KAHVALTI GEVREĞİNDE KANSER TEHLİKESİ!

4 Temmuz 2018 Çarşamba
İngiltere'de Gıda Denetim Kurulu'nun yaptığı araştırmalara göre kahvaltı gevreği içinde yer alan ‘akrilamid' isimli madde kansere yol açıyor. Kahvaltı gevreği dışında farklı besin türlerinde de yer alan bu maddenin etkileri neler, gelin birlikte göz atalım.
1
Kahvaltı Gevreğinde Kanser Tehlikesi!
Sabahları kahvaltı yerine mısır gevreği tercih edenlerdenseniz sizler için kötü bir haberimiz var. Yapılan araştırmalar mısır gevreği içinde yer alan maddenin kanser riski taşıdığını ortaya koyuyor. Uzak durulması gereken besin türleri neler, göz atmadan geçmeyin.
2
Kanser tehlikesi saçıyor!
Kahvaltı Gevreğinde Kanser Tehlikesi!
İngiltere'de Gıda Denetim Kurulu tarafından yapılan araştırmalara göre mısır gevreği içinde yer alan ‘akrilamid' isimli madde kanser tehlikesi saçıyor.
3
Sadece mısır gevreğinde bulunmuyor
Kahvaltı Gevreğinde Kanser Tehlikesi!
Tümör riski taşıyan ‘akrilamid' isimli madde mısır gevreğinin yanı sıra patates cipsleri ve bebek mamalarının da içinde fazlaca bulunuyor. Kurul tarafından uyarıla göre ailelerin çocuklarına altın renginde daha koyu renkte bir besin vermemesi öneriliyor.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler