MEMOLİ'NİN ANNESİ İSYAN ETTİ!

18 Haziran 2013 Salı
"Neden?"
1
Memoli'nin Annesi İsyan Etti!
Gezi Parkı protestolarına destek verdiği için hedef gösterildiği ve tehdit aldığını söyleyen oyuncu Memet Ali Alabora'nın annesi Betül Arım tepkisini satırlara döktü. İşte bir annenin oğlunun can güvenliği için duyduğu endişe...
2
Memoli'nin Annesi İsyan Etti!
"Sosyal medyayı çok kullanan biri olmadığımdan, olayları 29 Mayıs Çarşamba günü öğrendim. İşten çıkıp Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki bir geceye, ödül almak için katıldım ve oradan 22:30 gibi Gezi Parkı'na gittim..."
3
Memoli'nin Annesi İsyan Etti!
"Daha çok gençlerden oluşan, şarkı söyleyen, halay çeken, muhabbet eden çok güzel insanlarla tanıştım. Ağaçları korumak için biber gazına maruz kaldıklarını duyduğumda gerçekten inanamadım ve hep şunu sordum; “NEDEN, NEDEN?...”
4
Memoli'nin Annesi İsyan Etti!
"Bu arada oğlumun tehdit mesajları aldığını duyduğumda inanamadım ve yine sordum; “NEDEN, NEDEN?”
5
Memoli'nin Annesi İsyan Etti!
"İçinde sevgi barınan biri için bütün dünya bir aileydi benim için. Demek ki aile üyelerinden bazıları sevgiyle büyümemişlerdi. Olsun, ben yine de “Yaradılanı severim Yaradan'dan ötürü” dedim. Endişelendim ama korkmadım, nasıl olsa zamanla her şey anlaşılırdı. Ta ki, Yeni Şafak gazetesinde çıkan habere kadar…"
6
Memoli'nin Annesi İsyan Etti!
"Okudum, algılayamadım, inanamadım, “Yok artık, bu kadar da olamaz” dedim. Ama olmuştu, yazı önümdeydi ve oğlum hedef gösteriliyordu. Bu yazıyı yazan bir kadınmış ama eminim anne değil. Anne olsaydı, bu, rüyamda görsem inanamayacağım yazısını yazamazdı. Anne olsaydı, mutlaka empati yapardı..."
7
Memoli'nin Annesi İsyan Etti!
"Belli ki “Çamur at izi kalsın” demişti ama, Memet Ali'yi hiç tanımadan… Onu tanıyanların hepsine sorsa (özellikle hepsine yazdım), izi kalmayacağını anlardı. İzi kalmaz çünkü Memet Ali, inanın anne olarak söylemiyorum, hayatımda tanığım en şeffaf, en “insan” insanlardan biridir. Diğer özelliklerini ben değil, başkaları söylesin..."
8
Memoli'nin Annesi İsyan Etti!
"Benim içim her konuda rahat, çünkü oğlumu biliyor ve tanıyorum. Ama yarın bu durumdan vazife çıkaran biri olursa, oğlumu suçlayanlar önce Yaradan'a, sonra kendine, topluma ve dünyaya bunun hesabını nasıl verecekler? Bu çok büyük bir günah değil mi? Sadece, bir fidan nasıl yetişir, herkese bunu sormak isterim. Fidan yetiştirmek için anne olmaya gerek yok, bunu anlayabilirsiniz..."
9
Memoli'nin Annesi İsyan Etti!
"Ama çocuğu hayati tehlike içinde olan bir annenin acısını, haykırışını sadece anneler bilir. Yüreğim acıyor."
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.