METABOLİZMAYI HIZLANDIRMANIN 5 YOLU

27 Nisan 2019 Cumartesi
Dr. Sinan Akkurt, yaz ayları yaklaşırken kilo vermek isteyenler için metabolizmayı hızlandırmaya yönelik 5 öneri paylaştı.
1
Kahvaltıyı atlamayın
Metabolizmayı Hızlandırmanın 5 Yolu
İş yoğunluğu ya da kalori tasarrufu gibi nedenlerle kahvaltıyı atlamak, sanılanın aksine kilo verdirmez. Araştırmalar bu yaklaşımın kilo alımına neden olacağını tekrar tekrar kanıtlamıştır. Kahvaltıda bilhassa haşlanmış yumurta, yoğurt, peynir ve yulaf ezmesi gibi protein yüklü bir menü tüketmek, sağlıklı kilo verme de en büyük yardımcınız olacaktır.
2
Daha fazla protein tüketin
Metabolizmayı Hızlandırmanın 5 Yolu
Yumurta akı, peynir, yağsız et, tavuk ve balık gibi besinlerde bulunan proteinler, yağ yakımını hızlandırır ve kilo vermenize yardımcı olur.
3
Rafine tahılları hayatınızdan çıkarın
Metabolizmayı Hızlandırmanın 5 Yolu
Ekmek, makarna, kurabiye ve kek gibi rafine tahıllar, aşırı insülin salınımına neden olduğu için kilo aldırır. Unutmayın, aşırı insülin, aşırı yağ demektir.
4
Tam tahıllı besinleri tüketmeye özen gösterin
Metabolizmayı Hızlandırmanın 5 Yolu
Meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar ve kurubaklagiller, kan şekerini bir anda yükseltmediği için fazla kilo alımı, kolon kanseri ve kabızlığın bir numaralı düşmanıdır.
5
Günde 3-4 fincan yeşil çay için
Metabolizmayı Hızlandırmanın 5 Yolu
Yeşil çay, kanser ve kalp hastalığı gibi hastalıklarla savaşmaya yardımcı olmanın yanı sıra kilo verirken de en büyük destekçinizdir. Günde 3-4 fincan taze yapraklardan demlenmiş yeşil çay, size sağlık dolu bir hayat vaat ediyor.
YORUMLAR (4)

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.