Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Kadın Suçlular

22.02.2012 18:35
Kadın Suçlular

1910 ile 1930 arasında çekilen bu kareler, o dönemde Avustralya'daki sosyal hayatı ve özellikle de kadınların rolünü anlamak açısından çok önemli...

Kadın Suçlular

DOROTHY MORT: Mort, 21 Aralık 1921'de kendisinden ayrılmak isteyen genç sevgilisi Dr. Claude Tozer'ı öldürdü. O sırada 32 yaşında olan Mort, başarısız bir intihar girişiminin ardından yakalandı.

Kadın Suçlular

CLARA RANDALL: Randall, Bondi'de bulunan evine hırsız girdiği ve mücevherlerinden bir kısmının çalındığı gerekçesiyle polise şikayette bulundu. Daha sonra Randall'ın mücevherlerini rehin verdiği ortaya çıktı. Randall, 18 ay hafif angarya cezasına çarptırıldı.

Kadın Suçlular

EDITH ASHTON: Ashton hem evinde gizli gizli kürtaj operasyonları gerçekleştiriyor hem de hırsızlık yapıyor ve çalıntı mal satıyordu. Medyanın “sosyal bir kişilik” olarak nitelendirdiği 37 yaşındaki kadının kürtaj sırasında iki kadının ölümüne sebep olduğu iddia ediliyordu.

Kadın Suçlular

ADA MCGUINNESS: Hargreave'de yaşayan McGuinness'in Avustralya'nın en azılı kokain satıcılarından biri olduğu iddia edildi.

Kadın Suçlular

HAZEL MCGUINNESS: Ada McGuinness'in kızı Hazel da aynı zamanda, benzer suçlamalarla mahkemeye çıkarıldı ancak kefaletle serbest bırakıldı.

Kadın Suçlular

FAY WATSON: Yeni Güney Galler Polis Gazetesi'nde 1928 yılında haber olan Watson, Darlinghurst'te bir evde tutuklandı. Watson kokain taşımaktan suçlu bulundu ve 10 sterlin cezaya çarptırıldı.

Kadın Suçlular

VERA CRICHTON: İki kadınla birlikte üçüncü bir kadının düşük yapmasına neden olmakla suçlanan Crichton'a ceza verilmedi ancak üç yıl içinde mahkemeye çağırılıp cezalandırılabileceği söylendi.

Kadın Suçlular

E. WALKER: Walker hakkında hiçbir şey bilinmiyor ancak pejmürde kılığı dolayısıyla evsiz olduğu tahmin ediliyor.

Kadın Suçlular

ELIZABETH SINGLETON: Birçok kez para karşılığı seks yapmaktan suçlu bulunan Singleton, polis kayıtlarında sıradan bir hayat kadını olarak nitelendiriliyordu. Long Bay'de hapse atılan Singleton'a verilen cezanın detaylarıyla ilgili bilgilere erişilemiyor.

Kadın Suçlular

ELIZABETH RUDDY: Andrew Foley isimli bir kişinin evinden hırsızlık yapmakla suçlanan Ruddy, 12 ay ağır angarya cezasına çarptırıldı.

Kadın Suçlular

EUGENIA FALLENI: Harry Crawford takma adıyla erkek kılığında dolaşan Falleni, 1913 yılında Annie Birkett isimli dul bir kadınla evlendi. Falleni'nin Birkett'i öldürmesi medyada büyük olay oldu. Falleni, gazetelerde “erkek-kadın” katil olarak nitelendirildi.

Kadın Suçlular

JESSIE LONGFORD: Dönemin tanınmış hırsızlarından, 30 yaşındaki Longford, efsanevi gizli polis Constable CJ Chuck tarafından yakalandı. Chuck suçlular arasında “The Shadow” (Gölge) olarak biliniyordu.

Kadın Suçlular

ANNIE MATTHEWS: Bu yaşı geçkin suçlu hakkında bilinen tek şey 634LB sabıka numarasıyla 3 Temmuz 1924'te tutuklanmış olduğu.

Kadın Suçlular

DORIS POOLE: Poole, kıyafet ve mücevher çalmak suçlamalarıyla Newtown Polis Mahkemesi'nin önüne çıkarıldı. Daha önce de Kuzey Sydney'de benzer bir suçla yargılanan Poole'a altı aylık hafif angarya cezası verildi.

Kadın Suçlular

JEAN WILSON: Hırsızlıktan defalarca hüküm giyen 23 yaşındaki Wilson, kolayca paraya dönüştürebileceği için mücevher çalmayı tercih ediyordu. Wilson ayrıca işverenini de soymuş ve 12 ay hapis yatmıştı.

Kadın Suçlular

AMY LEE: Mahkemede, “Kokain bağımlılığı kurbanı olana kadar hoş bir kızdı” diye nitelendirilen 41 yaşındaki Lee'nin kuru, lekeli cildi de uyuşturucu kullandığının bir işareti gibi.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 07 Haziran 2020 Pazar 13:01:50