OGÜN SAMAST'IN ÇARPICI DEĞİŞİMİ

20 Nisan 2009 Pazartesi
1
Ogün Samast'ın Çarpıcı Değişimi
Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada sanık Ogün Samast'ın yeni hali dikkat çekti. Uzun bıyıkları, kısa saçları ve takım elbisesiyle hayi değişmiş görünen Samast'ın kilo aldığı da görüldü.
2
Ogün Samast'ın Çarpıcı Değişimi
Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in Şişli'de öldürülmesine ilişkin 5'i tutuklu 20 sanık hakkında açılan davanın 9. duruşması başladı.
3
Ogün Samast'ın Çarpıcı Değişimi
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklardan Ogün Samast, Ahmet İskender ve Ersin Yolcu ile tutuksuz sanık Mustafa Öztürk katıldı.
4
Ogün Samast'ın Çarpıcı Değişimi
Diğer tutuklu sanıklar Erhan Tuncel ve Yasin Hayal, önceki duruşmada kavga ettikleri için haklarında verilen 'duruşmaya katılmama' kararı gereği, duruşmaya getirilmedi.
5
Ogün Samast'ın Çarpıcı Değişimi
Duruşmayı izlemek üzere Hrant Dink'in eşi Rakel Dink ve ailesinin yanı sıra ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, Paris Barosu'ndan Fransız Avukatlar Birliği (AFAJA) üyesi 5 avukat da Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi
6
Ogün Samast'ın Çarpıcı Değişimi
Duruşma nedeniyle Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi ve çevresinde çevik kuvvet ekipleri ile diğer polis birimlerinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı görüldü.
7
Ogün Samast'ın Çarpıcı Değişimi
Kendilerini 'Hrant'ın Arkadaşları' olarak tanımlayan bir grup, Hrant Dink cinayetin aydınlatılmasını istedi.Beşiktaş Barbaros Meydanı'nda toplanan grup, 'Hrant için adalet için' ve 'Hala nasıl sessiz olabiliyoruz?' yazılı pankartlar açarak, çeşitli sloganlar attı.
8
Ogün Samast'ın Çarpıcı Değişimi
Grup adına sanatçı Derya Alabora ile birlikte bir açıklama yapan sanatçı Mahir Günşiray, Hrant Dink'in öldürülmesinin üzerinden 2 yıl 3 ay geçtiğini ve sanıkların kısa sürede yakalandığını belirterek, 'Bunların baştan gözden çıkarılmış emir kulları olduğundan şüphe duyan var mı aranızda? Peki cinayete karar verenler nerede? Suçlulara destek ve sempatilerini ilan etme yarışına giren görevliler nerede? Neredeyse hiç biri yargılanmıyor' diye konuştu.
9
Ogün Samast'ın Çarpıcı Değişimi
Cinayetin işleneceğini bildikleri ortaya çıkan resmi görevlilerin her türlü soruşturmadan korunduğunu ve bu kişilerle ilgili cinayet davasıyla ilgileri yokmuş gibi davranıldığını öne süren Günşiray, kapsamlı bir soruşturmanın yürütülmesi halinde her şeyin açığa çıkacağının görülebildiğini ve böylece Hrant Dink'i kimlerin öldürttüğünün de saptanacağını savundu.
10
Ogün Samast'ın Çarpıcı Değişimi
Günşiray, 'Şu içerideki katillere 'Hrant'ı öldür' diyenler cezalandırılmadan bu ülkede alnı açık yaşayamayız. Kimse kendini kandırmasın' dedi. Grup, açıklamanın ardından dağıldı.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.