'OLAY KADIN' KONUŞTU

4 Eylül 2008 Perşembe
1
'Olay Kadın' Konuştu
İngiliz gazetelerinin, yaşları 5 ile 11 arasında değişen 3 çocuğunu evde yalnız bırakıp balayına gittiğini öne sürdüğü Simten Sadık, Afganistan’da ortaya çıktı.
2
'Olay Kadın' Konuştu
Simten Sadık, Amerikan Üniversitesi'nde 2 haftalık gönüllü öğretmenlik için Kabil'de olduğunu, çocuklarını arkadaşlarına bıraktığını söyledi. Simten Sadık, Facebook'ta tanıştığı milyoner bir avukatla Türkiye'ye balayına geldiği iddiaları için, 'Ayrı yaşadığım kocamın iftiraları' dedi.
3
'Olay Kadın' Konuştu
LEEDS kentinde komşusu olan Türk arkadaşının gündüzleri, Pakistanlı arkadaşının ise geceleri çocuklarına baktığını söyleyen Simten Sadık, 'Geçen cumartesi Pakistanlı arkadaşım çocukları 1 saatliğine evde bırakıp kendi evine gitmiş.
4
'Olay Kadın' Konuştu
O sırada İngiliz komşum çocuklarımı bahçede yalnız görünce polise haber vermiş' dedi. Olayın bundan sonra büyüdüğünü belirten Simten Sadık, 'Polis direkt bana ulaştı. Ben de Afganistan'da olduğumu, çocuklarıma arkadaşlarımın baktığını, 3-4 gün içinde döneceğimi belirttim. Bana 'Tamam' dediler.
5
'Olay Kadın' Konuştu
Sonra olayın boyutu değişti. 2 yıldır ayrı yaşadığım, boşanma aşamasında olduğum Pakistanlı kocam devreye girdi. Gazetecilere ve polislere bir sürü yalan söylemiş.' diye konuştu.
6
'Olay Kadın' Konuştu
Kocasının kendisinden intikam almak için yalanlar söylediğini anlatan Simten Sadık, şöyle devam etti: 'Bundan 2 ay önce büyük kızımın boğazını sıktığı için çocuklardan uzaklaştırıldı. Yıllar önce de beni dövdüğü için ihtar almıştı. Bu olayı fırsat bilip çocukları almak için yalan söylemiş."
7
'Olay Kadın' Konuştu
Zengin avukat dediği ve evlendiğimi iddia ettiği kişi ile evlenmedim. Bir arkadaşlık sitesinde tanıştığım bir bey vardı. Evlenmeyi düşünüyorduk ancak olmadı. Şimdi kocam bu olayı yeniymiş gibi anlatıyor.
8
'Olay Kadın' Konuştu
Şimdi Kabil'de Amerikan Üniversitesi'nde gönüllü öğretmenlik yapıyorum. Önümüzdeki yıllarda burada eğitmenlik yapmak istiyorum. Üniversitede bir profesör ile arkadaşlık yapıyorum. Zengin bir avukatla balayına çıkmış falan değilim. Hukuki olarak boşandıktan sonra ilişkimiz devam ederse o profesörle evlenmeyi düşünüyoruz.'
9
'Olay Kadın' Konuştu
Çamlıca Kız Lisesi’nde okurken tanıştığı Pakistanlı Pervez Sadık ile 1992’de evlenip İngiltere’de yaşamaya başlayan Simten Sadık’ın 4 çocuğu var. Büyük oğlu babasıyla yaşıyor. Evlendikten sonra başını kapatmış ve bu evlilik yüzünden ailesi ile, o dönem arası açılmış.
10
'Olay Kadın' Konuştu
Simten Sadık, okul arkadaşları tarafından 'deli dolu' ve 'çılgın' olarak tanımlanıyor.
11
'Olay Kadın' Konuştu
Simten Sadık’ın okul yıllarında çevresine Yeşilçam’ın ünlü aktörü Hulusi Kentmen’in torunu olduğunu söylediği belirtildi. Arkadaşları ise Kentmen’in, Simten’in annesinin eniştesi olduğunu söylediler.
12
'Olay Kadın' Konuştu
İngiliz polisi ile sürekli irtibatta olduğunu söyleyen Simten Sadık, 'Polis, İngiliz gazeteciler konusunda beni uyardı. Kimseye ne zaman döneceğimi söylemememi istediler. Polisler bile bana üzülüyor.' dedi.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.