtını Diktiler!
Rusya'da, laboratuvar deneylerinde sık sık kullanılıp, hayatlarını kaybeden fareler ve sıçanlar için dikilen anıt, görenleri düşündürdü. Söylenilene göre anıtın yapılma amacı, insanlığın gelişimine ve ilerlemesine katkıda bulunan kemirgenlere bir vefa borcu hissedilmesinden kaynaklanıyor.
2
BİLGE FARE
Deney Yapıp Öldürdükleri Farelerin Bir de Anıtını Diktiler!
Rusya'nın Akademgorodok şehrinde, Hücrebilim ve Genetik Enstitüsü'nün avlusunda yer alan fare anıtı, elinde bulunan şişlerle ördüğü DNA sarmalı ve bilim insanlarına gönderme niteliğinde olan gözlük - önlük ikilisi ile insansı özelliklere gönderme yapıyor. Fareye bilge bir görünüm kazandırılırken, kemirgenlere duyulan saygıyı göstermek amaçlanmış.
3
ASLINDA FARELER, İNSANLARA ÇOK BENZİYOR
Deney Yapıp Öldürdükleri Farelerin Bir de Anıtını Diktiler!
Farelerin, deneylerde en çok kullanılan hayvanlar olmasının sebebi, görüntü olarak benzemese de, genetik olarak insanla arasında %90 oranında bir benzerlik bulunmasıdır. Ayrıca, fareler ve insanlar arasında büyük bir biyolojik benzerlikte söz konusudur.
4
FARELERİN ERKEN ÜREMESİ, BİLİM İNSANLARI İÇİN AVANTAJ!
Deney Yapıp Öldürdükleri Farelerin Bir de Anıtını Diktiler!
Bilim insanlarının deneyleri için fare ve sıçanları tercih etmesinin diğer sebepleri arasında, küçük oldukları için laboratuvar ortamında çalışmayı kolaylaştırmaları ve üreme süreçlerinin kısalığının, üretim maliyetini düşürmesi de yer alır.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler