Nesli tükenmek üzereydi! İlk kez balık yerken görüntülendi

12 Haziran 2019 Çarşamba
Nesli tehlikede olan Su Samuru, Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde balık yerken görüldü.
1
Nesli tükenmek üzereydi! İlk kez balık yerken görüntülendi
Gece saat 23.00 sıralarında Tekirdağ'ın merkez ilçesi Süleymanpaşa ilçesinde sahile inen bir grup vatandaş, kıyıda balık yemeye çalışan Su Samuru ile karşılaştı.
2
Nesli tükenmek üzereydi! İlk kez balık yerken görüntülendi
Daha çok dere ve nehirlerde görülen ve nesli tehlikede olan Su Samuru bir süre balık yedikten sonra onu izleyen meraklı gözlerin artmasıyla daha tenha ve karanlık bir alan aramaya başladı. Denizde bir süre gezinen Su Samuru daha sonra gözlerden kayboldu.
3
Nesli tükenmek üzereydi! İlk kez balık yerken görüntülendi
Mustelidae (Sansargiller) ailesinin yarı-sucul üyelerinden olan Su Samuru, boy uzunluğu 80 santimetre, kuyruk uzunluğu 45 santimetreye kadar çıkabiliyor. Parmak araları perdeli olduğundan iyi bir yüzücüdürler. Su Samurları Noktürnal (Gececil) bir tür ve oldukça ürkek olduklarından doğada doğrudan gözlemlemek oldukça zordur. Yaşamlarını sürdürebilmeleri kolay olmayan su samurlarının yaşam süreleri yaklaşık 12-18 yıl kadar olsa da bu türler için 4 yaşına kadar gelebilmeleri büyük bir şans olduğu biliniyor.
YORUMLAR (34)

 • BAFRALİ:
  karamürselde sürüyle var gardaş nesli tükenmemiş Çoğalmış bunların yüzüne istavrit tutamıoz ??
 • ADEM SEFERİ:
  geçenlerde de nesli tükenmekte olan bir tekir kedisi gördüm. bunu da size göndereyim de haber yapın. (şimdi su samuru gören endemik hayvan gördüm sanacak)
 • TUTORUTTO:
  ASLINDA NESLİ TÜKENEN İNSANIN TA KENDİSİDİR ortalıkta insan olan yada insan gören varmı acaba
 • ALİCE:
  NİYE YER BELİRTTİNİZ ŞİMDİ “AV SPORU“ ADIYLA CİNAYETİ KAMUFULE EDEN KATİLLER ÜŞÜŞÜR BUNA
Tüm 34 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.