İŞTE O KROKİLER

10 Ocak 2009 Cumartesi
1
İşte O Krokiler
Türkiye o krokileri konuşuyor. Özel Harekat Dairesi eski Başkanı İbrahim Şahin sakladığı silah ve mühimmatların yerlerini bir kroki ile belgelemiş, bunu da evinde unutmuştu.
2
İşte O Krokiler
Ankara'da 6, Hatay'da 1 ayrı noktada kazı çalışmaları başladı. Bu çalışmaları yürüten özel ekipler kazıyı neye göre yapıyordu? Tabii ki Şahin'in evinde bulunan krokilere göre... İşte o krokiler bugün fotoğraflara yansıdı.
3
İşte O Krokiler
Bir emniyet amiri elindeki krokilere dikkatlice bakıyor, yardımcılarını ona göre yönlendiriyordu. Biz fotoğraflara yansıyan o krokileri ancak bu kadar büyütebildik.
4
İşte O Krokiler
Susurluk Davası'nda 6 yıl hapis cezasına çarptırılan, ancak geçirdiği trafik kazası sonucu hafızasını kaybettiği için cezadan kurtulan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Dairesi eski Başkanı İbrahim Şahin'in evinde bulunduğu öne sürülen krokilere önce bir anlam verilemediği, ancak bunlar üzerindeki “depo” kelimesi üzerine arama kararı alındığı öğrenildi.
5
İşte O Krokiler
Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde görevli bir emniyet amiri, bulunduğu öne sürülen krokileri aramalar boyunca elinden bırakmadı ve bütün aramaları bu emniyet mensubu yönlendirdi.
6
İşte O Krokiler
Ceset arama köpekleri “Depo” sözcüğünden yola çıkan Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, “depo” denilen yerin silah ve mühimmat deposu olabileceği gibi aynı bölgenin “kayıp” bazı kişilerin öldürülüp gömüldüğü yer olabileceği de değerlendirildi.
7
İşte O Krokiler
Köpek Eğitim Merkezi'nden “ceset aramaları” için eğitilen iki köpek, görevlilerin denetiminde tarama yaptı. Ancak köpeklerden bir sonuç alınamadı. Bu kez bombaya duyarlı köpekler de getirildi.
8
İşte O Krokiler
İstihbarat ve terör konularında eğitimli olan İbrahim Şahin'in gizlediği iddia edilen silahların krokilerini evde niçin bulundurduğu da merak konusu oldu. Gelişmeler “Kroki, silahların yerini bilen İbrahim Şahin'e yakınlığı ile bilinen bazı kişi ya da kişiler tarafından da çizilmiş olabilir. Bu ancak kriminal inceleme sonucu anlaşılabilir. Bu yolla, silah ve bombaların yerini bilen kişinin kimliği gizlenmeye çalışılmıştır“ şeklinde de yorumlara neden oldu.
9
İşte O Krokiler
Abdullah Öcalan'a suikast için İsrail'den getirilen silahlardan 10'u kayıp. Saygı Öztürk'ün yazdığı “Devletin Derinliklerinde” adlı kitapta, Susurluk sürecinde kayıp olan 10 silah olduğu belirtiliyor. İşte kapıp silahların marka ve seri numaraları: -Jericho 941 F5 Tabanca: 5 adet (Seri numaraları: 127400- 127443-126801- 127468-126844) -Mikro Uzi Tabanca: 3 adet -(Seri numaraları: 932186-932239-932142) -Mini Uzi Tabanca: 2 adet -Seri numaraları: 933017-932921)
10
İşte O Krokiler
11
İşte O Krokiler
12
İşte O Krokiler
13
İşte O Krokiler
14
İşte O Krokiler
15
İşte O Krokiler
16
İşte O Krokiler
17
İşte O Krokiler
18
İşte O Krokiler
19
İşte O Krokiler
20
İşte O Krokiler
21
İşte O Krokiler
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler