KADININ KOLUNDAKİ YARASINI SIKAN DOKTORLAR ŞOKE OLDU

1 Nisan 2017 Cumartesi
46 yaşındaki kadının kolundaki yaranın içinden çıkanlar doktorları bile hayrete düşürdü.
1
Kadının Kolundaki Yarasını Sıkan Doktorlar Şoke Oldu
Fildişi Sahili''nde tatil yaptıktan sonra evine dönen ismi belirtilmeyen bir kadın, kolundaki ağrıyla doktora gitti. Doktorlar kolunda enfeksiyon olduğunu ancak zararsız bir böcek ısırığı olduğunu söyleyerek antibiyotik yazdı. Daily Mail''de yayınlanan habere göre 46 yaşındaki kadının ağrısı ertesi gün daha da artınca tekrar hastanenin yolunu tuttu. Yapılan testler sonucunda sıradan bir cilt enfeksiyonu olmadığı anlaşıldı.
2
Kadının Kolundaki Yarasını Sıkan Doktorlar Şoke Oldu
Kadının yarasının içinde bir şeyler hareket ediyordu. Doktorlar birkaç tane larvanın kadının derisini oyarak koluna girdiğini fark etti. Yaraları sıktıklarında insan eti yiyen Afrika'ya özgü tumbu sineğinin larvaları çıktı. Dişi tumbu sineği yumurtalarını nemli giysilerin veya havluların üstüne bırakır. Bu kumaşlar insan derisiyle temas ettiğinde yumurtalar derinin içine nüfuz eder. 2-3 gün içinde larvalar derinin içinde yumurtadan çıkar.
3
Kadının Kolundaki Yarasını Sıkan Doktorlar Şoke Oldu
Doğduktan sonra nefes almak için havaya ihtiyacı olan larvalar eti yiyerek dışarı çıkmak için yol yaparlar. Bu da ciddi ağrı ve irritasyona neden olur. Doktorlar ilk başta sinekleri sıkarak çıkarmaya çalıştı ancak inatçı larvalar bir türlü çıkmayınca operasyonla alındı. Operasyonu başarıyla geçen kadına antibiyotik verildikten sonra tamamen iyileşti.

Diğer Galeriler