KÜRT KÖKENLİ ÇIKTI

2 Aralık 2008 Salı
1
Kürt Kökenli Çıktı
Bitlis'te eski Mutki Durağı'nda 2 Aralıkta DTP'nin düzenlediği mitingde Türk Bayrağı açan Ersin Ağar, ''Ailemden 5 kişinin şehit edilmesinden dolayı duygularımı dile getirmek için Türk bayrağını açtım'' dedi.
2
Kürt Kökenli Çıktı
Bitlis'te özel bir şirkette çalışan 21 yaşındaki Ersin Ağar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna'nın konuşmasından sonra Türk bayrağını açarak ''Kahrolsun PKK'' şeklinde slogan attığını belirtti.
3
Kürt Kökenli Çıktı
Emine Ayna'nın kendisiyle ilgili ''akli dengesinin yerinde olmadığı'' yönünde açıklamalarla ilgili, Ersin Ağar, şöyle konuştu: ''2 Aralıktaki DTP mitinginde ailemden 5 kişinin şehit olması nedeniyle duygularımı dile getirmek için Türk bayrağı açtım. Ailemden şehit olan insanlar için hem de kardeş kanının artık dökülmemesi için bu eylemi yaptım.
4
Kürt Kökenli Çıktı
Türkiye'de yaşanan terör örgütü PKK olayları yabancı ülkelerin bize oynadığı bir oyundur. Ben Kürdüm ve Kürtlüğümden hiçbir zaman utanmadım. Kürt olduğum için de bugüne kadar hiçbir ayrımcılığa uğramadım. Ben Kürtçe de konuşuyorum, Kürtçe müzik de dinliyorum. Bunları yaptığım için 'sen Kürtsün' diye kimse bir şey yapmadı. Emine Ayna'ya şunu söylemek istiyorum; 'Ben deli değilim, bunu raporlarla beyan edebilirim. Kimsenin etkisi altında kalmadım'. Ben orada kötü bir şey de yapmadım
5
Kürt Kökenli Çıktı
DTP Genel Başkanı Emine Ayna ve beraberindeki heyet seçim gezisi çercevesinde Bitlis Güroymak, Tatvan'da partililerle buluştu. DTP Genel Başkanı Emine Ayna'nın Bitlis'te konuşmasının ardından elinde Türk bayrağı bulunan bir genç DTP'lilerin arasına girerek 'Kahrolsun PKK' sloganı attı. Genç linc edilmek istenirken polis tarafından kurtarıldı.
6
Kürt Kökenli Çıktı
Bitlis'te eski Mutki Durağı'nda 2 Aralıkta DTP'nin düzenlediği mitingde Genel Başkan Emine Ayna'nın konuşmasının ardından elinde Türk bayrağı bulunan Ersin Ağar DTP'lilerin arasına girip eliyle ülkücü işareti yaparak 'Kahrolsun PKK' sloganı atmıştı. Genç linc edilmek istenirken polis tarafından kurtatılmıştı.
7
Kürt Kökenli Çıktı
8
Kürt Kökenli Çıktı
9
Kürt Kökenli Çıktı
10
Kürt Kökenli Çıktı
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.