KOLTUK ALTINIZDAKİ BELİRTİLER CİDDİ HASTALIKLARA İŞARET EDİYOR!

24 Kasım 2017 Cuma
Koltuk altınızın genel sağlığınız hakkında birçok belirti verdiğini ve bu belirtilerin çeşitli ciddi hastalıklara işaret ettiğini biliyor muydunuz? İşte koltuk altınızın sağlığınız hakkında söyledikleri…
1
Koltuk Altınızdaki Belirtiler Ciddi Hastalıklara İşaret Ediyor!
Koltuk altı bölgesi bakım ve temizliğine dikkat edilmesi gereken vücudumuzun önemli bölgelerinden bir tanesidir. Koltuk altı bölgesinde bulunan ter bezleri sayısı nedeniyle çeşitli kokuların oluşmasına sebebiyet verebilir. Ancak koltuk altı bölgesinde oluşan ter kokusun veya normal karşılayacağınız küçük belirtiler ciddi hastalıkların işareti olabilir.
2
Kötü koku
Koltuk Altınızdaki Belirtiler Ciddi Hastalıklara İşaret Ediyor!
Koltuk altının kötü kokması çoğu insanda rastlanan bir durumdur ve hepimiz bu durumu daha önceden deneyimlemişizdir. Ancak koku kalıcı ve keskin olmaya devam ediyorsa bu durum tirotlerinizde var olan bir probleme işaret ediyor olabilir. Eğer aseton kokusu veya çürümüş meyve kokusu alıyorsanız bu durumda diyabetiniz ya da diyabet başlangıcınız olabilir.
3
Kaşıntı
Koltuk Altınızdaki Belirtiler Ciddi Hastalıklara İşaret Ediyor!
Koltuk altı bölgesinde tüylerin çıkmaya başlaması kaşınma sorununa neden olabilir. Genellikle jilet ve bıçakların kullanılması zamanla o bölgede kaşıntının meydana gelmesine sebebiyet verebilir. Ancak her kaşıntı da aynı değildir. Kaşıntıya kırmızılıklar ve ölü hücrelerde dahil olmaya başladıysa sağlığınız açısından tehlikeli bir durum olabilir. Koltukaltı kaşıntısının uzun süreli olması mantar enfeksiyonlarına işaret eder.
4
Koltuk altında ağrı
Koltuk Altınızdaki Belirtiler Ciddi Hastalıklara İşaret Ediyor!
Koltuk altında meydana gelen sancı ve belirsiz ağrılar. Lenf nodlarının büyümesi anlamına gelebilir. Bu durum ilerleyen zamanlarda o bölgede lezyon görülmesine hatta kanser hastalıklarının da işareti olabilir.
5
Koltuk altında meydana gelen şişlikler
Koltuk Altınızdaki Belirtiler Ciddi Hastalıklara İşaret Ediyor!
Koltuk altın bölgesinde görülen şişlikler ve yumrular lenf nodlarının büyümesi sonucunda oluşabilir. Bu durumun deri yüzeyine kadar çıkması orda iltihabik bir durumun varlığına işaret ederek lenf kanseri, meme kanseri ve cilt kanserine işaret ediyor olabilir. Koltuk altı bölgesinde meydana gelen bu oluşum uzman bir hekime danışılarak muhakkak araştırılmalıdır.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler