NEFSİME VE ŞEYTANA KIRGINIM

29 Ekim 2008 Çarşamba
1
Nefsime ve şeytana kırgınım
Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesince 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan yargılandığı davada tahliye edilmesi kararlaştırılan Yazar Hüseyin Üzmez, tutuklu bulunduğu Bursa E Tipi Cezaevinden çıktı.
2
Nefsime ve şeytana kırgınım
Elinde çantalarla cezaevinden çıkan Üzmez, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Üzmez, cezaevinde 'Hacdaki gibi' yaşadığını ifade ederek, 'Çok rahat bir yer, herkes görevini yapıyor. Sizinkiler diyorlardı ki; 'tek kişilik hücreye konmuş', öyle bir şey yok. Bütün arkadaşlar beni seviyor, ben de onları seviyorum' dedi.
3
Nefsime ve şeytana kırgınım
Üzmez, çalıştığı gazeteden özür dileyecek bir konumda olmadığını belirterek, 'Gazetem bir tanedir. Sizin hepinizle başa çıkıyor, daha ne istiyorsunuz! Kırgın olduğum kimse yok. Ben Allah'a inanan bir insanım. İnsanı sevmeyen, Allah'ı sevemez. Benim düşmanım yok, benim düşmanım Amerikancılar, bunu bana yapmış olan dinsizler, din düşmanları ve kapitalistlerdir.'
4
Nefsime ve şeytana kırgınım
14 yaşındaki mağdure B.Ç'nin annesi olan Livaze Ç'nin babası Arif'in, 20 yıl yanında çalıştığını ve namazında niyazında, dünyanın en dürüst adamı olduğunu belirten Üzmez, o zamandan beri bu aileyle tanışıklığı bulunduğunu ve kendilerine yardım edip, zekat verdiğini savundu.
5
Nefsime ve şeytana kırgınım
Üzmez, hakkındaki iddiaların doğru olması durumunda tahliye edilmeyeceğini ifade ederek, 'Cezaevi, benim için tam bir medrese oldu. Ben, sadece Rabbime hesap veririm kimseye hesap vermem' görüşünü dile getirdi. Hüseyin Üzmez, şöyle konuştu:
6
Nefsime ve şeytana kırgınım
'Demek ki takdiri ilahi buymuş. Aileden şikayetçi olmayacağım, onlara karşı herhangi bir kırgınlığım yok. Aileyle aynı şekil ve samimiyette görüşmeye devam edeceğim. Benim düşmanım şeytan, benim düşmanım nefsim. En çok kendi nefsime ve şeytana kırgınım. Kime kırgın olayım?'
7
Nefsime ve şeytana kırgınım
Dava sonunda beraat edeceğini ileri süren Üzmez, adalete güvendiğini söyledi. 'Cumhuriyet Bayramında hep 'Dağ başını duman almış' söylenirdi. Ben de yarın bağıra bağıra iftiharla Milli Marşımızı söyleyeceğim' diyen Üzmez, daha sonra eşi Ayşe Üzmez'in kullandığı otomobile binerek cezaevinden ayrıldı.
8
Nefsime ve şeytana kırgınım
Bursa'da, 14 yaşındaki B.Ç.'ye cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla Bursa 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yarın ikinci kez hakim önüne çıkacak olan Hüseyin Üzmez'le ilgili geçen ay yapılan ilk duruşmada, mahkeme heyetinin B.Ç.'nin yaşanan olaydan ne kadar etkilendiğinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'nda yapılması istenilen muayene sonuçları tamamlandı.
9
Nefsime ve şeytana kırgınım
Normalde ortalama 6 ay içersinde gerçekleşen bu tür kontrol ve sonuç bildirilmesi, 40 gün içersinde tamamlandı. İstanbul Adli Tıp Kurumu 6'ncı İhtisas Dairesi tarafından yapılan muayene ve hazırlanan 17 sayfadan oluşan rapor, Bursa'ya ulaştırıldı. Yapılan kontrolde, B.Ç.'nin psikolojisinin olaydan dolayı bozulmadığı görüşüne yer verildi.
10
Nefsime ve şeytana kırgınım
11
Nefsime ve şeytana kırgınım
12
Nefsime ve şeytana kırgınım
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.