İŞTE YENİ KABİNE

2 Mayıs 2009 Cumartesi
1
İşte Yeni Kabine
Sadullah Ergin (ADALET BAKANI) 1964 yılında Antakya'da doğdu. İlk ve orta öğretimini Antakya'da yaptı.Uludağ Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilgiler Fakültesinde 1 yıl okudu. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1987 de mezun oldu. 1999 yılındaki seçimlerde Hatay Merkez Belediye başkan adayı oldu. 3 Kasım 2002 tarihinde Hatay milletvekili olarak parlemento'ya girdi.Halen AK Parti Grup Başkanvekilliği görevini yürüten Ergin evli ve 3 çocuk Babasıdır.
2
İşte Yeni Kabine
Cevdet Yılmaz (DEVLET BAKANI) Cevdet Yılmaz, 1 Nisan 1967'de Bingöl'de doğdu. Bürokrat; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü birincilikle bitirdi. Yüksek lisansını ABD Denver Üniversitesi uluslararası ilişkilerde; doktorasını Bilkent Üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetiminde tamamladı. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.
3
İşte Yeni Kabine
Bülent Arınç (BAŞBAKAN YARDIMCISI) Bülent Arınç, 1948 yılında Bursa'da doğdu. Manisa Lisesi'nden mezun olan Arınç, 1970 yılında Ankara Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Manisa'da uzun süre serbest avukatlık yaptı. Üniversite yıllarından itibaren siyasetle uğraşan, gençlik kolları başkanlığı yapan Bülent Arınç, il başkanlığı görevinde de bulundu. Arınç, 19 Kasım 2002'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına seçildi. Bülent Arınç, evli ve iki çocuk babası.
4
İşte Yeni Kabine
Ömer Dinçer (ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI) Ömer Dinçer, 10 Eylül 1956'da Karaman'da doğdu.Öğretim Üyesi; Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Yönetimi ve Politikası Bölümü'nü bitirdi. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında 1988'de Doçent, 1994'te Profesör oldu. 1993'te ABD Drexel Üniversitesi'nde misafir araştırmacı olarak çalışmalar yaptı. Dinçer, evli ve 3 çocuk babasıdır.
5
İşte Yeni Kabine
Taner Yıldız (ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI) Taner Yıldız, 3 Nisan 1962'de Yozgat Devecipınar'da doğdu. Elektrik Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Kayseri Elektrik Üretim Şirketi'nin Yönetim Kurulu Üyesi, Kayseri ve Civarı Elektrik TAŞ'nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görev yaptı. 22. Dönem Kayseri Milletvekili. İngilizce bilen Yıldız, evli ve 4 çocuk babasıdır.
6
İşte Yeni Kabine
Nihat Ergün (SANAYİ VE TİCARET BAKANI) Nihat Ergün, 14 Eylül 1962'de İzmit Çınarlı'da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Şahizer'dir. İktisatçı, Yönetici ve Yönetim Danışmanı; Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ni bitirdi. Derince Belediye Başkanlığına seçilerek bu görevi yürüttü. 22. Dönem Kocaeli Milletvekili. İngilizce bilen Ergün, evli ve 4 çocuk babasıdır.
7
İşte Yeni Kabine
Selma Aliye Kavaf (DEVLET BAKANI) Selma Aliye Kavaf, 1 Temmuz 1962'de Denizli'de doğdu. Babasının adı Niyazi, annesinin adı Gülseren'dir. Öğretmen; Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'ni bitirdi. Öğretmen olarak görev yaptı. İngilizce bilen Kavaf, evli ve 1 çocuk annesidir.
8
İşte Yeni Kabine
Mustafa Demir (BAYINDIRLIK VE İSKAN BAKANI) Mustafa Demir, 18 Ocak 1961'de Trabzon Salpazari'nda doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Safiye'dir. Mimar; Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi. Özel sektörde çaliştı. Türkiye Emlak Bankası AŞ'de Fen Eksperliği görevinde bulundu. Samsun'da mimarlik, inşaat müteahhitliği ve ticaret işiyle uğraştı. 22. Dönem Samsun Milletvekili. yaptı. Demir, evli ve 5 çocuk babasıdır.
9
İşte Yeni Kabine
Ahmet Davutoğlu (DIŞİŞLERİ BAKANI) Davutoğlu, 1959 yılında Konya Taşkent'te doğdu. Orta öğretimini İstanbul Erkek Lisesinde tamamlayan Davutoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Siyaset Bilimi bölümlerinden mezun oldu. Davutoğlu'nun sayıda eseri bulunuyor. Bir süredir Başbakan Erdoğan'ın dış politika danışmanlığını sürdüren Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı görevini Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı'na atanan Ali Babacan'dan devralacak.
10
İşte Yeni Kabine
Cemil Çiçek Başbakan Yardımcısı AKP'nin değişmez bakanlarından. Başbakan Yardımcılığı'ndan önce Adalet Bakanlığı da yaptı. Adı görevden alınacak bakanlar arasında sayılıyordu. Kabinedeki ANAP kökenli tek bakan kaldı.
11
İşte Yeni Kabine
Faruk Çelik
12
İşte Yeni Kabine
Ömer Dinçer
13
İşte Yeni Kabine
Zafer Çağlayan
14
İşte Yeni Kabine
Faruk Nafiz Özak
15
İşte Yeni Kabine
Selma Aliye Kavaf
16
İşte Yeni Kabine
Mehmet Aydın
17
İşte Yeni Kabine
Beşir Atalay
18
İşte Yeni Kabine
Hayati Yazıcı
19
İşte Yeni Kabine
Ali Babacan
20
İşte Yeni Kabine
Mehmet Şimşek
21
İşte Yeni Kabine
Vecdi Gönül
22
İşte Yeni Kabine
Bülent Arınç
23
İşte Yeni Kabine
Nimet Çubukçu
24
İşte Yeni Kabine
Binali Yıldırım
25
İşte Yeni Kabine
Taner Yıldız
26
İşte Yeni Kabine
Nihat Ergün
27
İşte Yeni Kabine
Mehdi Eker
28
İşte Yeni Kabine
Ertuğrul Günay
29
İşte Yeni Kabine
Recep Akdağ
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler