Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Mehmetcik Böyle Teslim Edildi

04.11.2007 18:22
Mehmetcik Böyle Teslim Edildi

GİZLİ tanık Kıskaç, PKK yöneticisi Yücel Halis'in 1991 yılında Suriye Bekaa'da eğitim aldığını öne sürerek, 1993 yılında PKK'nın Sivas sorumlusu olduğunu iddia etti. Halis'in Sivaslı olduğunu ve CHP'li eski Sosyal Güvenlik Bakanı Ziya Halis'in de yeğeni olduğunu anlatan Kıskaç, Alişer Koçgiri'nin o dönem Sivas'ta görev yapan ve Veli Küçük'ün emrinde çalışan Alay Komutanı M. A. ve İlçe Jandarma Bölük Komutanı Teğmen M. G. tarafından kollandığını ileri sürdü.

Mehmetcik Böyle Teslim Edildi

VELİ Küçük'ün emrindeki komutanlar tarafından korunduğunu öne sürdüğü Yücel Halis'in birçok kanlı baskında yer aldığını anlatan Kıskaç 'Yerlerini bildirmeme rağmen 250 kişilik PKK'lı grubun kaçmasına izin verildi. Kaçanlar arasında Yücel Halis de vardı. Halis. yıllar sonra Ekim 2007'de Gabar'da Bolu Komando Tugayı'nı pusuya düşürerek 13 askeri şehit etti, 13 askerin şehit olduğu 8 erin rehin alındığı eylemi gerçekleştirdi. Bu eylemlerden başka Aktütün baskınında da vardı.

Mehmetcik Böyle Teslim Edildi

Gizli tanık Kıskaç'ın iddiaları hakkında star'a açıklama yapan Ziya Halis, Alişer Koçgiri'nin yeğeni olduğunu ifade ederek ‘1991'de ben Sivas'ta seçim çalışmaları yaptım. Ama Yücel o dönem cezaevindeydi. Yücel ile cezaevindeyken görüştüm. Yücel'in PKK bağlantısı var'' dedi.

Mehmetcik Böyle Teslim Edildi

AKTÜTÜN - OHAL: PKK terör örgütü mensuplarınca Aktütün Karakolu'na yapılan baskınla 17 askerimiz şehit edilmesi üzerine ülkemizde 2002'de kaldırılan OHAL'in yeniden gündeme getirilmesiyle ilgili tarışmalar başlamıştır. Sınır ötesi tezkerenin görüşüldüğü gün Diyarbakır'da polise saldırı meydana geldi. Ertesi gün Terörle Mücadele Yüksek Kurulu olağanüstü toplandı ve OHAL ile ilgili talepler tartışıldı.

Mehmetcik Böyle Teslim Edildi

DAĞLICA - TEZKERE: Sınır ötesi tezkere tartışmaları sürerken 2007'nin Mayıs ayında Ankara Anafartalar Çarşısı'nda canlı bomba eylemi gerçekleşti. 11 Eylül'de Ankara'daki Kurtuluş otoparkında 300 kilo TNT yüklü minibüs bulundu. 29 Eylül'de Şırnak'ın Beşağaç köyünde minibüs taranarak 12 vatandaş öldürüldü.

Mehmetcik Böyle Teslim Edildi

7 Ekim'de Şırnak'taki gezici askeri birlik saldırıya uğradı, 15 asker şehit oldu. Bundan birkaç gün sonra Dağlıca baskını yaşandı. 12 asker şehit düşerken, 8 er kaçırıldı. TSK'ya sınır ötesi operasyon yetkisi veren tezkere 17 Ekim'de meclisten geçti.

Mehmetcik Böyle Teslim Edildi

Terör örgütü yöneticisi Alişer Koçgiri kod adlı Yücel Halis, Dağlıca baskının ardından kaçırılan 8 askerin, PKK şovuyla DTP'li milletvekilleri Aysel Tuğluk, Fatma Kurtulan ve Osman Özçelik'e imza karşılığı teslim edilmesi sırasında kameralar karşısına çıkmıştı. Terörist Halis, 8 askerimizi teslim ettiğine dahil belgeye DTP'li milletvekilleri ile birlikte imza atmıştı. (Star)

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10 Temmuz 2020 Cuma 06:59:00