Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Kurumlar Ne Dedi?

13.09.2010 07:33
Kurumlar Ne Dedi?

Referandumun süreci ve sonucuna ulusal basında yer verildiği kadar uluslar arası basında da geniş yer verildi. Ulusal ve uluslar arası basında yeralan haberlerde, siyasilerin açıklamalrı kadar bazı kurum ve kuruluşlardan gelen açıklamalara da yer verildi. Referandumla ilgili ilk açıklamalar; YARSAV (Yargıçlar ve Savcılar Birliği), MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği), TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve TUSKON (Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu) yaptı.

Kurumlar Ne Dedi?

Yarsav (Yargıçlar ve Savcılar Birliği): Yarsav adına kısa bir açıklama yapan Başkan Emine Ülker Tarhan, “Diktatörlüğe giden yolların taşları düzenlenmiştir” dedi ve Anayasa paketinin tuzaklarla dolu olduğunu iddia etti.

Kurumlar Ne Dedi?

Müsiad (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği): Müsiad adına açıklamayı ise Genel Başkan Ömer Cihad Vardan yaptı. Vardan, ortaya çıkan sonuç hakkında iş dünyasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Referandumun sonucu ekonomide ilerlediğimiz bir dönemde, demokraside de yükselmeye devam edeceğimiz ve bunun da dünyanın ilk 10 ekonomisi içinde yer almamıza önemli katkı sağlayacağı yönündedir.”

Kurumlar Ne Dedi?

Tüsiad (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği): Referandumla ilgili yazılı bir açıklama yapan Tüsiad ise, yeni hazırlanmış tam bir anayasanın önemine vurgu yaptı. Daha önce bu anayasanın gerekliliğinin her fırsatta altını çizdiğini belirten kurum, bu anayasanın “tüm vatandaşlarımızın farklılıklarıyla bir arada yaşama iradesini temsil eden, ileri demokrasilere örnek teşkil edebilecek, vatandaşla iletişim gücü yüksek ve yenilikçi bir toplum sözleşmesi” niteliği taşıması gerektiğini belirtti.

Kurumlar Ne Dedi?

Tuskon (Türk Sanayiciler ve İş Adamları Konfederasyonu): Tuskon kurumu adına açıklamayı da yine başkan Rızanur Meral yaptı, çıkan “Evet” sonucundan memnun bir açıklama yapan Meral, şunları söyledi: Referandumun en önemli sonucu Türk halkının tercihini değişimden, gelişimden ve demokrasiden yana kullanmış olmasıdır. Yükselen demokrasi çıtası iş dünyası, yargı ve Türkiye halkına olumlu şekilde yansıyacaktır. Hazırlayan: Bilal TEYMUR

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29 Mayıs 2020 Cuma 16:47:37