Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Maceranın 101 Adresi

14.04.2011 15:01
Maceranın 101 Adresi

Kalp atışları hızlanıyor! Nisan ayında National Geograhic Hangisinin sizi heyecanlandırdığına kendiniz karar verin. Kâşif ruhlular için bilinmeyen patikalar, ıslanmaktan korkmayanlara rafting parkurları, yalnız kalmak isteyenler için kamp rotaları ya da rengârenk dünyasıyla sualtı maceraları. Her konunun uzmanlarından alınmış tüyolar, gerekli adres ve telefonlar, güvenliğiniz için almanız gereken tedbirler

Maceranın 101 Adresi

Trekking: Her zorluk derecesinden trekking parkurları Türkiye'nin dört bir yanına yayılmış. Her biri motorlu taşıtlarla kolayca gözden kaçabilecek farklı zenginlikler sunuyor.

Maceranın 101 Adresi

Hiking: Trekking'i fazla zorlu bulanlar Hiking rotalarıyla daha hafif tempolu bir yürüyüşü deneyebilir. Yürümenin daha önce yalnızca gazetede okuduğunuz çevre sorunlarıyla ilgili sizi daha bilinçli hale getirdiğini biliyor muydunuz?

Maceranın 101 Adresi

İşaretli Yollar: Müthiş manzaralar, vahşi ve engebeli araziler, eski yol ağları, heybetli kaleler, manastırlar ve geleneksel yaşamın hüküm sürdüğü köyler... Hitit, Frig ve Lykialıların izlerini süreceğiniz antik yollardan, Kurtuluş Savaşı sırasında kağnıların cephane taşıdığı katır yollarına Türkiye'de 11 adet işaretli yürüyüş yolu bulunuyor.

Maceranın 101 Adresi

Dağcılık: Zirveden ayaklarınızın altında uzanan dünyayı izlemek için zorlu bir yolu göze almalısınız. Ama bazen yolun kendisi, ulaşmak istediğiniz hedeften daha önemli hale gelebilir. Adrenalini artırmak için bütün yapay malzemeleri bir kenara atan bile var. Dağcılık tam da bu tip bir macera ve risk isteğiyle besleniyor.

Maceranın 101 Adresi

Spor Kaya Tırmanışı: Dağcılık kulüpleri aracılığıyla tanışabileceğiniz spor kaya tırmanışı için bolca emniyet önlemine ve biraz da cesarete ihtiyacınız var. Eğer yeni başladıysanız bağlı olduğunuz kulübü gittiğiniz yerle ilgili bilgilendirmeyi unutmayın.

Maceranın 101 Adresi

Bisiklet: Türkiye'de kent yaşamıyla bisiklet henüz Avrupa kentlerindeki kadar iç içe olmasa da, doğaya yaklaştıkça bisiklet parkurları artıyor. Özellikle son yıllarda, doğal ve tarihi güzellikleri pedal çevirirken görmek pek çok alternatif tatil meraklısının aklını çeliyor.

Maceranın 101 Adresi

Kanyon Geçişi: Kanyon geçişi en az dağcılık kadar tecrübe ve performans gerektiren bir spor. Aklınıza gelmeyecek risklerle karşılaşabilirsiniz, o yüzden geçişleri deneyimli rehberler ya da gruplarla gerçekleştirmekte fayda var.

Maceranın 101 Adresi

Rafting: Raft adı verilen botlarla, akış hızı yüksek nehirlerde yapılan bir akarsu sporu olan rafting, deneyimli rehberlerle yapıldığı zaman eğlenceli ve güvenli bir doğa sporu. Zorluk derecesi 1‘den 6'ya kadar sıralanan pek çok rafting parkuru, Türkiye'nin hemen her bölgesine yayılmış.

Maceranın 101 Adresi

Deniz Kanosu: Deniz kanosuyla çıkacağınız bir turda, karadan ulaşımı bulunmayan ıssız koylar, ayak basılmamış plajlar, sizinle yarışan yunuslar, berrak bir deniz ve hatta antik kent kalıntıları sizi bekliyor olabilir. Etrafımızı çevreleyen denizler kadar, yüzlerce göl ve akarsu da keşfedilmeyi bekliyor.

Maceranın 101 Adresi

Dalış: Bir kez merakla size yaklaşan balıkların ve rengârenk mercanların dünyasına girdikten sonra vazgeçmeniz kolay olmayacak. Deneyim kazandıkça batık, akıntı, mağara dalışlarına geçebilir, giderek daha derinleri keşfedebilirsiniz.

Maceranın 101 Adresi

Sörf: Rüzgâr sörfü, kitesörf, SUP veya dalga sörfü... Dalgaların üzerinde dans etmek için seçeneğiniz bol. En büyük dalgayı ararken size yardımcı olacak bütün adresler Maceranın 101 Adresi'nde.

Maceranın 101 Adresi

Yamaç Paraşütü: Bağcıklarınızı sıkı bağlayın! Rüyalarınızdaki gibi gökyüzünü keşfederken ayakkabılarınızdan birini yerçekimine kurban vermek istemezsiniz. Yamaç paraşütü yalnızca havada süzülmenize yarayan bir paraşüt değil, aynı zamanda ciddi mesafeler kat edebilen, yükselip alçalmanıza izin veren bir planör.

Maceranın 101 Adresi

Binicilik: Ata sporumuz binicilik, modern hayatın getirdiği ulaşım kolaylıklarıyla birlikte hayatımızdan uzaklaşmış gibi görünüyor. Ama organize turlar sayesinde at sırtında birkaç saat geçirerek bu geleneği canlandırabilirsiniz.

Maceranın 101 Adresi

Yaban Hayatı Gözlemi: Her geçen gün daha fazla insan kent hayatından bunalıp, doğayı daha iyi tanımanın yollarını arıyor. Tırmanırken, yürürken ya da deniz kanosu yaparken doğanın işleyişini izleyenler kadar, sadece gözlem yapmak için de yollara düşenler var.

Maceranın 101 Adresi

Balon, Oryantiring, Bungee Jumping: Maceranın sınırı yok. Her gün kalp atışlarınızı hızlandıracak yeni yöntemler bulunuyor. Balon, Oryantiring, Bungee Jumping de bunlardan bazıları...

Maceranın 101 Adresi

Maceranın 101 adresi Maceranın 101 Adresi, National Geographic Türkiye Nisan sayısıyla birlikte bayilerde!

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 07 Haziran 2020 Pazar 13:15:40