Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Nefesinizi Tutun

13.03.2010 11:43
Nefesinizi Tutun

Paris Yeraltı Mezarlığı 700´lü yıllarda Paris´te meydana gelen veba gibi salgın hastalıklardan ölenler kilisenin kararıyla, kireç ocaklarında yakıldı. Bu maksatla yerin altına yapılmış odalarda binlerce insan kireçlenerek ortadan kaybedildi.

Nefesinizi Tutun

Ta ki 1844 yılında ilk kazılarda odalar ortaya çıkarılıncaya kadar bu konu gizli kaldı.

Nefesinizi Tutun

Ardından yapılan Paris Metrosu´nun inşaatı sırasında bütün Paris altının mezar odalarıyla dolu olduğu görüldü.

Nefesinizi Tutun

Easter Adası, Şili Bu ada, taştan oyulmuş dev heykelleriyle ünlü. Heykeller merhamet diler gibi gökyüzüne bakıyorlar. Tuhaf olansa, 20 metre yükseklikte ve 90 ton ağırlıkta bu dev heykelleri kimin yaptığını

Nefesinizi Tutun

Adada heykeltraşlık sanatından anlayan bir kişi bile yok!

Nefesinizi Tutun

Çernobil, Ukrayna Çernobil faciasından sonra binlerce insan evlerini terk etti.

Nefesinizi Tutun

Parklarda öylece bırakılmış oyuncaklar, masaların üzerinde günlük gazeteler...

Nefesinizi Tutun

Truk Lagoon, Mikronezya Japon donanmasının büyük kısmı şu anda Hawai takımadalarının güneydoğusundaki Truk lagününün derinliklerinde yatıyor.

Nefesinizi Tutun

Dalgıçlar için çok çekici olan bu hayalet donanmayı görmeye giden dalgıçların nerdeyse hiçbiri geri dönemedi.

Nefesinizi Tutun

Sonora, Meksika'daki Cadı Pazarı Sonora'da, küçük barakalarda kalan cadılar, yoksulluk ve kafirliğin pençesine düşmüş insanları 10 dolara kurtaracaklarını vaad ediyorlar.

Nefesinizi Tutun

Cadı pazarı, geleceklerini öğrenmek isteyen Meksikalı yolcular ve turistlerle her gün dolup taşıyor. Burada gizemli iksirler, yılan kanı, ve şans getirdiğine inanılan kurutulmuş sinekkuşları da satılıyor.

Nefesinizi Tutun

Manchac Bataklığı, Louisiana Bu yer aynı zamanda “hayalet bataklık” olarak da biliniyor.

Nefesinizi Tutun

Efsaneye göre bataklık 1920´lerde tutsak edilen bir Voodoo kraliçesi tarafından lanetlenmiş.

Nefesinizi Tutun

Bataklıkta kurulmuş 3 küçük köy,1915'teki fırtına yüzünden yok oldu.

Nefesinizi Tutun

Mutter Müzesi, ABD Doktorları anatomi ve anormal durumlar konusunda eğitme amaçlı kurulan müze, geniş kafatası koleksiyonuyla ünlü.

Nefesinizi Tutun

Müzede ayrıca, gömüldüğü yerde sabuna dönüşen bir kadın cesedi, 2 kafalı bir çocuk iskeleti gibi diğer korkunç şeyler görmek de mümkün.

Nefesinizi Tutun

San Jose, California'daki The Winchester House Bir cephanelik fabrikasının varisi olan Sarah Winchester'a bir gün falcıya gider.

Nefesinizi Tutun

Falcı, Sarah'ya hayatı boyunca hayaletlerin peşini bırakmayacağını, batıya gidip orda bir ev inşa etmesini ve evin inşaatının ölene kadar devam etmesi gerektiğini söyler.

Nefesinizi Tutun

1884'te başlayan inşaat 38 yıl boyunca, Sarah'nın ölümüne kadar devam eder.

Nefesinizi Tutun

Bugün eve ziyarete gelenler, hayaletlere inanmasalar bile, evde hayalet gördüklerini iddia ediyorlar.

Nefesinizi Tutun

Thelema Manastırı, Sicilya Pagan freskleriyle dolu bu manastır, bir zamanlar dünyanın en ünlü “satanist müstehcen partilerin” mekanıydı. Film yapımcısı Kenneth Anger, manastırın bir filmini yaptı fakat bu film gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. Manastır bugün yıkılmanın eşiğinde.

Nefesinizi Tutun

Mary King's Kilisesi, Edinburgh 17. yüzyılda veba hastalarının içinde ölüme terk edildikleri bu kiliseyi ziyaret edenler, kollarına ve bacaklarına görünmez bir yaratığın dokunduğunu iddia ediyorlar.

Nefesinizi Tutun

Yöre sakinleri bunun anne babası tarafından 1645'te burada terk edilen Annie isimli bir kızın hayaleti olduğuna inanıyorlar.

Nefesinizi Tutun

Edinburgh Kalesi İskoçyanın en büyük turist cazibe merkezlerinden bu kalede çok fazla hayalet olduğu söyleniyor. Bunlardan en ünlüsü kaleye saldırı düzenlediği anda ortaya çıkan hayalet davulcudur.

Nefesinizi Tutun

Doğu Eyalet Islahevi Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde bulunan bu bina mahsupların kendilerini ve dindarlıklarını sorgulamaları için yapılmıştı. Ancak çoğu mahkum tam tersine akli dengesini kaybetti. Bu fasilite kapatıldıktan sonra içerisinden garip sesler duyulduğu da söylentiler arasında.

Nefesinizi Tutun

Point Hicks Deniz Feneri Avustralya´nın doğu kıyısında bulunan bu deniz fenerinin koruyucusu 1947´de gizemli bir şekilde kaybolur. Sonraları bir çok ziyaretçi geceleri korucunun bot seslerini duyduklarını iddia etti.

Nefesinizi Tutun

Londra Kulesi Kulese idam edilen yüzlerce insandan ikisi olan Anne Boleyn ve Lady Jane Grey´in hayaletleri İngiltere´nin en lanetli binasında sık sık görülmekte. Ayrıca 1816´da bir gardiyanın kendisine yaklaşan bir ayının korkusundan ölmesi de anlatılanlar arasında.

Nefesinizi Tutun

Amityville Amityville, New York´ ta bulunan evin eski sahipleri gece vakti çalınan bando sesi, cızırtı, garip kokular bazen de siyah bir yaratığın varlığından söz ediyorlar.

Nefesinizi Tutun

Myrtles Plantasyonu St. Francisville, Louisiana´ da bulunan bu ev ´´Amerika´ nın en lanetli evi´´ olarak da bilinir. Canlanan yağlıboya tablolar, kanlı el izi ve kendi kendine açılıp-kapanan kapıları fenomen lanetleri arasında.

Nefesinizi Tutun

Alcatraz Bir zamanlar dünyanın en sıkı güvenliğine sahip, Al Capone ve Capone ve George Kelly gibi ünlü suçluları barındırmış bu hapishane San Fransisco Körfezi´nde ki adada bulunuyor. Hapishane faaliyeti sonlandırılan mekanı ziyaret edenler çığlıklar, aniden kapanan hücre kapıları veya ayak sesleri duyduklarını iddia ediyorlar.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 03 Haziran 2020 Çarşamba 16:11:24