KÜRDÜM DEDİĞİ İÇİN O AFİŞLERİ ASTIM

3 Aralık 2008 Çarşamba
1
Kürdüm Dediği İçin O Afişleri Astım
Hatay'ın İskenderun İlçesi Belediye Başkanı Demokrat Parti'li (DP) Mete Aslan'ın, Türkiye haritası ve fotoğrafının da yer aldığı, ‘Bu vatan bizim. Ya sev, ya terk et' yazılı afişleri tartışmalara neden oldu.
2
Kürdüm Dediği İçin O Afişleri Astım
Hatay'ın İskenderun ilçesi Belediye Başkanı Mete Aslan, sokak panolarına astıkları ''Bu vatan bizim, ya sev ya terk et'' yazılı ve kendi fotoğrafları bulunan pankartların arkasında olduğunu belirtti.
3
Kürdüm Dediği İçin O Afişleri Astım
Mete Aslan, konuyla ilgili makamında düzenlediği basın toplantısında, bazı kişi ve kurumların kendisini provokatörlükle suçladığını, afişlerin ilçede geçen hafta şehit edilen polisler ve DTP mitingi ile bağlantılı olduğu iddialarının ise gerçek olmadığını, çünkü, panolardaki ilanların çok daha önce hazırlanıp, asıldığını bildirdi.
4
Kürdüm Dediği İçin O Afişleri Astım
Afişlerin ilk asıldığı zaman hiç kimsenin karşı çıkmadığını ifade eden Aslan, ''Ne zaman, 2 şehit verdik, ardından DTP 6 Aralıkta miting yapacağını söyledi, bu afiş değer kazanmaya başladı'' dedi.
5
Kürdüm Dediği İçin O Afişleri Astım
''Bir televizyon programındaki tartışmada eski Bakanlardan Şerafettin Elçi, göğsünü gere gere Kürt olduğunu artık söylediğini belirtti. Elbette bunu söylemesinden kimse rahatsız değil. Bu memlekette Kürt, Arap, Çerkez herkes yaşıyor. Ama bizim bildiğimiz bir şey bu memlekette tek devlet var. Biz ulus devletiz. Biz ABD değiliz.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler