İŞTE O TERÖRİST!

11 Temmuz 2008 Cuma
1
İşte O Terörist!
ABD Başkonsolosluğu’na düzenledikleri saldırıda ölen Bülent Çınar’ın, saldırıdan önceki geceyi, ağabeyleriyle çalıştırdığı markete hırsız girmesin diye nöbet tutarak geçirdiği öğrenildi. Küçükçekmece Şahintepesi Sonevler mevkiinde gecekonduda oturan, ilkokul mezunu olduğu kaydedilen Çınar’ın 2000’de ailesiyle birlikte İstanbul’a geldiği ve bir tekstil atölyesinde makineci olarak çalıştığı belirtildi.
2
İşte O Terörist!
Altı kardeşi ve ailesiyle aynı evde yaşayan Çınar’ın sessiz ve kendi halinde yaşayan bir kişi olduğunu söyleyen dayısı Bahattin Öz, “Geçen yıl askerden geldi. Kendi halinde yaşayan, işine gidip gelen bir çocuktu. Nasıl böyle bir olayı yapar, inanamıyorum. Bir şey mi içirdiler de böyle bir şeyi yaptırdılar. Anlayamıyorum” dedi.
3
İşte O Terörist!
Çınar’ın evinin karşı tarafındaki evde, en küçüğü bir yaşında olan yedi kardeşi ile birlikte yaşayan Raif Topcıl’ın annesi Saniye Topcıl da, oğlunun kandırılmış olabileceğini belirterek, yaşananlara inanamadığını söyledi. Anne Topcıl, dört yıl önce Bitlis’ten geçim sıkıntısı nedeniyle İstanbul’a gelen ailenin en büyük çocuğu olan Raif’in Çınar ile aynı tekstil atölyesinde makineci olarak çalıştığını ve bir süre önce bu işyerinden ayrıldığını söyledi.
4
İşte O Terörist!
Ağabeyinin ölümünü televizyondan öğrendiklerini ve büyük şok yaşadıklarını anlatan kardeşi Sümeyye de gözyaşları içinde, “Ağabeyim bu olayları yapacak bir kişi değildi. Olanlara inanamıyoruz” dedi. Kardeşleri, Topcıl’ın vaktinin büyük çoğunluğunu bilgisayarda oyun oynayarak geçirdiğini söyledi.
5
İşte O Terörist!
Erkan Kargın’ın, Çınar ve Topcıl’ın evlerinin yaklaşık bir kilometre ilerisindeki evinde kimse bulunamadı. Mahalle sakinleri, oğlunun ölüm haberini alan anne Hatun Kargın’ın “Oğlumun tabutunu kırmızı güllerle süsleyeceğim” diyerek ağıt yaktığını öne sürdü.
6
İşte O Terörist!
Öte yandan, çatışmada öldürülen Bülent Çınar'ın 9 ay önce askerden geldiği belirtildi. Çınar'ın askerde çektirdiği bir fotoğrafında, önündeki uzun namlulu silaha ait mermilerle bir kadının ismini yazması dikkatlerden kaçmadı.
7
İşte O Terörist!
Bülent Çınar’ın yakınlarının yaşadığı Iğdır’ın Tuzluca ilçesine bağlı Sürmeli köyünde büyük bir sessizlik yaşanıyor. Çınar’ın köyde yaşayan dedesi Mehmet Örs (75), gazetecilerin görüşme isteğini kabul etmedi.
8
İşte O Terörist!
BULENT CINAR'IN ARKADASI ARKADASI AHMET YERLIKAYA OLAYIN KOYDE SOK ETKISI YAPTIGINI ANLATARAK, ''OLAYI DUYUNCA BABASI GIBI KOY HALKI DA INANAMADI. SASKINA DONDUK'' DEDI.
9
İşte O Terörist!
10
İşte O Terörist!
11
İşte O Terörist!
12
İşte O Terörist!
13
İşte O Terörist!
14
İşte O Terörist!
15
İşte O Terörist!
16
İşte O Terörist!
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler