NEDEN AŞKI ARAMAYI BIRAKTIĞIMIZDA BULURUZ?

5 Eylül 2014 Cuma
1
Neden Aşkı Aramayı Bıraktığımızda Buluruz?
Kolaylıkla partner bulabilen insanların neden genellikle arayış içerisinde olmayanlar olduğunu bilmek ister misiniz?
2
Neden Aşkı Aramayı Bıraktığımızda Buluruz?
Aşk merak uyandıran bir şeydir ve birçok insan aşkı arar. Özellikle kadınlar, biriyle birlikte olma ihtiyacını yoğun olarak hissederler. İnsanların muhtaçlıkları ve ümitsizlikleri, aşka olan hassaslıklarını gösterir. Yalnızca tek bir problem var; muhtaçlık ve ümitsizlik çekici değildir. Kolaylıkla partner bulabilen insanların neden genellikle arayış içerisinde olmayanlar olduğunu bilmek ister misiniz? Konu hakkında birkaç şey öğrenmek için okumaya devam edin:
3
Neden Aşkı Aramayı Bıraktığımızda Buluruz?
Herkesi potansiyel sevgili olarak değerlendirmeyi bırakın. Bir erkek, kadının ümitsizliğini sezebilir. Ve hiç kimse daha ilk buluşmada potansiyel bir hayat arkadaşı olarak değerlendirilmeyi istemez. Bu yüzden biraz rahatlamaya bakın ve kendiniz olun.
4
Neden Aşkı Aramayı Bıraktığımızda Buluruz?
Ümitsizlik, zayıflığın işaretidir. Ümitsizlik ve muhtaçlık, zayıflığın ve düşük özgüvenin işaretleri olarak görülebilirler. Bir kişi, eş bulma konusunda çaresizliğe düştüğünde, konuşurken fazlasıyla ve zamansız bir şekilde şeffaf olduğunu fark etmeyebilir. Daha ilk buluşmanızda, karşınızdakine hayat hikâyenizi ve özel hayatınızı anlatmak zorunda değilsiniz. İnsanın çekiciliğinin bir kısmı, gizemliliğinden gelir.
5
Neden Aşkı Aramayı Bıraktığımızda Buluruz?
Aşk, onu aramayı bıraktığınızda ortaya çıkar. Başka arayışlarla ve işlerle uğraşmaya odaklandığınızda çevrenize kendinden emin bir hava yayarsınız. Kişisel gelişiminize odaklanmanız, sizi yalnızca daha iyi bir insan yapmaz; aynı zamanda da daha iyi bir potansiyel hayat arkadaşı yapar. Bu izlenimi yaratan, kişinin karakteridir ve çekici bir özgüven hissi yaratır.
6
Neden Aşkı Aramayı Bıraktığımızda Buluruz?
Aşkı zorlamamak, daha ödüllendiricidir. Kader aracılığıyla aşık olmak ve iki insanı eşleşmeleri için zorlamamak, partner arayışı içerisinde olmaya kıyasla daha ödüllendirici ve uzun sürelidir. Doğru kişinin hayatınıza şans eseri girmesine izin vermek, herkesi potansiyel "doğru kişi" olarak görmekten daha az yorucudur. Sahte ve zoraki bir şeye kıyasla aşkın sizi bulmasına izin vermek daha az stresli ve daha çok ilahi bir eşleşmedir.
7
Neden Aşkı Aramayı Bıraktığımızda Buluruz?
Aşırıya kaçmaktan, nesnelliğinizi kaybetmeyin. Sürekli bir aşk arayışı içerisinde olmak, yeni tanıştığınız insanlar hakkında objektif olabilme yeteneğinizin körelmesine yol açar. Nesnelliğiniz azaldığında bir insanın sizin için doğru kişi olup olmadığını nasıl ayırt edebilirsiniz ki? Bir süre sonra herkes iyi birer seçenek gibi görünür; çünkü siz öyle olmalarını istiyorsunuz. Doğru kişi olduklarından değil.
8
Neden Aşkı Aramayı Bıraktığımızda Buluruz?
Cazibe kanunları: Kişilik özellikleri bakımından tümüyle kendinize benzeyen birini cezbetmeyi istemek değil; aşkın kendisinin, sizi cezbetmesini istemek, cazibenin kanunudur. Çevrenize yaydığınız enerji, insanlara çekici gelir. Rahat ve pozitif olmak, zamanı geldiğinde mutlaka aşkın size gelmesini sağlayacaktır.
9
Neden Aşkı Aramayı Bıraktığımızda Buluruz?
Aşkı bulmak, bir yük haline gelmemelidir. Aşkın doğal yollarla oluşmasına izin vermek, doğru insanı bulmanızı kesinlikle hızlandıracaktır. Aramayı bıraktığınızda doğru kişi beklenmedik bir şekilde ortaya çıkar. Aşk, bir çeşit yük değil; eğlence olmalıdır. Birinin yalnızca öylesine sizinle birlikte olmak istemesi daha romantik değil mi?
10
Neden Aşkı Aramayı Bıraktığımızda Buluruz?
Sabır, doğru kişiyi karşınıza çıkaracaktır. Ümitsizce aşk arayışı içerisinde olduğunuzda karşılaşacağınız her tür ahmakla çıkma ihtimaliniz çok yüksek. Doğru kişiyi bulmanın anahtarı sabırdır. Aceleci olmak, yanlış kişiye âşık olmak gibi hassas bir duruma sürüklenmenize yol açabilir.
11
Neden Aşkı Aramayı Bıraktığımızda Buluruz?
Bir dahaki sefere arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda rahatlayın, derin bir nefes alın, eğlenin ve kendiniz olun. İnsanların sizden hoşlanmaları için çabalamanıza gerek yok. Bırakın aşk doğal bir şekilde gelsin. Kendinizi tahmin ettiğinizden daha yakın bir zamanda âşık olmuş bulabilirsiniz!
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.