KORKUTAN ÇUKURLAR

24 Haziran 2013 Pazartesi
Dünya adım adım deliniyor mu?
1
Korkutan Çukurlar
Dünyanın farklı yerlerinde meydana gelen ve arabaları, ağaçları birden bire yutan çukurlar insanları tedirgin ediyor. İşte komplo teorilerine neden olan, dünyanın farklı yerlerinde meydana gelmiş çukurlar...
2
Korkutan Çukurlar
Schmalkalden kasabasında birdenbire oluşan ve bir otomobili yutan yaklaşık 40 metre derinliğindeki çukur, mahalle sakinleri arasında korkuya neden oldu.
3
Korkutan Çukurlar
Tropik fırtına Agatha'nın Guatemala'da açtığı bu 60 metrelik çukur 3 katlı bir binayı yutmuştu. Dünyanın çeşitli yerlerinde birdenbire oluşan çukurlarla ilgili komplo teorileri de giderek artmaya başladı.
4
Korkutan Çukurlar
Agatha'nın açtığı deliğin tam olarak nasıl meydana geldiği hala bilinmiyor; ama bazıları 2007'de ve Mayıs ayında Guatemala'da açılan deliği, ülkenin arızalı kanalizasyon sistemine bağlıyor.
5
Korkutan Çukurlar
Çin'de ise arkası arkasına ortaya çıkan bu deliklerden sonra, dünyanın sonunun geleceğine inanlar bunların hepsinin kıyamet alameti olduğunu söylemeye başladı.
6
Korkutan Çukurlar
Tüm bu deliklerin 2012'de evrenin boyut değiştirmesiyle bağlantılı olduğunu düşünenler çok. Hatta bazıları dünyanın sonu geldiğinde bu deliklerden uzaylıların çıkacağına inanıyor.
7
Korkutan Çukurlar
Çoğu insan fırtına ya da deprem sonrası oluşan bu deliklerin neden bu kadar düzgün ve yuvarlak olduğuna anlam veremiyor. İnsan eliyle yapılması mümkün olmayan deliklerin oluşum nedeni hakkında mantıklı hiçbir açıklama olmadığını düşünenlerin sayısı da oldukça fazla.
8
Korkutan Çukurlar
Çin'in Anhui bölgesinde bir yolun aniden çökmesi sonucu ortaya çıkan bu deliğe bir taksi ve üç de motosiklet düşmüştü.
9
Korkutan Çukurlar
Dünyanın en büyük su dolu deliği, 335 metre derinliğinde olan bu karstik boşluk Meksika'nın Yucatan yarımadasında bulunuyor.
10
Korkutan Çukurlar
2010 yılında dünyanın en tuzlu suyunun ve en alçak noktasının birarada olduğu Lut Gölü'ndeki Ölü Deniz kıyısında işte bu delik oluştu. Çevreciler, Ölü Deniz çevresinde oluşan bu delikleri su seviyesinin azaltmasına bağlıyor.
11
Korkutan Çukurlar
Arizona'da çökme nedeniyle oluşan delikler.
12
Korkutan Çukurlar
2001'de Yeni Zelanda'nın Kuzey Adası'nda oluşan bu delik de bir evi yutmuştu. Eski bir maden kuyusunun çökmesiyle oluşan 15 metre derinliğindeki deliğe düşen evde bulunan beş kişilik aile şans eseri kurtulmuştu.
13
Korkutan Çukurlar
2001 yılında Norwich'de bir evin bahçesinde oluşan 15 metrelik çukur.
14
Korkutan Çukurlar
2009'da Çin'in Jiangsu bölgesinde yaya geçidi aniden çökmüş ve çukur oluşmuştu.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler