İŞTE TÜYLER ÜRPERTEN TELSİZ KONUŞMALARI!

17 Ekim 2008 Cuma
1
İşte Tüyler Ürperten Telsiz Konuşmaları!
Emniyet unsurlarınca terörist gruplara süratle ateşle karşılık verildiğini belirten Tuğgeneral Gürak, ayrıca, tabur merkezindeki destek silahları ve Şırnak bölgesinde konuşlu kobra helikopterleri ile terörist grupların yoğun bir şekilde ateş altına alındığını kaydetti.
2
İşte Tüyler Ürperten Telsiz Konuşmaları!
-Helikopterler geldikten sonra tepenin güneydoğu yamaçlarında çukura girdik, 3 ölü daha verdik. Havan atışlarıyla sıkıştık, daha sonra kobraların gelmesiyle diğer grupla irtibatımız kesildi. 10 dakika önce buluştuk ve kayıp sayısı 34, 6 kişiden biri yaralı, telsizin bataryası zayıf, karşımızda 3-4 kol var. Sayıca bizden üstün olduklarından geri çekiliyoruz.
3
İşte Tüyler Ürperten Telsiz Konuşmaları!
-Onay geldi geri çekiliyoruz. -6 kişi yaralı -Yaralıyla sınırdan geçemezsiniz onu da halledin, -Dere yatağından çıktık, ölen arkadaşlardan 11 tanesini sakladık, 24 tane kaybımız var.
4
İşte Tüyler Ürperten Telsiz Konuşmaları!
Tuğgeneral Gürak, 15 Ekimde tespit edilen daha büyük telsizlerin konuşmasında da olayı teyit niteliğinde, 'Dün saat 1'de Serdari'de arkadaşlar düşman pususuna düşüyorlar, ayrıntılar daha sonra verilecek' şeklinde bir ifadenin geçtiğini bildirdi.
5
İşte Tüyler Ürperten Telsiz Konuşmaları!
Tuğgeneral Gürak, 'Bu olayda örgüt büyük zayiat vermiştir. Ancak bölücü terör örgütü, ölülerini, Bayraktepe'de de olduğu gibi bölgeye gömmekte, bir kısmını yanında götürmekte veya arazinin uygun yerlerine bu ölüleri saklamaktadır' bilgisini vererek, bölgede halen arama tarama faaliyetlerinin devam ettiğini söyledi.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler