İZMİR'DE 12 EYLÜL SERGİSİ

12 Eylül 2009 Cumartesi
1
İzmir'de 12 Eylül Sergisi
İZMİR 78'liler Dayanışma ve Araştırma Derneği tarafından hazırlanan ‘12 Eylül'ü sergiliyoruz' etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen sergi, Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi Avlusu'nda açıldı.
2
İzmir'de 12 Eylül Sergisi
Çok sayıda İzmirlinin katıldığı etkinlikte sergilenen Alime Mitap resimleri, İsmail Cem Özkan ve Mustafa Yıldız karikatürleri, Mehmet Özer ve Mehmet Çağlarer'in fotoğrafları ile 12 Eylül sonrası idam edilen gençlerin son mektupları, 12 Eylül dönemi işkence canlandırmaları ve ‘Sahibini arayan Mamak Kadınları'nın mektupları' ilgiyle izlendi.
3
İzmir'de 12 Eylül Sergisi
Sergi açılışında bir konuşma yapan Seda Yelbuğa, 12 Eylül'ün 29'ncu yılı programının bir parçası olan sergi, panel, söyleşi ve film gösterilerinin İzmir Büyükşehir, Konak ve Balçova Belediyeleri katkılarıyla 17 Eylül'e kadar devam edeceğini söyledi.
4
İzmir'de 12 Eylül Sergisi
Yelbuğa, “Henüz hiç de uzak olmayan bir geçmişin unutulmamasını sağlamaya, yaşananları hatırlamaya bir davet olan etkinliklerimiz 12 Eylül'ün yargılanması, Anayasa'nın geçici 15'nci maddesinin kaldırılması, 12 Eylül'ü özendiren isimlerin okul, meydan, cadde gibi toplumsal alanlardan kaldırılmasına yönelik eylemlerimizle paralel olarak sürdürülecektir” dedi.
5
İzmir'de 12 Eylül Sergisi
Yelbuğa konuşmasının ardından 12 Eylül işkence canlandırmalarının bulunduğu ve etrafının kapalı olduğu bölüme çocukların sokulmamasını istedi. Kokteyl, Turan Şengül ve arkadaşlarının müzik dinletileri eşliğinde sürdü.
6
İzmir'de 12 Eylül Sergisi
7
İzmir'de 12 Eylül Sergisi
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler