KAZADAN SONRA

27 Mart 2009 Cuma
1
Kazadan Sonra
KAHRAMANMARAŞ'ın Göksun İlçesi'nde Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu dahil 6 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından her geçen gün yeni detaylar ortaya çıkıyor, iddialar ve şüpheler de artıyor. Bugün DHA'ya konuşan BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve parti avukatı Kemal Yavuz, helikopter kazasında Yazıcıoğlu'nun cep telefonundan 112 Acil Servis'in arandığını ancak görüşme yapılamadığı, hattın kesilmiş olabileceğini söyledi.
2
Kazadan Sonra
Cesedine en son ulaşılan gazeteci İsmail Güneş'in fotoğraf makinası, kamerası ve laptopu da savcılık incelemesi tamamlanarak bağlı bulunduğu İhlas Haber Ajansı'na teslim edildi, ancak içeriği açıklanmayan fotoğrafların depolandığı flash karta savcılık el koydu.
3
Kazadan Sonra
Helikopter kazasıyla ilgili partisi adına Kahramanmaraş'ta sürdürülen soruşturmayı takip eden Avukat Kemal Yavuz kazayı 112 Acil Servisi'ni arayarak duyuran İsmail Güneş'in bu görüşmeden sonra İHA Genel Merkezi'ni aradığını, ardından de kendisinin telefon numarasını alarak İsmail Güneş'i arayarak yaklaşık 5 dakika konuştuğunu, bu görüşmede gazetecinin kendisine “Bir tanesi yaşıyor o da can çekişiyor” dediğini anlattı.
4
Kazadan Sonra
Güneş'i tekrar aradığında telefonun önce meşgul sonra da kapalı olduğunu anlatan Yavuz, ayrıca, bu konuşmaların ardından Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun da cep telefonuyla 112 Acil Servis'in arandığını ancak görüşme yapılamadığını söyledi.
5
Kazadan Sonra
Enkazın bulunduğu dağ silsilesinde yer alan Tüllüce Tepesi'ndeki Turkcell'e ait baz istasyonundan Muhsin Yazıcıoğlu'nun telefonundan 112 Acil Servis'e sinyal gönderildiğinin saptandığını öne süren Yavuz, “Bu aramayı da İsmail Güneş'in yaptığını düşünüyoruz. Ancak, enkazın bulunduğu noktanın 100 metrekare çevresinde telefon irtibatı sağlanmıyor.
6
Kazadan Sonra
İsmail Güneş'in kendi telefonunun şarjı bittikten sonra Muhsin beyin telefonunu da alıp, 112'yi aradığını, ancak bu arada kurtulmak için enkazdan uzaklaştığı için bağlantı sağlayamadığını düşünüyoruz. Ama, şu ana kadar kimin telefonu bulundu, hangisi nerdeydi bu konular netleşmedi. Savcılık soruşturmayı yürütüyor” dedi.
7
Kazadan Sonra
Kemal Yavuz, 112 ile son konuşmalarını bütün Türkiye'nin TV'lerden dinlediği gazeteci İsmail Güneş ile kendisinin de yaklaşık 5 dakika süren görüşmesini şöyle özetledi: Kemal Yavuz (KY): Başkan'a ne oldu İsmail Güneş (İG): Öldü, Başkan parçalandı, eks oldu
8
Kazadan Sonra
KY: Başkan ne yapıyor İG: (Sesi yükseliyor heyecanlanıyor) Parçalandı, öldü eks oldu dedim ya. Aha şurda yatıyor. KY: Nerdesiniz? İG: Yerimizi tarif edemem bir yer görünmüyor KY: Etrafına iyi bak bakalım, sizi bulmamız için İG: Biz dağın zirvesine çok yakınız. Bulunduğumuz yer çok meyilli dağılmış' dedi.
9
Kazadan Sonra
KY: Başkan ne yapıyor İG: (Sesi yükseliyor heyecanlanıyor) Parçalandı, öldü eks oldu dedim ya. Aha şurda yatıyor. KY: Nerdesiniz? İG: Yerimizi tarif edemem bir yer görünmüyor KY: Etrafına iyi bak bakalım, sizi bulmamız için İG: Biz dağın zirvesine çok yakınız. Bulunduğumuz yer çok meyilli KY: Kar var mı?
10
Kazadan Sonra
KY: Kar var mı? İG: Kar yok sis ve tipi var. KY: Taşlık, ormanlık mı nasıl bir yer İG: Tipi var hiç bir yer göremiyorum KY: Senden başka yaşayan var mı? İG: Bir tanesi yaşıyor o da can çekişiyor. İG: O ölmek üzere ben de öleceğim. Çünkü kanamam var. Kan kaybından ben de öleceğim. Yetişin muhakkak kurtarın KY: Bu numaraya dikkat et. Seni tekrar arayacağım. Telefona mutlaka bak, sizi bulmamız için.
11
Kazadan Sonra
Avukat Kemal Yavuz, Ergenekon soruşturmasının gizli tanığı olduğu iddia edilen Muhsin Yazıcıoğlu'nun sırdaşı olduğunu, kendisiyle her türlü değerlendirmeyi yaptığını ancak bu konuda hiç konuşmadıklarını söyledi.
12
Kazadan Sonra
Kemal Yavuz, Hrant Dink suikastının azmettiricilerinden Yasin Hayal'in duruşmaya çıkarken “Yaşasın BBP, yaşasın Alperen Ocaklar” sloganından Genel Başkan'ın çok rahatsız olduğunu ifade ederek, “Gelişmelerin her zerresini biliyorum. Genel Başkan, bu olaydan çok muzdaripti” diye konuştu.
13
Kazadan Sonra
.
14
Kazadan Sonra
15
Kazadan Sonra
16
Kazadan Sonra
17
Kazadan Sonra
18
Kazadan Sonra
19
Kazadan Sonra
20
Kazadan Sonra
21
Kazadan Sonra
22
Kazadan Sonra
23
Kazadan Sonra
24
Kazadan Sonra
25
Kazadan Sonra
26
Kazadan Sonra
27
Kazadan Sonra
28
Kazadan Sonra
29
Kazadan Sonra
30
Kazadan Sonra
31
Kazadan Sonra
32
Kazadan Sonra
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler